ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW ŚL.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

Olimpiada Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

Uniwersytet Gdański wraz z partnerami – Fundacją Lecha Wałęsy i Gminą Czersk, organizuje od roku szkolnego 2017/2018 Olimpiadę Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do pogłębiania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Harmonogram Olimpiady zakłada przeprowadzenie I etapu (szkolnego) do 28 września 2017 roku. Kolejne etapy olimpiady będą odbywały się w odstępie jednego miesiąca tak, aby laureat został wyłoniony do końca listopada. Finał Olimpiady zostanie przeprowadzony w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Zakres materiału jest szeroki i z tego względu informujemy przed wakacjami, aby uczniowie mieli czas na przygotowanie się do I etapu.

Napięty harmonogram przebiegu Olimpiady wynika z faktu, iż jedną z przewidywanych nagród dla laureata i jego opiekuna jest wyjazd do Oslo w dniu 10 grudnia 2017 r. na uroczystość wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla lub inną imprezę jej towarzyszącą. Przewidujemy także, że główną nagrodą tej Olimpiady, oprócz wyjazdu i nagród rzeczowych, będzie indeks Wydziału Historycznego lub Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Regulamin Olimpiady Noblowskiej

Wykaz lektur

Wszystkie szczegóły i dokumenty związane z Olimpiadą znajdują się na stronie: www.olimpiada-noblowska.pl

Konkurs Dziennikarsko-Fotograficzny

Bytomska Fundacja Klub KONTRA informuje, że rozpoczęto nabór zgłoszeń do trzeciej edycji Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego „Jestem w Gazecie!"

Zgłoszenia do 16 października 2017r. – prace dziennikarskie oraz fotograficzne na dowolny temat, a proponowane zagadnienia to: ekologia, patriotyzm, człowiek, codzienność, zdrowie, z możliwością zdobycia dodatkowego wyróżnienia za pracę poruszającą temat polityki antysmogowej. 

Plakat

Można wykorzystać czas wakacyjny na rozwijanie swoich zainteresowań. 

Regulamin

Zespół Fundacji Klub KONTRA
tel. 506 40 29 29 | KRS: 0000402990

Siedziba: pl. Sikorskiego 1, 41-902 Bytom
(budynek IV LO im. B. Chrobrego)

www.klubkontra.pl
Idziemy w dobrym kierunku!

„SUROWCE MINERALNE W OBIEKTYWIE”

Państwowy Instytut Geologiczny zaprasza do udziału w Konkursie geologiczno-fotograficznym
SUROWCE MINERALNE W OBIEKTYWIE” dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów.

Surowce mineralne w obiektywie

Konkurs w sam raz dla pasjonatów wędrówek wakacyjnych i fotografowania, chociaż trwa do marca 2018 roku.

W ramach konkursu należy wykonać zdjęcie o tematyce surowców mineralnych i przesłać je wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zdjęcia zamieszczane są na stronie konkursu www.surowcewobiektywie.pl i oceniane przez internautów.

Co miesiąc wygrywa jedno zdjęcie!

Na laureatów czekają nagrody – okazy minerałów oraz książki o tematyce geologicznej.

Na zgłoszenia czekamy do 15-go każdego miesiąca.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie https://www.pgi.gov.pl/psg-1/psg-2/informacja-i-szkolenia/1086-wydarzenia-psg/9890-konkurs-surowce-mineralne-w-obiektywie.html

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy