ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!! 

  

XV Ogólnopolski Konkurs na Esej 2018 – Podróże z Andrzejem Stasiukiem

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu.

Tematem XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej jest twórczość Andrzeja Stasiuka – prozaika, poety, eseisty, dramaturga, jednego z najważniejszych pisarzy polskich średniego pokolenia. Uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Fundacji im. Kościelskich za powieść Biały kruk (1995) oraz Nagrodą Literacką „Nike” za powieść Jadąc do Babadag (2005), mówi, że początki jego pisarstwa przypadły na bardzo przyjemne czasy. Nikt go do niczego nie nakłaniał, niczego od niego nie chciał. Dziś nie pamięta nawet, czy literatura kojarzyła mu się wtedy z pieniędzmi i rzeczywistością. Chyba nie przychodziło mu do głowy, że mógłby zajmować się czymkolwiek poza pisaniem i życiem.

Autor Jadąc do Babadag zawsze kochał podróże. W młodości jeździł autostopem z jednego końca Polski na drugi. Zatrzymywał ciężarówkę, wskakiwał na pakę i spod plandeki obserwował krajobrazy. Podróż uważa za eksperyment na sobie, za konieczność, a także przyjemność. Pisarz powtarza za Andersenem, że „podróżować to znaczy żyć. W każdym razie podwójnie, potrójnie, wielokrotnie”. 

TERMIN: do 23 listopada 2018                                                                              

Nadesłane prace będą oceniane przez Kapitułę Konkursu, złożoną z pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego.

Regulamin

Regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej: www.mbp.opole.pl.

Bliższe informacje dostępne są w Dziale Promocji MBP, Danuta Łuczak, tel. 77 454 80 30, 77 454 80 32 wew. 402,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”

„Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”.

Po raz 18. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język”! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych oraz wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i,wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę. Tegoroczna edycja ruszyła 20 kwietnia (piątek)  i rozpoczyna się od rejestracji Szkolnych Komisji Konkursowych.

2018 został ogłoszony rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego temat przewodni konkursu brzmi: Wolność kocham i rozumiem.Czym jest wolność dla młodego pokolenia?”.

W tej edycji konkursu:

  • do grona organizatorów konkursu dołączyła Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu,
  • uczestnicy zmierzą się tylko w dwóch etapach rozgrywek - teście rozgrywanym online i finale ogólnopolskim,
  • zwiększyliśmy do 100 liczbę pytań w teście na I etapie konkursu,
  • finaliści, zanim rozpoczną debatę, napiszą esej na zadany temat zamiast wypełniać test w pierwszym dniu II etapu.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przebiegu rozgrywek mogą zapoznać się Państwo w regulaminie konkursu na stronie www.pokaznamjezyk.pl.

Na czerwcowy finał konkursu uczestników zaprosimy do stolicy Wielkopolski, czyli do Poznania, gdzie rozegra się pojedynek o indeks Wyższej Szkoły Bankowej lub Wyższej Szkoły Filologicznej oraz o inne, atrakcyjne nagrody.

Życzymy powodzenia podczas zmagań konkursowych!

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane przez prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza - Przewodniczącego Komisji Głównej Konkursu „Pokaż nam język”

„Rok 1918 – nowy ład w Europie Środkowo-Wschodniej”

Organizator konkursu: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

Współorganizatorzy: IPN Oddział Rzeszów i Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Honorowy patronat: Marszałek Sejmu RP, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla

Konkurs organizowany w dwóch kategoriach: plastycznej i historyczno-literackiej

Termin: do  31 sierpnia 2018 

Regulamin

 

Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej - Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich

Motyw przewodni XV edycji konkursu: „ Moja Ojczyzna”- wiersze patriotyczne z okazji Setnych Obchodów Odzyskania Niepodległości.

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 30 w Zabrzu

Patronat: Minister Edukacji Narodowej (X jubileuszowa edycja), Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Zabrza

Współorganizatorzy: Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, Miejski Ośrodek Kultury
w Zabrzu

Zadanie konkursowe: przesłanie do organizatora wiersza/wierszy o dowolnej tematyce do dnia 15 czerwca 2018.

Osobna kategoria: utwory patriotyczne z motywem Ojczyzny – w związku z jubileuszem Setnych Obchodów Odzyskania Niepodległości oraz jubileuszem XV edycji Antologii Poezji Dziecięcej.

 

Regulamin                              Oświadczenie

 

 

 

Ogólnopolski projekt Air it Out!

Projekt Air it OutZapraszamy wszystkich uczniów państwa szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Projekcie "Air it out", inicjatywa angażująca młode pokolenie ludzi w rozwój gospodarczy państwa polskiego. Projekt umożliwi młodzieży spotkania z ekspertami oraz właścicielami przedsiębiorstw, podczas których uczestnicy będą poruszać temat finansów, ekonomii, otwarcia własnego przedsiębiorstwa oraz koniunktury państwa. Projekt ma na celu zainspirować młodzież do podjęcia własnej inicjatywy oraz rozwoju postaw osoby przedsiębiorczej.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!
Szczegóły na naszej stronie : 

http://youthhumanimpact.com/portfolio/air-it-out/ 

Do kogo :

Młodzi ludzie w wieku 16-23, którzy pragną aktywnie brać udział w sprawach wagi obywatelskiej oraz chcą zdobywać wiedzę na temat przedsiębiorczości

Etapy projektu:

16.04 - 11.05 - Rekrutacja zespołów
01.06-03.06 - Warsztaty z zakresu pisania biznesplanu, zakładania firmy oraz sztuki debaty
18.06- 20-06 - panele dyskusyjne, debaty z politykami


Warunki uczestnictwa:

Projekt Air it OutWydarzenie realizowane jest przez Stowarzyszenie Youth Human Impact ze środków programu Erasmus+ Młodzież.
Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają organizatorzy.
Obowiązkowe jest uczestnictwo w całości szkolenia (I i II zjazd projektu).
Zakwalifikowani uczestnicy zobowiązani będą do samodzielnego zakupu biletów oraz opłacenia kosztów podróży z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji projektu
Koszty podróży zostaną zwrócone zakwalifikowanym uczestnikom przez Stowarzyszenie Youth Human Impact po zakończeniu spotkania i przekazaniu podpisanego sprawozdania oraz formularza zwrotu kosztów wraz z oryginałami biletów.

Miejsce realizacji projektu:
 Warszawa

Zapoznaj się z regulaminem projektu i zgłoś się do projektu Air it Out!!! 

Link do formularza aplikacyjnego: https://goo.gl/forms/xEfw601wQAqKQtrI3 

 

 

„Niepodległa w obiektywie”

Logo

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach organizuje konkurs fotograficzny „Niepodległa w obiektywie” dla osób mieszkających w województwie śląskim. Celem konkursu jest upamiętnienie miejsc i wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość na ziemiach śląskich. Na Śląsku znajduje się wiele miejsc, których historia zasługuje na to, aby zostać przedstawiona i opowiedziana. Konkurs jest okazją, aby wzmocnić kulturę pamięci i świadomość historyczną o przeszłości regionu.

 Do 1. listopada 2018 r. czekamy na zgłoszenia w postaci zdjęć opatrzonych krótkimi opisami (do 1200 znaków). Opis powinien przedstawiać historyczny kontekst sfotografowanych miejsc lub osób.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 11. listopada 2018 roku. Wyłonimy dziesięć najlepszych prac, a przede wszystkim, troje zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W trakcie całego konkursu zgłoszone prace będą publikowane w Galerii konkursowej.

Konkurs otrzymał patronat Programu Niepodległa i realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Zwycięzcy otrzymają nagrody: za zajęcie I miejsca – voucher o wartości 1500 zł, II miejsca – voucher o wartości 1000 zł, III miejsca – voucher o wartości 500 zł.

Serdecznie zapraszam do udziału! W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 579-632-319. Strona internetowa konkursu, na której znajdą Państwo szczegóły konkursu oraz jego regulamin dostępne są pod adresem www.rodm-katowice.pl/niepodlegla-w-obiektywie 

Z poważaniem, Petros Tovmasyan, Koordynator RODM Katowice

 

III Ogólnopolski Konkurs plastyczno – fotograficzno – filmowy „JA”

Organizator: Zespół Szkół Technicznych w Słupsku

Logo

ja JESTEM. TU i TERAZ.
zmienia się moje JA. Dziś jestem
tym. a. za tydzień. miesiąc. ROK.
jestem KIMŚ innym. dziś. lubię to.
JUTRO coś innego. wszystko.
SIĘ ZMIENIA.
otoczenie. szkoła. przyjaciele.
TO wszystko co powoduje, że JESTEM KIMŚ
wyjątkowym. KIM?

Konkurs prowadzany jest w kategoriach:

  • plastycznej,
  • fotograficznej,
  • filmowej.

Prace wykonane zgodnie z regulaminem należy przesłać w opakowaniach zapewniających bezpieczne dotarcie przesyłki do dnia 31 maja 2018 r. na adres:

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Technicznych

ul. Szymanowskiego 5
76-200 Słupsk
z dopiskiem: Konkurs plastyczno – fotograficzno – filmowy  „JA”

Regulamin

 

KONKURS „Score Hunter”

Warszawski Instytut Bankowości jako Partner zaangażował się w organizację Konkursu „Score Hunter”, którego Organizatorem jest Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat  budowania wiarygodności finansowej,  bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych oraz ochrony własnej tożsamości.

Logo LogoLogo

Kierowany jest on do uczniów szkół średnich, którzy w dniu przystąpienia do konkursu ukończyli 18 lat.

Konkurs przeprowadzony jest na platformie edukacyjnej „Score Hunter” i składa się z zadań, quizów, materiałów video umożliwiających uczniom pozyskiwanie wiedzy w łatwy i przyjemny sposób. Platforma zawiera także materiały dla nauczycieli, w tym przykładowy scenariusz zajęć i podzielone tematycznie prezentacje.

Konkurs trwa: od 20.03. do 20.05.2018.

Informacje                                   Regulamin

Ewentualne pytania prosimy kierować na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy także na stronę: http://bakcyl.wib.org.pl/ScoreHunter

 

stopka