SKKT PTTK

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE PTTK

Logo SKKT PTTK

SKKT PTTK nr 76 istnieje w Śl.TZN od 2000 roku. Opiekunem koła jest Pani Angelika Felka. Celem działalności koła jest propagowanie turystyki górskiej jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, propagowanie krajoznawstwa, organizowanie wycieczek turystyczno-krajoznawczych, organizowanie i uczestnictwo w rajdach, wycieczkach, konkursach, prelekcjach i marszach na orientację.

UWAGA! REAKTYWACJA KOŁA PTTK

Po dwóch latach covidowej pandemii, po okresie obostrzeń i ograniczeń, członkowie naszego koła nareszcie wracają na szlak! Zorganizowane zostały górskie piesze wycieczki, z których fotorelacje znajdują się pod informacjami ogólnymi.

To, co najbardziej cieszy, to fakt, że wciąż zgłaszają się do nas osoby spragnione górskich wędrówek, a koło rośnie w siłę. W ostatnim czasie nasze szeregi zasiliło kilkoro uczniów z Ukrainy, dla których ten rodzaj turystyki to nowe doświadczenie. Chętni do zdobywania gór, zachwyceni ich pięknem młodzi ludzie mogą chociaż na chwilę uciec od dramatycznej wojennej rzeczywistości. Przy okazji integrują się z kolegami, poznając nasze zwyczaje i kulturę oraz szlifując polski język.

Wiele satysfakcji daje mi to, że praktycznie od zera tworzy się grupa chętna do uprawiania tego rodzaju aktywnej turystyki. Na FB mamy własną, prywatną stronę poświęconą tej tematyce. Zamieszczam tam relacje i zdjęcia z wyjazdów, ogłoszenia na temat imprez o charakterze turystyczno-krajoznawczym, promuję miejsca godne odwiedzenia, zamieszczam ciekawostki związane z krajową turystyką.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do dołączenia do nas zarówno na FB, jak i w realu. Czekamy na Was!

Opiekun SKKT PTTK

Angelika Felka (sala 2a)

WYCIECZKI 2022 – FOTORELACJA

Magurka Wilkowicka i Czupel w Beskidzie Małym – 9 kwietnia

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Klimczok w Beskidzie Śląskim – 23 kwietnia

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Skrzyczne w Beskidzie Śląskim – 14 maja

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Czantoria 

Wycieczka klasy 2J na Czantorię (Beskid Śląski) z wychowawcą Panem Łukaszem Pownugiem. Było fenomenalnie, młodzież super, pogoda marzenie.

Polecam tę trasę: Ustroń Polana – Czartoria Wielka szlak czerwony – dalej niebieskim do Ustronia Zdrój. Czas przejścia pętli to 5 godzin z postojami.

Foto Foto Foto

 

Rajd Górski

W środę 22.06.2022. odbył się 1. Górski Rajd Śl.TZN.

Przeszliśmy szlakiem ponad 20 kilometrów. Weszliśmy na Szyndzielnię, potem zaliczyliśmy Kozią Górę i wylądowaliśmy w pizzerii „Hawa”. Pogoda piękna, widoki przednie.

Dziękujemy Pani Magdalenie Polak-Opałce za opiekę i towarzystwo.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Sprawozdanie SKKT PTTK

Czytaj...

stopka