ZAPROSZENIA

  • KONFERENCJA KatMUN  11 – 13 I 2018

Logo

Konferencja KatMUN to symulowane obrady ONZ, organizowane przez uczniów III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach.

Odbędzie się w dniach 11 – 13 stycznia 2018 r. w budynku Muzeum Śląskiego.

Plakat

Opis projektu

 

 

  • „WYZWANIA WSPÓŁCZESNEGO RYNKU PRACY” – WYKŁAD – 18 XII 2017


W dniu 18 grudnia (poniedziałek) 2017 roku Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział Katowice, dzięki wsparciu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu z zamiejscowym

Wydziałem w Chorzowie, organizuje kolejne zajęcia w ramach Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej nt. „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

Są one dedykowane uczniom i nauczycielom oraz tym uczestnikom OWE, którzy

zakwalifikowali się do zawodów II stopnia (okręgowych).

Spotkanie będzie miało charakter merytoryczny i organizacyjny.

Zajęcia odbędą się przy ul. Wyszyńskiego 7 w Katowicach, budynek WOM o godz. 15.00.

UWAGA! Proszę uprzejmie o zwrotne potwierdzanie obecności w/w spotkaniu.

 

Ponadto z przyjemnością informujemy, iż na stronie internetowej naszego Towarzystwa http://www.ptekatowice.pl/ w zakładce „Biuletyn Informacyjny PTE w Katowicach” znajduje się reaktywowany (w innej formie) numer I w/w Biuletynu.
Zachęcamy Państwa do lektury. Tym samym dziękujemy autorom artykułów naukowych i popularno-naukowych, które znalazły się w pierwszym numerze.
Trwają już pracę nad numerem II, który pojawi się w I kwartale 2018 roku.
Wersje papierowe „Biuletynu Informacyjnego nr I” rozesłane zostaną do uczelni wyższych (publicznych i prywatnych), Prezydentów miast oraz podmiotów gospodarczych, które działają w naszym województwie.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,
Adam Sztukowski, Dyrektor Biura Zarządu
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział Katowice ul. Koszarowa 6, lok. 167 i 167a http://www.ptekatowice.pl/
40-068 Katowice
Telefon: 32 259-88-78
Tel./fax: 32 258-54-82
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • SŁODKIE WARSZTATY w Fabryce Charliego

Piernikowe warsztaty czy produkcja czekoladowych pralin?

Fabryka Charliego z Krakowa ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież do przesłodkiej zabawy!

Słodkie warsztaty Słodkie warsztaty

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
fabrykacharliego.pl

Pozdrawia,Alina Szczurek
Fabryka Charliego
661648753

 

  • III edycja „ROKU 0” – zgłoszenia do 15 XII 2017

Politechnika

Rok 0Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji „Roku 0”, organizowanego przez Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach!

„Rok 0” to cykl czterech spotkań realizowanych w lutym i w marcu, adresowanych do uczniów szkół średnich. Szczególnie zapraszamy maturzystów zainteresowanych podjęciem studiów technicznych.

Uczniowie w czasie krótkich zajęć laboratoryjnych poznają produkcję na wesoło, spotkają „metale z piekła rodem”, zobaczą wielowymiarowy, ciekawy świat materiałów z perspektywy inżyniera oraz dowiedzą się wszystkiego o robotach i skanerach!

Czytelnie wypełnione zgłoszenia prosimy wysyłać do dnia 15 grudnia 2017r. na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem, mgr inż. Karolina Łakomy Katedra Inżynierii Produkcji Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii w Katowicach Politechnika Śląska

Formularz zgłoszeniowy...

 

 

  • „WIGILIA DLA SAMOTNYCH 2017”

 Wigilia

Fundacja Wolne Miejsce informuje, że ruszają przygotowania do wydarzenia „Wigilia dla Samotnych 2017”, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 18, MDK „Koszutkaul. Grażyńskiego 47 w Katowicach.

Poszukujemy wolontariuszy chętnych do zaangażowania się w przygotowania i udział w naszym przedsięwzięciu. 

Gwarantujemy, że poznasz nowych, ciekawych ludzi, nauczysz się komunikacji i pracy w zespole, zdobędziesz doświadczenie, które można wykorzystać w innej pracy, odkryjesz w sobie nowe możliwości.

Dołącz do nas i zostań wolontariuszem! 

Z góry dziękujemy za pomoc, Emilia Kądziołka

Wigilia dla samotnych

  • PROJEKT „WIGILIA BEZ GRANIC”

 

Instytut Myśli Schumana po raz drugi realizuje projekt „Wigilia bez granic”.

