Akademia Cisco

W naszej szkole funkcjonuje Akademia Cisco, dzieki czemu nasi uczniowie mogą za darmo uczestniczyć w specjalistycznych kursach IT w ramach ogólnoświatowego programu Cisco Networking Academy.

Kursy skierowane są przede wszystkim do uczniów klas informatycznych i teleinformatycznych, ale mogą z nich korzystać również uczniowie innych kierunków.

Uczestnicy kursów zdobywają umiejętności cyfrowe poszukiwane obecnie przez pracodawców z różnych branż. Uczniowie są przygotowywani do zdobycia cenionych, uznawanych na całym świecie certyfikatów IT umożliwiających podniesienie konkurencyjności kandydata na rynku pracy oraz lepsze perspektywy edukacyjne i zawodowe. Uczniowie kształcą się w oparciu o nowoczesne, aktualne, atrakcyjne, innowacyjne materiały w zakresie najnowszych technologii i pod opieką przeszkolonych nauczycieli – instruktorów.

Oferowane kursy są podzielone na różne obszary - od podstaw budowy urządzeń komputerowych, przez sieci komputerowe, cyberbezpieczeństwo, programowanie, systemy operacyjne, aż po analizę danych. Kursy są przeznaczone zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z IT, jak i dla uczniów, którzy już mają podstawy wykształcenia informatycznego.

Szacuje się, że w perspektywie kilku najbliższych lat dzięki postępowi w technologii i automatyzacji powstanie na świecie 97 milionów nowych miejsc pracy.Będąc ucznim naszej szkoły i korzystając z Akademii Cisco masz duże szanse skorzystać z tych zmian i osiągnąć sukces zawodowy.