ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

Konkurs multimedialny "Moje spojrzenie na świat techniki"

Konkurs jest organizowany przez NOT Gliwice w ramach Gliwickich Dni Nauki i Techniki, które odbędą się w dniu 12.06.2019 r.
Termin zgłoszeń do konkursu: do dnia 31.03.2019r.
 
 

TYDZIEŃ ZIEMI - konkursy

InformacjaInformacja

Zobacz więcej informacji...

 

WSTI ZAPRASZA

na DZIEŃ OTWARTY połączony z MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJEM ROBOTÓW, który odbędzie się 4 kwietnia 2019 w siedzibie uczelni przy ul. Mickiewicza 29 w Katowicach.

W programie liczne atrakcje, turniej robotów otwarty dla publiczności, warsztaty, prelekcje, spotkania z wykładowcami oraz wybitnymi studentami oraz zwiedzanie pracowni.

Zapraszamy całe klasy! Prosimy o zgłaszanie grup zorganizowanych ze szkół na zajęcia oraz na turniej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 32 207 30 65.

Szczegółowy harmonogram dnia otartego dostępny jest na naszej stronie internetowej: https://www.wsti.pl/pl/1699-dzien-otwarty-wsti

Szczegóły dotyczące Turnieju Robotów pod linkiem: https://www.wsti.pl/pl/turniej-robotow-2019

Turniej Program

Zobacz regulamin

KONKURS "Między nami chemikami"

Konkurs

Zobacz: regulaminzgłoszenie

 

KONKURS O ŚLĄSKU

„Poznaj Górny Śląsk, Katowice, swoją dzielnicę” VII edycja - 2019

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 7 im. St. Mastalerza w Katowicach.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół (podstawowych, gimnazjów i  ponadgimnazjalnych).
Patronat honorowy: Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer, Prezydent miasta Katowice – Marcin Krupa

Cele konkursu:

  • Upowszechnianie wiedzy na temat naszego regionu.
  • Poznanie ciekawych miejsc na terenie Katowic.
  • Wpływ Unii Europejskiej na rozwój Śląska i Katowic.
  • Rozwijanie umiejętności docierania do różnych źródeł informacji.
  • Kształtowanie poczucia więzi z własnym regionem, miastem i dzielnicą.
  • Organizacja czasu wolnego w gronie rodzinnym, przyjaciół i znajomych.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie lub dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres:

Zespół Szkół nr 7, ul. Gliwicka 228 40-861 Katowice, tel. 32 254 06 26

Odpowiedzi konkursowe wysyłane są na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Do konkursu można przystąpić na każdym etapie jego trwania.
Konkurs polega na przesyłaniu odpowiedzi na 3 zagadki, które ukazywać będą się

co DWA TYGODNIE (od marca 2019 r. do maja 2019r.) na stronie szkoły Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach www.zs7.katowice.pl

Współorganizator konkursu: Renata Mrozik

REGULAMIN

 

„BIAŁO-CZERWONA ZAWSZE Z NAMI” – konkurs literacki

FlagaPan Senator Andrzej Misiołek serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim „BIAŁO-CZERWONA ZAWSZE Z NAMI”.

Głównym celem konkursu jest w szczególności rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród uczniów, popularyzacja wiedzy i dobrych praktyk w dziedzinie symboli państwowych, uczczenie obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży.

Konkurs składa się z jednego etapu okręgowego.

Przedmiotem konkursu jest krótki wiersz, który posiada 4 wersy o tematyce flagi jako symbolu państwowego Polski.

Konkurs organizowany przez Senatora Andrzeja Misiołka obejmuje swoim zasięgiem placówki oświatowe Bytomia, Katowic i Zabrza. GŁÓWNĄ NAGRODĄ W KAŻDEJ KATEGORII JEST WYJAZD DO WARSZAWY. Zainteresowane placówki prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału w konkursie oraz prac konkursowych w terminie do dnia 17 KWIETNIA 2019r.  Szczegółowe informacje określa regulamin konkursu Załączniki – zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie oraz oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych.  Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerem telefonu (32) 282-05-59 lub adresem mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz: regulamin, załącznik 1, załącznik 2.

„MARATON MATURZYSTÓW”

VII EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MARATON MATURZYSTÓW” odbędzie się 4 kwietnia 2019 r., godzina 9.00

Termin zgłoszeń: 29 marca 2019r.
Miejsce: Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej, ul. Techników 11
Zgłoszenia elektroniczne na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maraton Maturzystów jest konkursem drużynowym (3 osobowym), można go traktować jako trening przed maturą.

