ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

 

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY - wydłużenie terminu

Szanowni Państwo,
na prośbę nauczycieli wydłużyliśmy termin przyjmowania zgłoszeń do:

Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego KRĄG PLUS: Regulamin Krąg PLUS 2019-20.pdf karta zgłoszenia Krąg PLUS 2019-20_A5.pdf

Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego TĘCZA FOTO Regulamin Tęcza FOTO 2019-20.pdf  karta zgłoszenia TĘCZA FOTO 2019-20_A5.pdf

Ogólnopolskiego Konkursu GEO-PLANETA PLUS Regulamin Geo PLUS 2019-20.pdf  karta zgłoszenia Geo-Planeta PLUS 2019-20_A5.pdf

Ogólnopolskiego Konkursu EKO-PLANETA Regulamin Eko-Planeta 2019-20.pdf  karta zgłoszenia Eko-Planeta 2019-20.pdf


Dokumenty zgłoszeniowe (również dodatkowe zgłoszenia) można teraz wysyłać (mailem bądź faxem) do dnia 31 stycznia 2020.

 

„ROBOTY DO ROBOTY”

KONKURS POD PATRONATEM KURATORIUM OŚWIATY w ramach „Śląskiego Przeglądu Zawodów – 2020”

RobotSerdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie „Roboty do roboty”. Celem konkursu jest stworzenie robota zgodnie z zaleceniami i wykonanie robotem określonych zadań.

W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulacje co do sposobu wykonania robota, sposobu sterowania itp. podane są w regulaminie zamieszczonym w linku poniżej.

Szkolnymi koordynatorami w sprawie konkursu są Pani Linda Grabowska i Pan Daniel Sowa, sala WS18 na warsztatach szkolnych.

Zachęcamy do udziału!!!

Link do wydarzenia:
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/slaski-przeglad-zawodow-2020-konkurs-roboty-do-roboty/

 

Konkurs Naukowy E(x)plory 2020

REKRUTACJA TRWA!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki i nowych technologii, wynalazców i badaczy w wieku 13-20 lat do udziału w Konkursie Naukowym E(x)plory. Do wygrania stypendia naukowe, wyjazdy międzynarodowe, nagrody rzeczowe. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na http://explory.pl/rekrutacja,111

Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020!

Obraz

 

 

"Wybieram Wybory"

Zapraszamy uczniów do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”.
Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.). Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród młodzieży, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

W etapie I i III Konkursu pytania będą odnosiły się do spraw uregulowanych w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504).

Zgłoszenia uczestników konkursu należy dokonać do dnia 10 stycznia 2020 r. poprzez przesłanie wypełnionego i podpisanego skanu zgłoszenia wraz wymaganymi oświadczeniami na adres e-mail Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Ze względu na okres świąteczno-noworoczny oraz zbliżające się ferie zimowe, dopuszcza się przesłanie wymaganego formularza zgłoszenia (Załącznik nr 1 oraz 2) do dnia 10 stycznia 2020 r. oraz dosłanie do dnia 6 lutego 2020 r. oświadczeń uczestników (Załącznik 4 lub 5).

W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji oraz wyjaśnień proszę o kontakt telefoniczny z Delegaturą KBW w Katowicach, tel.: 32 256 16 02 lub 32 255 58 56 lub mailowy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Poprzednie trzy edycje Konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników. W I edycji konkursu wzięło udział ponad 4 600 uczniów z niemal 570 szkół z całego kraju, w II edycji wzięło udział ponad 7 800 uczniów z 881 szkół z całego kraju, a w III edycji, udział wzięło ponad 7100 uczniów z 671 szkół. W III edycji Konkursu w województwie śląskim udział wzięło aż 1250 uczniów z ponad 130 szkół. Podkreślić należy, że laureatem III edycji Konkursu został uczeń z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej w Chorzowie.

Informacje na temat Konkursu będą systematycznie publikowane na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Z wyrazami uszanowania, Wojciech Litewka Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach

Dokumenty:

 

KONKURS "O złoty indeks Politechniki Śląskiej"

Konkurs

XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY

Logo
 
 
Organizator eliminacji: Regionalny Instytut Kultury w Katowicach
 
Współorganizator: Miejski Dom Kultury "Koszutka" w Katowicach
 
ZGŁOSZENIA: do 11 II 2020
 
 
 
 
 

„Śląskie Zamki i Pałace” – 8 Międzynarodowy Konkurs Historyczny

Foto

Pałac w Jedlince – siedziba organizatora

logo

Celem konkursu jest upowszechnianie, utrwalanie i poszerzanie wiedzy o regionie poprzez ukazanie piękna i rozmaitości Śląskich Zamków i Pałaców, które to budowle związane są ściśle z historią tej ziemi.

Etapy konkursu:

  1. Pisemny (eliminacyjny) dotyczy sporządzenia pisemnej pracy na temat wybranego zamku bądź pałacu znajdującego się w historycznych granicach Śląska. Termin wysyłania prac do 08.05.2020 r. (obowiązuje data stempla pocztowego). Spośród nadesłanych prac komisja wyłoni 20 laureatów najciekawszych opracowań i ogłosi ich listę do 15.05.2020.
  2. Ustny/testowy (finał) odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2020r. na Sali Balowej w Pałacu Jedlinka dla 20 autorów najlepszych opracowań nadesłanych w etapie I.

Pismo przewodnie    Regulamin     Formularz zgłoszeniowy

 

  

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Katowicach zaprasza do konkursu,

który odbędzie się 26 lutego 2020 roku.

Szczegółowe informacje na stronie: www.kwot.awf.katowice.pl oraz: https://www.facebook.com/kwot.awf.katowice/

Zgłoszenia do: 16 XII 2019 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie    Karta zgłoszenia

 

 

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2020”

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu zapisów do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce w pięciu kategoriach:
  • klasy 7 i 8 szkoły podstawowej,
  • klasy 1 liceum i technikum po szkole podstawowej,
  • klasy 1 liceum i technikum po gimnazjum,
  • klasy 2 liceum i technikum po gimnazjum,
  • klasy 3 liceum oraz klasy 3 i 4 technikum po gimnazjum.

Patronami konkursu są Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

W tym roku konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 30 marca 2020 r. Szkoły mogą zgłosić uczestników do 24 lutego 2020 r. za pomocą formularza na stronie internetowej www.lwiatko.orgOpłata konkursowa wynosi 10 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej  www.lwiatko.org
 
Zapisy prowadzi Pani Marzena Pilch
 

OLIMPIADA „O Diamentowy Indeks AGH”

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza do udziału w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH".

Zadania oraz rejestracja w systemie dostępna jest pod adresem www.diament.agh.edu.pl

Tegoroczna olimpiada została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

 

stopka