ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!! 

KONKURSY LOGICZNEGO MYŚLENIA

Logo Logo

Juź tylko 2 tygodnie trwa możliwość rejestracji uczniów do wszystkich trybów międzynarodowego konkursu w logicznym myśleniu dla uczniów szkół podstawowych i średnich GENIUS LOGICUS "A" a "B" ;  GENIUS MATEMATICUS (lub MATEMATYKA V PRAKTYCE) oraz MASTER OF SUDOKU - MISTRZOSTWO W SUDOKU do 28.03.2018.

Sprawdź zadania próbne: tryb "A", "B"Genius MatematicusMaster Of Sudoku
Im więcej grasz, tym większy rabat otrzymujesz!

  • za drugi konkurs jest rabat 20%
  • za trzeci konkurs jest rabat 40%
  • za czwarty konkurs jest rabat nawet 60%!!!

Jeżeli dołączycie do konkursu kombinowanego, może dodatkowo zdobyć:

75 zwycięzców w 5  kategoriach wiekowych nagrody pieniężne o wartości o 8,800 złotych!
+NAGRODY (za udział w min. 3 konkursach – losowanie):

1. nagroda: Telefon dotykowy Samsung Galaxy J5
2. nagroda: Tablet Alcatel OneTouch PIXI 3
3. nagroda: Odtwarzacz SONY Walkman NWZ 4 GB
4–10 nagroda – unikatowa łamigłówka składana GRIPPLE

Więcej informacji na temat konkursu – terminysposoby uczestnictwapróbne zadaniareferencje, formularz rejestracyjny itp. można znaleźć na naszej www-stronie www.geniuslogicus.eu

Jeżeli chcą Państwo spojrzeć na szkoły, które już brały udziału w konkursie GENIUS LOGICUS, to prosimy kliknąć na Listę szkół.

Cieszymy się z udziału Państwa w konkursie!

Timur Zabuďko
dyrektor konkursu

IV edycja „Konkursu Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku”

Zakład Stosunków Międzynarodowych Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do uczestnictwa w IV edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konfliktach Zbrojnych po 1945 roku”.

Konkurs rozpocznie się 5 kwietnia 2018 roku o godz. 11:30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (40-007 Katowice, ul. Bankowa 11). Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każdą szkołę reprezentować może maksymalnie 10 uczestników.

Nagrodą główną (dla zdobywcy I miejsca) jest indeks na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe, prowadzony na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, przyznany na rok akademicki 2018/2019 bez postępowania rekrutacyjnego. Zdobywcy miejsc I-III otrzymają również nagrody rzeczowe oraz książkowe.

Więcej informacji, regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz lista zagadnień i zalecanej literatury znajduje się w załącznikach: 

Termin przyjmowania zgłoszeń to 21 marca 2018 roku. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy należy przesłać drogą elektroniczną (w formie skanu) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji: www.bezpieczenstwo-nm.us.edu.pl.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

mgr Monika Szynol
Zakład Stosunków Międzynarodowych
Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wojewódzki Konkurs „Od Matejki do Niepodległości w 180 rocznicę urodzin Mistrza Jana Matejki”

W związku z obchodami 180 rocznicy urodzin Mistrza Jana Matejki serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie
„Od Matejki do Niepodległości w 180 rocznicę urodzin Mistrza Jana Matejki”
.

Matejko

Tematyka konkursu to malarskie spojrzenie Mistrza Jana Matejki na historię niepodległej Polski. Celem konkursu jest umacnianie świadomości historycznej młodego pokolenia, poszerzanie wiedzy z zakresu podstawowego i rozszerzonego z historii i sztuki. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie przez nauczyciela ankiety do 23.03.2018 r., do której link znajduje się w wiadomości.
Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.

Oświadczenia (skan wypełnionego dokumentu) o przetwarzaniu danych osobowych należy wysłać do Organizatorów Konkursu do 23.03.2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pierwszy etap odbywa się w szkole.

28.03.2018 r. o godzinie 8.00 do szkolnego koordynatora konkursu zostanie wysłana wiadomość z linkiem do testu. Test będzie dostępny w godzinach od 10.00 do 12.00, należy otworzyć link w przeglądarce dla każdego uczestnika i przeprowadzić test. Odpowiedzi wysłane po tym czasie nie będą brane pod uwagę. Proszę pamiętać, że test jest jednokrotnego wyboru i uczniowie nie powinni mieć do niego wcześniej dostępu.

