Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego miała miejsce 21 czerwca 2024 roku. Oprócz społeczności szkolnej: Dyrekcji Śl.TZN, Grona Pedagogicznego i uczniów oraz przedstawicieli rodziców uczestniczyli w niej również zaproszeni goście z firmy Fujitsu: Pani Katarzyna Michalska – IT Operations Team Manager, Pan Wojciech Wojnowski – Specjalista ds. Employer Brandingu, Pan Paweł Pawlik – Starszy Kierownik Projektu, Pan Tomasz Osmanowski – Principal Software Developer oraz przedstawicielki firmy el.12: Pani Agnieszka Socha i Justyna Brożonowicz.

Pierwsza część akademii miała oficjalny charakter: po wprowadzeniu sztandaru Śl.TZN i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor, Aneta Łosiewicz, aby podsumować osiągnięcia i dokonania szkoły za miniony rok szkolny oraz życzyć bezpiecznych, zasłużonych i udanych wakacji. Następnie Pani Katarzyna Michalska podziękowała za współpracę firmy Fujitsu i Śl.TZN w ramach projektu P-TECH, a uczniom klas informatycznych wręczono certyfikaty oraz upominki. Podczas akademii dla klas starszych nagrody w rywalizacji programu Akademia el12 otrzymali: Olgierd Zub z klasy 5BK, Michał Śpiewak z klasy 4G, Wojciech Motyl z klasy 4BK, Konrad Chrząszczak z klasy 1D.

„Jest taka szkoła wspaniała w Katowicach” – jak brzmią słowa pieśni będącej hymnem Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.
Najwyższą średnią w szkole 6,0 uzyskał Wojciech Szczepański z klasy 2D i został wytypowany do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025 – gratulujemy!
Najlepszym i najzdolniejszym uczniom szkoły za ich osiągnięcia w nauce i zachowaniu w bieżącym roku szkolnym wręczone zostały przez Dyrekcję i Wychowawców świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, a także „Tarcze z Laurem”.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
klasa 1AN – Bartosz Kotula, Tomasz Siwy – wychowawca Pani Linda Grabowska
klasa 1B – Jacek Barczyk, Bartosz Brożyna,Tomasz Pająk – wychowawca Pan Mirosław Stawowski
klasa 1C– Dorota Bagińska – wychowawca Pani Aleksandra Smuda
klasa 1D– Kuba Adamski, Oliwier Fulara, Mateusz Goj, Wojciech Kluczniok, Jakub Kubacki, Tomasz Kucz, Jacek Padlewski, Filip Sporek, Mateusz Stańczyk – wychowawca Pan Mariusz Sendor
klasa 1G– Rafał Bąk, Paweł Domagała, Szymon Gałuszka, Jan Jelito, Ryszard Konieczny, Kacper Maciążek, Grzegorz Marek, Mateusz Nowak, Kornel Sitko, Hubert Siwitza, Rafał Talaga, Maciej Trzcionk – wychowawca Pani Agnieszka Dworak
klasa 1IK – Grzegorz Bazan, Karol Jonecko, Maciej Kajzerek, Maria Kowalczyk, Filip Murawa, Karol Przewdzing, Krzysztof Wieczerniak – wychowawca Pani Katarzyna Ostrowska
klasa 2C – uczniowie nagrodzonych świadectwem z wyróżnieniem i “Tarczą z Laurem”: Dominik Bajerski, Joanna Cichy, Jan Zapart – wychowawca Pani Justyna Mazurek
klasa 2D– Dawid Biegański, Szymon Chomentowski, Kamil Gała, Emilia Łabędzka, Remigiusz Michnol, Konstanty Popielak, Michał Przybył, Michał Siegień, Wojciech Szczepański, Natalia Szendzielorz, Olivier Underhill, Klaudia Wiśniewska, którzy otrzymali również “Tarczę z Laurem”, oraz: Brian Kapsa, Mateusz Knopko, Mateusz Kubica, Witold Maślanka, Kamil Rokita, Wojciech Roszak – wychowawca Pani Anna Zając
klasa 2E – Maksymilian Polgar, który otrzymał świadectwo z wyróżnieniem i “Tarczę z Laurem” – wychowawca Pan Andrzej Gruszka
klasa 2G– Maksymilian Bień, Wiktoria Dądela, Bartłomiej Kozłowski, Karol Szwarc, którzy otrzymali także “Tarczę z Laurem”; Kacper Dendra, Bartosz Lesik, Maciej Wzięch – wychowawca Pan Adam Iwański