PROJEKT „WIGILIA BEZ GRANIC”

Zachęceni owocem zeszłorocznej Wigilii chcemy tym razem rozszerzyć projekt na całą Polskę. Projekt zakłada przyjęcie obcokrajowców
w polskich domach na wigilijnej wieczerzy. Akcja ma stworzyć nowy model integracji cudzoziemców. Chodzi o to, żeby poznawali naszą kulturę, tradycję i religię.

Wigilia jest głównym punktem tej inicjatywy, ale nasza wizja jest o wiele szersza. Projekt zakłada rozpoczęcie systemowego procesu budowania relacji między cudzoziemcami a Polakami. Wzorując się na Słudze Bożym Robercie Schumanie jesteśmy przekonani,
że dobre relacje międzyludzkie będą owocowały właściwymi relacjami w różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego
i politycznego zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym.

Realizując ten projekt zabezpieczymy się przed zjawiskiem getta, jakie tworzą obcokrajowcy zepchnięci na margines życia społecznego. Jako kraj możemy stać się przykładem dla innych, jak sobie radzić z wyzwaniami naszych czasów. Jako Polacy mamy wspaniałe dziedzictwo Pierwszej Rzeczpospolitej.

Oczywiście pragniemy włączyć w realizację tego projektu jak najszersze grono różnych podmiotów. Naszym partnerem strategicznym został Caritas Polska. Wysłaliśmy pismo z propozycją włączenia się do współpracy do wszystkich wojewodów i biskupów
w Polsce. Zaprosiliśmy również ZHP, ZHR i Skautów Europy. Uzyskaliśmy patronat honorowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
im. Jana Pawła II. Patronat medialny objęły, m.in. KAI, Gość Niedzielny i Niedziela. 11 grudnia w porozumieniu z księdzem biskupem Mizińskim organizujemy w siedzibie KEP konferencję prasową, którą poprowadzi prezes KAI, Marcin Przeciszewski.

Przygotowaliśmy specjalną stronę www.WigiliaBezGranic.com

Z poważaniem

Ryszard Krzyżkowski, Dyrektor „Wigilii bez granic”,Wiceprezes Instytutu Myśli Schumana, Tel. 570 990 686; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy społeczność Śl.TZN do włączenia się w inicjatywę projektu!

 

  • EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

 

Komisja Europejska ogłosiła II edycję Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych (European Vocational Skills Week). Inicjatywa ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.

Bieżąca edycja odbędzie się w dniach od 20 do 24 listopada 2017 roku. Działania mogą być realizowane do 31 XII 2017r.

ETUZ

ODKRYJ SWÓJ TALENT!

 ETUZ

 

Przewodnik ETUZ 

Internetowa strona KE ec.europa.eu/vocational-skills-week

 

  • WYKŁADY MISTRZOWSKIE UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

Wykłady Mistrzowskie Uniwersytetu Śląskiego 

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Otwartych Wykładach Mistrzowskich Uniwersytetu Śląskiegow czwartki, od 9 listopada,
w godz. 12:30 – 17:30

Wykłady mistrzowskie to dwanaście cykli spotkań, podczas których wybitni naukowcy
z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przedstawią zagadnienia naukowe dotyczące każdego z nas.
Wykłady poprowadzą: prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński (filozof), prof. zw. dr hab. Marian Paluch (fizyk), prof. zw. dr hab. Jacek Jania (glacjolog), prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek (literaturoznawca i filozof), ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teolog), dr hab. Krzysztof Maliszewski (pedagog), dr hab. Małgorzata Kaniowska (dyrygent), dr hab. Edyta Sierka (biolog), dr hab. Magdalena Habdas (prawnik), dr hab. Dagmara Drzazga (dziennikarka, reżyser), dr inż. Roman Simiński (informatyk, programista), dr Grzegorz Odoj (antropolog).

Wykłady będą się odbywać w każdy czwartek, w auli im. Kazimierza Lepszego, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro), w godzinach od 12:30 do 17:30. Co tydzień prowadzone będą trzy wykłady z trzech różnych dziedzin nauki.

Pierwszy cykl rozpocznie się 9 listopada 2017 r. od spotkania z filozofią, teologią, fizyką i chemią materiałów.

Szczegółowy harmonogram, tematy wykładów oraz formularze rejestracyjne dostępne na: www.mistrzowskie.us.edu.pl

Łączę wyrazy szacunku, prof. dr hab. Ryszard Koziołek prorektor ds. kształcenia i studentów

Harmonogram wykładów...

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy