SODA – „Szkolenie Otwiera Drzwi Absolwentom”

Logo

SODA – to projekt realizowany przez Śl.TZN we współpracy z partnerem EBB Europass Berlin Beratungsbüro GmbH z Niemiec, w ramach projektu PO WER „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest poprawa sytuacji zawodowej i społecznej uczniów poprzez zwiększenie szans na lokalnym i międzynarodowym rynku pracy oraz poprawa jakości i innowacyjności kształcenia zawodowego w Śl.TZN.

Projekt dotyczy odbycia 4-tygodniowego stażu w niemieckich przedsiębiorstwach branży mechanicznej, mechatronicznej, elektrycznej, elektronicznej, chemicznej i energetycznej. Skierowany jest do dwóch grup uczniów (po 20 osób), kształcących się w Śl.TZN – Technikum nr 17 w zawodach:

Grupa 1. – technik mechanik, mechatronik, elektryk, elektronik (po 5 osób) – z klas trzecich technikum czteroletniego lub klas programowo najwyższych; planowana realizacja: wrzesień 2021
Grupa 2. – technik analityk, energetyk, mechatronik, informatyk (po 5 osób) – z klas trzecich technikum czteroletniego; planowana realizacja: maj 2022.

Realizacja projektu umożliwi uczestnikom, m.in. poznanie innowacyjnych technologii i metod organizacji pracy obowiązujących w Niemczech, zdobycie praktycznej wiedzy i doświadczeń zawodowych przydatnych na rynku pracy oraz doskonalenie kompetencji językowych.

Do projektu SODA mogą zgłaszać się uczniowie, którzy w roku szkolnym 2020/2021 są uczniami klasy drugiej lub trzeciej 4-letniego technikum, a w momencie wyjazdu będą pełnoletni.

Szczegółowe informacje, Regulamin rekrutacji oraz Formularz rekrutacyjny znajdują się w zakładce „MY w UE” -> SODA

Termin przesyłania zgłoszeń: włącznie do 14 maja 2021 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

stopka