Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, Fundacja EDURES oraz Urząd Miasta Chorzów serdecznie zapraszają uczniów Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach do wzięcia udziału w  pierwszej edycji konkursu fotograficznego „Sfotografuj Fizykę”. 
 
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów naukami przyrodniczymi, a zwłaszcza fizyką i astronomią  a także kształtowanie naturalnej fascynacji młodzieży otaczającym światem. Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęć, przedstawiających dowolnie wybrane zjawiska fizyczne, dostrzeżone w otaczającej przyrodzie. 
 
Parce można przesyłać na adres mailowy smcebioffice@us.edu.pl, z dopiskiem „konkurs” w tytule maila. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu "Sfotografuj Fizykę" widocznym na stronie internetowej - http://www.smcebi.us.edu.pl/fizyka-w-obiektywie/
 
 Konkurs fotograficzny
 
Uroczysta prezentacja zwycięzców konkursu „Sfotografuj fizykę” oraz wręczenie nagród rzeczowych nastąpi dnia 1 czerwca 2017 r. w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Turniej HEARTHSTONE

W ramach obchodów corocznego Dnia Sportu odbędzie się po raz pierwszy w naszej szkole Turniej Hearthstone. Obowiązujący format to Standard. Każdy uczestnik musi posiadać dwie talie do odmiennych klas oraz urządzenie mobilne (telefon, tablet, laptop) zaopatrzone w Internet. Pierwsza część turnieju zostanie rozegrana mobilnie poza szkołą, natomiast finał w szkole.
Ostateczna forma będzie uzależniona od ilości chętnych. W dniach 5, 6, 7 czerwiec 2017r. rozegramy eliminacje. Zapisy do dnia 24 maja br. przyjmuje nauczyciel wychowania fizycznego Pani Małgorzata Tomecka. Po tym terminie oraz w przypadku trudności kontaktu z nauczycielem (egzaminy maturalne), wszystkie pytania proszę kierować do ucznia klasy 3c Kacpra Kozaka, który jest koordynatorem całego projektu.

Dla najlepszych przewidziano nagrody!!!

Zapraszamy utalentowanych uczniów do wzięcia udziału w corocznym Szkolnym Konkursie Literackim dla młodych twórców poezji i prozy pod hasłem „Gęsie Pióro”.

Konkurs jest adresowany do twórców poezji, opowiadań, powieści, nowel, dramatów… Temat dowolny!

Prace należy składać do 26 maja 2017r.u polonistek.

Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego.

Organizacja: Panie Anna Zając, Anna Lorenc, Maria Kwiatoń-Pięta

Konkur Literacki "Gęsie Pióro"

X Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy w Języku Angielskim.
Uczestnicy przygotowują dwa utwory: jeden poetycki i jeden fragment prozy w języku angielskim i prezentują dowolnie wybrany przez siebie utwór.
Szkoła zgłasza do konkursu maksymalnie dwóch uczestników do 9.05.2017r.

Termin konkursu: 12.05.2017.

Kontakt z nauczycielami języka angielskiego.

Dla zwycięzców cenne nagrody.

Zobacz informację...

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy