ZAPROSZENIA

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności

Logo

Katyń

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności
w Katowicach odbędą się 9 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 w Pałacu Młodzieży
w Katowicach, przy ul. Mikołowskiej 26.

W ramach obchodów Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zorganizowało wraz
z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939” oraz Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska Katowice prelekcje dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego. Obchody zorganizowane są z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 75. rocznicy ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.

Podczas prelekcji o zbrodni katyńskiej opowiedzą członkowie zarządu wyżej wymienionych stowarzyszeń: Ewa Bojanowska-Burak oraz Grzegorz Grześkowiak. Osoby te są członkami rodzin ofiar zbrodni wyrządzonych przez NKWD podczas drugiej wojny światowej na polskich oficerach wojskowych i policjantach.

Wszyscy uczestnicy otrzymają za darmo książki pt.: „Gdziekolwiek są Wasze prochy…” wydane przez Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Katowice.

Wstęp, jak zwykle, BEZPŁATNY. Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie do 400 osób), obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.
Zapisy pod numerem telefonu 032 601 21 08 u Sabiny Raudner ze Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

 • WYSTAWA 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE

Wystawa11 listopada 2018 r. obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród wielu wyzwań, przed jakimi stanęli nasi przodkowie, była budowa polskiego przemysłu. Bezpieczna i silna Rzeczpospolita rodziła się nie tylko na polach bitew i w gabinetach polityków, ale także w fabrykach, rękami polskich inżynierów i robotników. Przez całe dekady podejmowano próby i starania, by jednym z najważniejszych filarów gospodarki stała się produkcja samochodów i motocykli. 

W czasie tego szczególnego jubileuszu Muzeum Walcownia Cynku Katowice/ Szopienice, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie oraz Muzeum Motoryzacji w Topaczu podjęły się organizacji ogólnopolskiej wystawy 100 LAT MOTORYZACJI W POLSCE, której celem jest pokazanie bogatego dorobku polskiego przemysłu motoryzacyjnego w możliwie szerokim kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. 

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 80 pojazdów. Całość wzbogacona zostanie pojazdami pochodzącymi z zagranicy, ale odgrywającymi szczególną i widoczną rolę w historii naszej motoryzacji. Wiele ze zgromadzonych eksponatów zaprezentowanych zostanie po raz pierwszy poza siedzibą Narodowego Muzeum Techniki i Muzeum Motoryzacji w Topaczu. 

Celem urozmaicenia wystawy dla zwiedzających przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, m.in.: prelekcje, pokazy, filmy, występy, strefę animacji dla dzieci z mini kinem zaaranżowanym przez naszego partnera wydawnictwo HIPPOCAMPUS, właściciela marki BYŁO SOBIE ŻYCIE - HELLO MAESTRO.

Ważny element wystawy stanowi tzw. rozruch maszyn – weekendowe rozruchy wybranych motocykli i samochodów oraz prezentacja ich w ruchu. 

Wystawa odbędzie się w dniach 7.04.2018 – 10.05.2018 r. na terenie Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA 
w Katowicach/Szopienicach. 
Cała ekspozycja zajmować będzie powierzchnię ponad 2800 m2.

Więcej szczegółów na naszej stronie www.100latmotoryzacji.pl  
Cena biletów: grupy do 10 osób - 18 zł/os; grupy od 10 osób - 15 zł/os                        

Ponadto zapraszamy do Walcowni na LEKCJE MUZEALNE,  to doskonały sposób na zdobywanie wiedzy. Lekcje prowadzone są w autentycznej, industrialnej hali. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć:  http://www.walcownia.org/lekcje-muzealne-2/

 

Cena lekcji muzealnych:
grupy od 15 os - 14 zł/os, co 3 grupa 50 % taniej ( w 1 m-cu)  

www.walcownia.orgwww.muzeatechniki.plwww.szychtownica.

WIRTUALNY SPACER PO HALI MASZYN

 

 • #SMOGnadciąga!

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna dla szkół połączona z konkursem!

Przeczytajcie REGULAMIN 

Półfinały w maju, a finały 26 października w Centrum Nauki Kopernik.

Nagrody dla uczniów, nauczycieli i szkół!
To nie dzieci spowodowały takie zanieczyszczenie powietrza w naszym kraju, ale to one właśnie ponoszą najbardziej tego skutki.
Musimy działać! Wszyscy! http://kampaniasmog.edu.pl/

Włączcie się!
Zespół Kampanii Smog

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii
Ryszewko 44                                                                         
74-200 Pyrzyce
http://mosryszewko.pl/

Tel.: (+48) 797 233 230
Tel.: 91 57 30 447
Fax: 91 57 30 447

 • Akademia Liderów

Akademia Liderów

Szczegółowa informacja

 • WARSZTATY EKOLOGICZNE – oferta ZPKWŚ

LogoZespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie oferuje zajęcia wiosenne w ramach warsztatów ekologicznych dla uczniów.

Czas trwania zajęć: 1,5 godziny zegarowej
Koszt: 4,40 zł od osoby

Lista i opis oferty

 

 • Oferta wycieczek do Warszawy

Projekt połączonych wycieczek po Pałacu Kultury i Nauki oraz stadionie PGE Narodowym.

Pałac Kultury i Nauki to najwyższy w Polsce budynek, żywe muzeum sztuki socrealizmu, biurowiec, kino i teatr. Zabytek. który stał się symbolem. Zapraszamy na wycieczki z przewodnikiem, warsztaty i gry miejskie dla grup na wszystkich etapach edukacyjnych.

Stadion PGE Narodowy – miejsce pozytywnej energii. Każdy ma tam szansę poczuć niezwykłą atmosferę, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywał się Christiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Dla wycieczek szkolnych przygotowano 4 trasy, w zależności od dostępnego czasu oraz wieku uczestników.

W załącznikach oferty dla sektora edukacyjnego obu obiektów oraz pakiety dedykowane szkołom.

Oferta 1, oferta 2oferta 3

 • DZIEŃ OTWARTY WSTI – 10 IV 2018

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, który odbędzie się 10 kwietnia (wtorek) w siedzibie naszej uczelni: Katowice, ul. Mickiewicza 29.

Podczas Dnia Otwartego równocześnie w wielu pracowniach odbywać się będą bezpłatne warsztaty i prelekcje związane z informatyką oraz grafiką artystyczną prowadzone przez naszych wykładowców.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na pracowniach, od dziś uruchamiamy zapisy na zajęcia pod numerem: 32 207 30 65 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowy harmonogram

 

 • "Piątki z Inżynierią Materiałową" 

Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach zaprasza na zajęcia dydaktyczne w ramach przedmiotów: chemia, fizyka, informatyka, technika.

Terminy zajęć do uzgodnienia.

Dzień: piątek, godz. 10.00 do 12.30

Piątki z Inżynierią Materiałową

Wykaz proponowanych zajęć z tematyką

 

 • „Kilometry Dobra dla Aniołów”

Logo

W imieniu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" w  Katowicach zwracam się do Państwa z prośbą
o włączenie się i udział w ogólnopolskiej kampanii "Kilometry Dobra", w której mamy przyjemność brać udział.  Partnerem akcji jest Miasto Katowice. Honorowy Patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta. 

Zaproszenie Zaproszenie

KILOMETRY DOBRA to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje
z całego świata. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 r. Towarzyszy jej próba pobicia rekordu Guinnessa
w ilości zebranych złotówek, które zostaną ułożone w ciągu - stąd właśnie nazwa akcji Kilometry Dobra.    

Jesteśmy przekonani, że udział w akcji może być świetną lekcją altruizmu i postaw obywatelskich, a młodzi ludzie będą mieli okazję pomocy swoim kolegom z biedniejszych rodzin.  Sposobów na zbiórkę funduszy jest wiele. Pieniądze mogą być zbierane podczas organizowanych przez Państwa placówki cyklicznych wydarzeń, charytatywnych koncertów, kiermaszów, zawodów sportowych czy spotkań
z rodzicami. Można także zorganizować wydarzenie dedykowane tylko tej kampanii. Interesującym pomysłem jest stworzenie punktu, gdzie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele będą wrzucać pieniądze do puszki lub przyklejać je do specjalnej taśmy. Poszczególne klasy mogą wziąć też udział w „rywalizacji” na najdłuższą złotówkową taśmę, a cała szkoła podjąć wyzwanie na przykład wyklejenia taśmy na długości najdłuższego korytarza (warto wiedzieć, że jeden metr to 44 zł). Udział w akcji może być także świetną okazją do zorganizowania lekcji/dnia na temat wolontariatu.  

Szkoły i przedszkola, które zdecydują się na udział w akcji, otrzymają od nas plakaty, puszki oraz specjalną taśmę do przylepiania złotówek.

Już teraz zapraszamy na katowicki finał kampanii, który odbędzie się 3 czerwca na Rynku podczas organizowanego przez Urząd Miasta Katowice Dnia Dziecka, gdzie będzie możliwość zaprezentowania efektów zbiórki.
Wspólnie zostańmy mistrzami świata w dobroci! 

Patronat honorowy
List Intencyjny UM Katowice
Zaproszenie

  

 • Ciekawe lekcje - WSZOP

Ciekawe lekcje - WSZOP

Zobacz więcej informacji...

 • SŁODKIE WARSZTATY w Fabryce Charliego

Piernikowe warsztaty czy produkcja czekoladowych pralin?

Fabryka Charliego z Krakowa ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież do przesłodkiej zabawy!

Słodkie warsztaty Słodkie warsztaty

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
fabrykacharliego.pl

Pozdrawia,Alina Szczurek
Fabryka Charliego
661648753

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy