WYCIECZKI 2022/23

„Oblicza romantyzmu” – NOSPR

W dniu 14.12.2022r. klasa 4AN wzięła udział w koncercie edukacyjnym pt. „Oblicza romantyzmu”. Wydarzenie miało miejsce w NOSPR w Katowicach.

Opiekunem młodzieży była Pani Ewa Szynalska

Foto

 

Wystawy w Muzeum Śląskim

6 grudnia 2022 uczniowie klasy 4C wraz z Panią Anną Zając udali się do Muzeum Śląskiego, by zapoznać się z wystawami czasowymi dotyczącymi współczesnej kondycji człowieka: „100 × TeArt. Wolność Józefa Szajny” oraz „Biotekstura, tajemnica oddechu. „Bambini” Magdaleny Abakanowicz”.

Druga część lekcji muzealnej poświęcona była wielkim dziełom polskiego malarstwa XIX i XX wieku: od Gierymskiego, przez Podkowińskiego, Boznańską, aż po Beksińskiego.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

 

Muzeum Siemianowic Śląskich

29 listopada 2022 sympatycy Koła Krzewienia Kultury Śląska wraz z opiekunkami odwiedzili Muzeum Siemianowic Śląskich. Poznali dzieje miasta od pierwszych wzmianek w dokumentach historycznych, przez rewolucję przemysłową, walki o niepodległość, aż po historię najnowszą. Obejrzeli także wnętrza domów mieszkalnych, meble kuchenne, drewnianą lodówkę, stary magiel, piece kaflowe.

Wycieczkę należy uznać za arcyciekawą podróż w tradycję Śląskiego Regionu.

Foto Foto Foto Foto

 

Politechnika Śląska – 3F i 4C

Dnia 21. listopada 2022r. uczniowie klas 3F i 4C wzięli udział w wizycie studyjnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki w Katedrze Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

„Odpady były, są i będą" – takie słowa padły w powitalnej przemowie Pani dr Moniki Czop koordynującej naszą uczelnianą wizytę.

Odpady to problem, ale odpady to również pieniądze... Chodzi o to by je w jak najlepszy i efektywny sposób wykorzystać – bez szkody dla środowiska naturalnego. Badaniem właściwości chemicznych, fizycznych czy biochemicznych nowych materiałów, np. budowlanych, do wyrobu których wykorzystuje się odpady, zajmują się pracownicy naukowi tego wydziału.

Zwiedzając Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, uczniowie poznali niezwykłe możliwości, jakie daje to miejsce. Nowoczesne pracownie, sprzęt i głowy pełne pomysłów.  Wrócimy tam na pewno, na zajęcia laboratoryjne!

Foto Foto Foto Foto

Opiekunkami grupy były Panie Joanna Romanek i Joanna Składowska

 

„Van Gogh Multi-Sensory Exhibition”

9 listopada 2022 uczniowie klasy 4C z panią Anną Zając uczestniczyli w wystawie „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” w Galerii Szyb Wilson. Dzięki nowoczesnej technologii przenieśli się w świat wyobraźni wielkiego artysty. Wizualizacja najbardziej znanych dzieł malarza wzbogacona została oprawą muzyczną oraz korespondencją Vincenta do brata Theo. Dla wszystkich było to fascynująca spotkanie ze sztuką. 

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

GUIDO w Zabrzu

27 października klasa 2AE z Panią Dyrektor Danutą Kleinert i wychowawczynią Panią Joanną Haśnik odwiedziła zabytkową kopalnię węgla kamiennego Guido w Zabrzu. Elektryków i mechaników oczywiście najbardziej zainteresowały maszyny.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Targi Spawalnicze ExpoWELDING

Dnia 20.10.2022r. uczniowie uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Spawalniczych ExpoWELDING. W ramach targów uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnymi technologiami spawalniczymi oraz zobaczyć zrobotyzowane spawanie.

Organizatorzy wyjścia: Pani Linda Grabowska i Pan Daniel Sowa.

Foto

 

Wycieczka naukowa do firmy KUKA W Tychach

Dnia 28 października uczniowie klas 3G oraz 3I kształcący się w zawodzie technik mechatronik uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez tyski oddział firmy KUKA. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość zapoznać się z budową i kinematyką robotów przemysłowych oraz poznać podstawy programowania manipulatorów firmy KUKA. Wycieczka była uzupełnieniem treści dotyczących robotyki przedstawianych na zajęciach teoretycznych.

Opiekunami grupy byli: Pan Karol Juraszczyk i Pan Daniel Sowa.

foto foto foto foto

 

Wycieczka Szczyrk – Wisła

Dnia 04 października uczniowie klas 3AF, 3EI oraz 3G uczestniczyli w pieszej wycieczce górskiej ze Szczyrku do Wisły. Po przejechaniu autobusem do Szczyrku grupa wjechała kolejką linową na Skrzyczne, następnie wyruszyła pieszo na Malinowską Skałę by ostatecznie dotrzeć do Skoczni Narciarskiej w Wiśle Malince. Grupa podczas wędrówki pokonała 18,6 km trasy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pozytywną energię mimo zmiennych warunków pogodowych.

Opiekunami grupy byli: Pani Linda Grabowska, Pan Karol Juraszczyk, Pan Jarosław Kiszka oraz Pan Daniel Sowa

foto foto foto foto

 

Targi TOOLEX

Dnia 05 października uczniowie klas 1G, 1E, 3EI, 3G oraz 4G5 uczestniczyli w organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Podczas wydarzenia uczniowie mieli niezwykłą okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w dziedzinie obróbki skrawaniem. Dodatkowo uczniowie klas 3 i 4 mieli możliwość rozmowy z pracodawcami o możliwości odbycia praktyk zawodowych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Opiekunami klas byli: Pani Magdalena Mazur-Szozda, Pan Andrzej Gruszka, Pan Adam Iwański, Pan Karol Juraszczyk oraz Pan Daniel Sowa.

foto foto foto foto foto

Zwardoń

W dniach 19 - 21.09.2022r. klasy IV bk oraz IV g wzięły udział w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Zwardonia. Niestety, pogoda nie dopisała, ale mimo wszystko uczniowie i kadra byli zadowoleni. Weszliśmy na górę Trojak pod ławkę gigant, następnie podziwialiśmy Tatry i okolicę, weszliśmy na górę Ochodzita, wybitną, bezleśną górę o kopulastym kształcie w Beskidzie Śląskim, wznoszącą się w głównym grzbiecie karpackim na terenie Koniakowa. Obiad w góralskiej karczmie był również atrakcją i możliwością spróbowania potraw regionalnych.

Foto Foto Foto

stopka