Na finał 18 kwietnia 2018 r. zostaną zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami, którzy otrzymają najwyższą liczbę punktów. W czasie finału zostanie przeprowadzony test, który będzie zakresem obejmował treści dotychczasowe oraz wiadomości z życia Jana Matejki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim  Konkursie "Od Matejki do Niepodległości w 180 rocznice urodzin Mistrza Jana Matejki"

 Link do rejestracji: https://goo.gl/forms/V5Y4T2dCRtiurQZa2

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Agnieszka Klepek-Drozd, Anna Kamyczek-Owsiak

Regulamin  Oświadczenie

VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze

Stowarzyszenie Interinfo Polska wraz z Zespołem Szkół nr 2 w Tychach organizuje 14 kwietnia 2018 VII  Mistrzostwa Polski w pracy
z tekstem na komputerze.

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął tradycyjnie Prezydent Miasta Tychy.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, plan dnia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (www.interinfopolska.org.pl). 

Jednocześnie informuję, że chętni uczniowie mogą wziąć udział w międzynarodowym internetowym konkursie Internet Contest. Wszelkie informacje o tym konkursie także znajdziecie Państwo na stronie internetowej.

Z poważaniem Teresa Wawrzynek, nauczyciel ZS nr 2 w Tychach i prezes Interinfo Polska

 

„Mam Talent na Bezpieczeństwo”

Organizatorzy konkursu: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu  Śląskiego, TVP 3 Oddział Katowice

Zakres: dowolne prace o charakterze artystycznym związane z tematem konkursu, tj. film, rysunek, występ sceniczny, przedstawienie teatralne, piosenka, wiersz, itp.

Szczegółowa tematyka w Regulaminie

Zgłoszenie udziału i dostarczenie prac, opublikowanie filmu na własnym kanale YouTube: do 12.04.2018.   

Bezpieczeństwo

KONKURS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

TERMIN zgłoszenia oraz referat do 15.04.2018.

Konkurs Politechniki Śląskiej

Zagadnienia konkursowe oraz informacje - zobacz Regulamin

 

„Festiwal Młodych Naukowców”

Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.
Cel konkursu: zachęcenie uczniów do działania i twórczego myślenia oraz rozbudzenie ich zainteresowania nauką i techniką w ujęciu praktycznym.

Logo

Zgłoszenia: do 15.03.2018. mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zgłosić telefonicznie na numer 665595843 (Aleksandra Kapuścińska) lub przez wiadomość na Facebooku (strona: Festiwal Młodych Naukowców ZST Rybnik)

W zgłoszeniu należy podać: ilość zgłaszanych prac konkursowych i ilość osób w zespole, krótką charakterystykę pracy (opis, zasada działania), aby było możliwe odpowiednie zaklasyfikowanie pracy do jednej z kategorii; imię i nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu osoby przygotowującej uczestników do konkursu lub/i osoby, która będzie towarzyszyła uczniom podczas konkursu. 

Do 10.04.2018. ostatecznie należy przesłać informację (mailowo, telefonicznie, przez fb) o temacie pracy konkursowej i warunkach, jakie są konieczne do właściwej prezentacji pracy (tzn. dostęp do mediów, Internetu, itp.)

Finał konkursu (prezentacja prac konkursowych) odbędzie się 20.04.2018. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku
Uczestnikiem Konkursu może zostać uczeń bądź grupa uczniów – maksymalnie 2-osobowa 

Praca konkursowa powinna się składać z: tytułu, części praktycznej i części teoretycznej.

Część praktyczna powinna być przygotowana w formie: modelu, makiety, doświadczenia / pokazu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego, wynalazku, itp. lub kombinacji tych elementów.

Część teoretyczna obejmuje naukowe wyjaśnienie prezentowanej części praktycznej (tzn. wyjaśnienie zasady działania i sposobu wykonania urządzenia, przedstawienie procesów chemicznych i fizycznych zachodzących podczas wykonywanych doświadczeń, zastosowanie wynalazku, omówienie modelu, makiety itp.). Część teoretyczna, oprócz wyjaśnienia ustnego, może być podparta plakatem, prezentacją multimedialną, itp.

REGULAMIN
Ilustrowana broszura informacyjna 

 

Konkurs Katyński

Konkurs Katyński

Zobacz dokumenty: Regulamin, ZałącznikiZaproszenie

MŁODY LIDER INNOWACJI

Logo

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Młody Lider Innowacji będącego wojewódzkim etapem Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości. 

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego organizuje konkurs w Bloku A - Innowacje Techniczne.
Olimpiada obejmuje 4 kategorie. By wziąć w niej udział należy opracować projekt w jednej z nich.


INFORMACJE w REGULAMINIE

Prace konkursowe (zgłoszenie i dokumentację techniczną) należy nadesłać do 9 kwietnia 2018r.   

na adres: Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Harcerska 12  44-335 Jastrzębie-Zdrój 

Karta zgłoszenia

 

archiwum konkursów 2017

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy