Warsztaty i wykłady

√ WUP – warsztaty

W dniach 26.11. 2018 r. oraz 27.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas czwartych prowadzone przez przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Młodzież uzyskała informacje m.in. na temat:

  • jak napisać CV, list motywacyjny,
  • jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej,
  • jak radzić sobie ze stresem przed rozmową kwalifikacyjną i rekruterem oraz w trakcie wystąpień publicznych.

Pracownik WUP poradziła również młodzieży, w jaki sposób aktywnie poszukiwać pracy w Polsce i za granicą.
Mamy nadzieję, że informacje przekazane podczas spotkania przydadzą się naszym uczniom już w niedalekiej przyszłości. Póki co życzymy czwartoklasistom siły i motywacji do nauki.

Organizatorki: Pani Danuta Snarska i Pani Tatiana Zych

WUP - warsztaty WUP - warsztaty WUP - warsztaty WUP - warsztaty WUP - warsztaty

√ „PRZEPIS NA SUKCES”

Program profilaktyczny opracowany przez młodych dla młodych

Sukces25 października 2018 r. w naszej szkole miało miejsce wydarzenie o charakterze profilaktycznym. Znany raper – Pan Jakub „ Anatom” Nowak oraz podróżnik – Pan Bartłomiej Krakowiak opowiedzieli młodzieży o swoim PRZEPISIE NA SUKCES. Obaj musieli pokonać po drodze uzależnienia, brak wsparcia ze strony rodziny oraz negatywne wzorce zachowań. Obecnie dzielą się swoim „przepisem” z młodzieżą w przystępnej słownej i muzycznej formie.

Wydarzenie trwało dwie godziny lekcyjne i obejmowało część wykładową i muzyczną. Część muzyczna była występem jednego z najpopularniejszych wykonawców hip - hopowych młodego pokolenia. Komunikatywny i autentyczny przekaz, oparty na popularnym rodzaju muzyki z dobrymi profilaktycznymi treściami, zrobił na młodzieży duże wrażenie.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można zapobiec uwikłaniu się w problemy z przestępczością, jak poradzić sobie z istniejącymi już zachowaniami destrukcyjnymi oraz jakie istnieją (atrakcyjne dla młodego człowieka) alternatywy wobec przestępczości czy uzależnień.

Projekt realizowany jest przez Fundację zaNim oraz jest współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Organizacja: Panie psycholog Danuta Snarska i Tatiana Zych

Przepis na sukces Przepis na sukces Przepis na sukces Przepis na sukces Przepis na sukces

√ Panel dyskusyjny „Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku”

5 października 2018 roku w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbył się panel dyskusyjny „Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku” z udziałem naukowców zajmujących się tą tematyką: prof. Andrzej Chwalba (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), prof. Ryszard Kaczmarek (Uniwersytet Śląski w Katowicach), moderacja dr Marcin Jarząbek (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

W spotkaniu uczestniczyła klasa 2a wraz z opiekunami: Panią Joanną Suter-Chmielewską i Panią Anną Światłoń.

Celem zorganizowania panelu było wzbudzenie zainteresowania uczniów historią Polski i naszego regionu, a także zaszczepienie chęci do poszukiwania wiedzy na tematy tak ważne dla wszystkich Polaków, w szczególności związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po zakończonym panelu odbył się koncert muzyki dawnej zespołu „Equilibrum” na instrumentach smyczkowych.

Organizatorem panelu było Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Panel dyskusyjny Panel dyskusyjny Panel dyskusyjny Panel dyskusyjny Panel dyskusyjny Panel dyskusyjny

stopka