klasa 3AE– Paweł Szędzielorz (również “Tarcza z Laurem”), Jakuba Wcisło – wychowawca Pani Joanna Haśnik
klasa 3BK – Mateusz Czarnota, Jan Kuc, Tobiasz Sławik,Wojciech Stępień – wychowawca Pani Magdalena Szwedor
klasa 3CFN– Wiktoria Hołubasz, Paweł Górski, którzy otrzymali również “Tarczę z Laurem”, Robert Balion, Borys Gręda, Michał Mansfeld, Alan Symber – wychowawca Pani Marta Łyczba
klasa 3D –Wojciech Cyganek, Igor Filipek, Bartosz Filipowicz, Kacper Guzowski, Hubert Matysiak, Filip Olek – także “Tarcza z Laurem” – oraz Paweł Gumułka, Franciszek Hoszko, Bartosz Kasprzyszyn, Piotr Kołodziej, Miłosz Miksa, Konrad Nowak, Michał Okoń, Bartosz Stawinoga, Maksymilian Szczeponik, Mikołaj Szopa, Mateusz Zając – wychowawca Pani Marzena Pilch
klasa 3G – Szymon Chmielewicz, Jarosław Gołąbowski, Aleksanedr Mak, Szymon Pella, Jakub Potempa, Przemysław Tabor, Przemysław Waltar – wychowawca Pani Małgorzata Pawłowska
klasa 4AF– Dominka Molenda, Weronika Napierała oraz Natalia Księżopolska, która otrzymała “Tarczę z Laurem” – wychowawca Pani Beata Dziedzic-Szymińska
klasa 4BK– Łukasz Holon oraz Mateusz Kędziora; Mateusz Sakiewicz, Adam Szymczyk, którzy otrzymali “Tarcze z laurem” – wychowawca Pani Edyta Sawicką
klasa 4C– Anna Bacik, Agata Banaś, Adrianna Fuklin, Wiktoria Hornik, Wiktoria Kieruzel, Weronika Musiał, Paulina Polk oraz Julia Sikora, Maja Kasprzyk i Damian Kałka, którzy otrzymali również “Tarcze z Laurem” – wychowawca Pani Jaoanna Składowska
klasa 4D –Franciszek Bartke, Maciej Bartosik, Szymon Bartosik, Bożena Borowska, Krzysztof Elmrych, Łukasz Hetman, Malwina Jarosz, Paweł Kowalczyk, Szymon Kulesza, Konrad Kwiecień, Piotr Łopatkiewicz, Maciej Neugebauer, Bartosza Opalla, Adam Piper, Piotr Sersan, Michał Skrzyczek, Szymon Słupik, Maja Szczepańska, Michał Śladowski oraz uczniowie, którzy otrzymali także “Tarczę z Laurem”: Wojciech Daniłow, Kamil Szandar, Mikołaj Zimon – wychowawczyni Pani Ewa Wandzioch
klasa 4J– Piotr Klapetek, Dawid Oparowski, Jakub Widera, nagrodzeni również “Tarczą z Laurem” oraz Natalia Grzebieluch, Dominik Mucha, Oskar Witała – wychowawca Pan Łukasz Pownug
klasa 4G– Adam Halski, Krzysztof Jarczyński, którzy otrzymali także “Tarczę z Laurem”, Patrycja Botor, Szymon Laufer, Michał Śpiewak

Kolejnym punktem programu było nagrodzenie uczniów, którzy zwyciężyli w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
W konkursie “Kangur Matematyczny” wyróżnieni zostali uczniowie: Filip Malcharczyk z klasy 1G, Wiktor Pilorz z klasy 1G, Dawid Biegański z klasy 2D, Kamil Gała z klasy 2D, Wojciech Szczepański z klasy 2D oraz Jarosław Gołąbowski i Przemysław Waltar z klasy 3G.
Za udział w XII edycji Olimpiady Ogólnopolskiej “Mistrzostwa Szaradziarskie - Zadania Logiczne": Dawid Biegański i Wojciech Szczepański z klasy 2D za 1. miejsce oraz Paweł Orlik również z klasy 2D za 3. miejsce.
W Szkolnym konkursie matematycznym dla klas I nagrodę za 1. miejsce otrrzymał Paweł Syryjczyk z klasy 1D, z klas II wyróżnieni zostali Karol Szwarc z klasy 2G oraz Wojciech Szczepański z klasy 2D, z klas III wyróżnienie otrzymał Szymon Pella 3G, a z klas IV – Bożena Borowska 4D.
Nagrodę za 1. miejsce w Szkolnym konkursie “Osiągnięcia polskich matematyków” otrzymał Szymon Gałuszka z klasy 1G.
Wyróżnienie w Szkolnym Konkursie Poetyckim “Dla Nauczyciela” otrzymali: Anastasiia Hryhorieva i Remigiusz Michnol z klasy 2D.
W Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: "Niektórzy lubią poezję" - w 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej" 1. miejsce zdobył Stanisław Marat z klasy 1AN, 2. miejsce – Tomasz Siwy także z klasy 1AN, 3, miejsce Remigiusz Krysztofiak z klasy 1IK.
W Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł “Szkolnego Mistrza Ortografii”: 1. miejsce zdobył Bartosz Lesik klasy 2G, 2. miejsce – Dominik Bajerski klasy 2C, 3. miejsce – Joanna Cichy z klasy 2C
1. miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym “Malowanie Szymborskiej” zdobyła Klaudia Wiśniewska z klasy 2D; nagrodę za 3. miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym odebrał Damian Kałka z klasy 4C.
W Szkolnym Konkursie Literackim dla Młodych Twórców „Gęsie Pióro” pierwsze miejsca: w kategorii “Proza” – Wojciech Rogalski z klasy 2C, w kategorii “Poezja” – Karol Przewdzing z klasy 1IK.
Za dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielsiego FOX – Michał Siegień z klasy 2D i Mateusz Kędziora z klasy 4BK.
Nagrodzono najlepszych czytelników naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym: Damiana Kałkę z klasy 4C, Annę Bacik z klasy 4C, Huberta Matysiaka z klasy 3D, Mateusza Zająca z klasy 3D oraz Bartosza Gielarowskiego z klasy 3G.
Nagrodą został uhonorowany Michał Mansfeld z klasy 3N za sukcesy w olimpiadach zawodowych: zajęcie 1. miejsca i uzyskanie tytułu laureata Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA oraz zajęcie 4. miejsca i uzyskanie tytułu finalisty Olipiady Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej EUROELEKTRA.
Oklaskiwani byli również uczniowie, którzy odnieśli sukcesy podczas Dni Sportu.
W zawodach siłowych Aleksander Mak z klasy 3G zajął 1. miejsce, Jakub Majewski z klasy 2B oraz Bartosz Gielarowski z klasy 3G – 2. miejsca.
W tenisie stołowym: 1. miejsce – Jakub Tumidajski z klasy 2B, 2. miejsce – Remigiusz Krzysztofiak z klasy 1IK, 3. miejsce Filip Murawa z klasy 1IK.
W turnieju unihokeja 1. miejsce zdobyli: Piotr Bauerek, Bartłomiej Kalfa, Krzysztof Kwiatkowski, Mateusz Mróz, Jakub Tumidajski z klasy 2B.
W Szkolnym konkursie języka niemieckiego pt. „Szlakiem niemieckiej motoryzacji” wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Anna Świeca 1C, Piotr Pudełko 1F, Maria Kowalczyk i Krzysztof Wieczorek z klasy 1IK, Emilia Kowandy z klasy 2F, Przemysław Hudziak oraz Artur Latusek z klasy 2K, Mateusz Knopek z klasy 2D, Jacek Szewc z klasy 3C, Oliwia Spyra z klasy 3F, Miłosz Miksa i Mateusz Zając z klasy 3D, Natalia Księżopolska i Weronika Napierała z klasy 4F, Łukasz Hetman z klasy 4D, Dominik Bieroński z klasy 4J.
Opiekun i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody za udział w Szkolnym Turnieju E-sportowym „Fortnite”: za 1. miejsce w szkole – Wojciech Wysocki, Bartosz Rydz, Piotr Szastak z klasy 1AN oraz Oskar Bień z 1B, za 2. miejsce w szkole – klasa 3D w składzie: Jakub Pacuła, Oliwier Sopata, Oliwier Kopycki, Paweł Gumułka oraz za 3. miejsce w szkole klasa 1AN w składzie: Mateusz Kściuczyk, Martin Binias, Piotr Szędzielorz, Harald Kuchmann.
Nagrody za wzorową działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego otrzymali: Antoni Przybyło z klasy 3E, Piotr Ryś z klasy 4B oraz absolwent Bartosz Holeczek.
Rada Rodziców ufundowała ponadto specjalne nagrody w Szkolnym Konkursie SUPERKLASA, a zwyciężyły: 1. miejsce – klasa 2D, 2. miejsce – klasa 4D, 3. miejsce – klasa 4C.

Na zakończenie uroczystości, w części artystycznej, z muzycznym akcentem wystąpił Zespół Szwadron D.
Życzymy słonecznych wakacji!
Akademię przygotowali pod kierunkiem Pani Beaty Dziedzic-Szymińskiej uczniowie klasy2G i 4AF; prowadzący: Wiktoria Dądela i Karol Szwarc z 2G.

początek akademii, śpiewanie hymnu, na scenie prowadzący, poczet sztandarowy, członek zespołu muzycznego w pozycji „baczność” za instrumentami muzycznymi, audytorium z perspektywy
01
społeczność szkoły w auli podczas akademii
02
wręczanie certyfikatów uczestnictwa w programie P-TECH uczniom na scenie w auli
03
nagrodzeni w programie P-TECH oraz zaproszeni goście z firmy Fujitsu
04
wyróżnieni świadectwem z klasy 1AN, Dyrekcja i wychowawczyni - na scenie
05
uczniowie ze świadectwami z wyróżnieniem z klasy 1B, Dyrekcja i wychowawca
06
wyróżniona uczennica z klasy 1C, wychowawczyni, Dyrekcja
07
grupa wyróżnionych uczniów z klasy 1D, wychowawca, Dyrekcja
08
uczniowie klasy 1G ze świadectwami z wyróżnieniem i nagrodami, wychowawczyni, Dyrekcja
09
uczniowie klasy 1IK – wyróżnieni, wychowawczyni i Dyrekcja
10
uczennica i 2 uczniów 2C nagrodzeni świadectwami z wyróżnieniem, wychowawczyni, Dyrekcja
11
grupa 18 nagrodzonych świadectwami uczniów z klasy 2D, wychowawczyni, Panie Dyrektor z lewej strony
12
uczeń klasy 2E – nagrodzony, wychowawca, Dyrekcja
13
czworo wyróżnionych z klasy 2G, Dyrekcja
14
przedstawicielki el.12 i 2 nagrodzonych uczniów
15
3AE – 2 uczniów, wychowawczyni i Dyrekcja po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem
16
3BK – 3 wyróżnionych uczniów ze świadectwami, wychowawczyni i Dyrekcja
17
3CFN – grupa wyróżnionych z wychowawczynią i Dyrekcją
18
3D – liczna grupa nagrodzonych uczniów w dwóch rzędach, wychowawczyni i Panie Dyrektor
19
3G – uczniowie ze świadectwami z wyróżnieniem, wychowawczyni i Panie Dyrektor po lewej, Pan Dyrektor po prawej stronie sceny
20
2 uczennice 4AF ze świadectwami, wychowawczyni i Dyrekcja
21
4BK – nagrodzeni uczniowie, wychowawczyni i Dyrekcja
22
klasa 4C: wyróżnione uczennice i jeden uczeń, wychowawczyni w środku grupy, Dyrekcja
23
klasa 4D, grupa 22 wyróżnionych ze świadectwami w rękach w trzech rzędach, wychowawczyni i Dyrekcja
24
4J – 4 wyróżnionych uczniów z wychowawcą i Dyrekcją na scenie
25
klasa 4G, wyróżnieni, wychowawczyni, Dyrekcja, scena w auli
26
nagrodzeni za konkursy matematyczne na scenie po wręczeniu, Dyrekcja
27
nagrodzeni – konkursy matematyczne dla klas III i IV, nauczycielka matematyki, Dyrekcja
28
zwycięzcy konkursów polonistycznych, organizatorka, Dyrekcja
29
konkurs FOX – nagrodzony uczeń, organizatorka, Dyrekcja
30
po wręczeniu nagrody za konkurs FOX dla ucznia klasy 4BK, Dyrekcja
31
najlepsi czytelnicy szkoły z nagrodami wręczonymi przez Dyrekcję i nauczyciela bibliotekarza
32
laureat i finalista olimpiad z opiekunem i Dyrekcją na scenie
33
najlepsi sportowcy z klas I –II nagrodzeni za zawody z okazji Dni Sportu, nauczyciel wychowania fizycznego, Dyrekcja
34
nagrodzeni za konkurs „Szlakiem niemieckiej motoryzacji” z klas młodszych, organizatorka, Dyrekcja
35
nagrody za konkurs z języka niemieckiego – uczniowie klas starszych, organizatorka, Dyrekcja
36
nagrody za udział w Szkolnym Turnieju E-sportowym „Fortnite”, 1 i 3 miejce; opiekunka samorządu, Dyrekcja
37
nagrodzeni za 2 miejsce w Szkolnym Turnieju E-sportowym „Fortnite”, opiekunka i przewodniczący samorządu, Dyrekcja
38
nagrody za wzorową działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego, opiekunka, przewodniczący i Dyrekcja
39
przewodniczący klasy 2D z dyplomem - 1. miejsce w konkursie Superklasa; opiekunka SU, przewodniczący, Dyrekcja
40
po odbiorze dyplomów za 2. miejsce – klasa 4D, 3. miejsce – klasa 4C za konkurs Superklasa przez przewodniczące podczas akademii; opiekunka SU, przewodniczący SU, Dyrekcja
41
występ Zespołu Szwadron D w części artystycznej uroczystości: solistka i solista, 2 gitarzystów i perkusista na scenie
42