 

Konkurs Lubię Programować

Katedra Transportu i Informatyki Akademii WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej organizuje I Śląski Konkurs Informatyczny pod tytułem „Lubię programować”.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe, takie jak: tablety, smartfony, karty pamięci, power banki, złoty indeks WSB.

Przewidziane są także nagrody w postaci stażu w firmach z branży IT. 

TERMIN: 9 IV 2019, godz.11.00

Konkurs obejmuje test jednokrotnego wyboru (50 pytań zamkniętych) – czas 90 minut.

Więcej informacji proszę śledzić na stronie internetowej konkursu: https://informatyka.wsb.edu.pl/konkurs 

Zapisy na konkurs otwarte są do 31 III 2019 pod adresem: https://informatyka.wsb.edu.pl/konkurs/rejestracja
R
egulamin konkursu dostępny tutaj....

 

KONKURS POCZTÓW SZTANDAROWYCH

Szkoła Podstawowa nr 13 w Jaworznie, Urząd Miejski w Jaworznie, Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojskowa Komenda Uzupełnień W Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna, Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie zapraszają na Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych, który odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2019r. w budynku Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie.

ZGŁOSZENIA: do 22 III 2019. SZKOLENIE: 26 III 2019, godz. 11.30. – SP nr 13 w Jaworznie

Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Śląski Kurator Oświaty w Katowicach Urszula Bauer.

Na zwycięzców czekają nagrody.

Załączniki: Harmonogram konkursu, RegulaminKarta zgłoszenia

 

 

NovaMath 2019

NovaMath 2019 – wyjątkowy konkurs matematyczny, który opiera się na najwyższych standardach nauczania i nowoczesnej technologii. Uczniowie mogą podejść do testu w dowolnym momencie, w komforcie własnej szkoły poprzez naszą platformę online.

Logo

Najlepsi pojadą do Warszawy na finał!

NovaMath to również ogólnokrajowe porównanie poziomu zdolności matematycznych. Im więcej uczniów weźmie udział, tym lepiej.
Uczniów zgłaszają nauczyciele przez nasz serwis. Należy zarejestrować się na stronie https://exam.novamath.edu.pl/teacher/register przy pomocy prostego formularza. Każdy uczestnik otrzyma unikalny login i hasło, dzięki którym będzie mógł wypełnić test.

Kontakt: +48 668 164 333 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONKURS PAPIESKI

Plakat

Fundacja „Instytut Tertio Millennio” serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Papieskim pod hasłem „Dar na stulecie”

PlakatNagrodą główną w konkursie jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę do Rzymu oraz indeksy na 7 polskich uczelni.
Nagrodę specjalną przyznaje również Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Ponadto uczestnicy otrzymują liczne nagrody książkowe oraz upominki od patronów.  Konkurs Papieski to największy ogólnopolski konkurs poświęcony wiedzy o osobie i nauczaniu Jana Pawła II, skierowany do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych.
Pierwszy etap Konkursu, podczas którego uczestnicy logują się na stronie www.konkurspapieski.pl i wypełniają quiz on-line, trwa do 24 marca 2019

Konkurs daje młodym ludziom szansę na pogłębienie refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz wyznawanymi przez niego wartościami. Zachęcać ma również młodzież do czynnego (promowanego przez Papieża) uczestnictwa w życiu współczesnej Polski. Jest także bodźcem do intelektualnego rozwoju młodych Polaków.
PATRONAT: Pani Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski i Pani Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty.

INFORMACJE: www.konkurspapieski.pl

 

KONKURS ZAWODOWY

Konkurs na logo zawodu oraz hasło reklamowe promujące kształcenie w tym zawodzie

Śląski Kurator Oświaty, zaprasza uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, klasy trzeciej dotychczasowego gimnazjum oraz branżowej szkoły I stopnia i technikum do udziału w konkursie na logo zawodu oraz hasło reklamowe promujące kształcenie w tym zawodzie.

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, promowanie wiedzy o rynku pracy, rozwijanie zainteresowań artystycznych, kreatywności, umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania własnych umiejętności artystycznych.

Zadaniem uczestników konkursu jest:

1) zaprojektowanie logo dla jednego wybranego zawodu* w formacie A4 i dowolnej technice plastycznej oraz stworzenie hasła reklamowego – kategoria I,
2) zaprojektowanie logo zawodu* w dowolnym programie do tworzenia grafiki oraz  stworzenie hasła reklamowego – kategoria II.

Uczestnik konkursu może zgłosić 1 pracę w swojej kategorii.

Uczestnik zgłasza do konkursu:

1) w kategorii I: logo zawodu (plakat formatu A4) i hasło reklamowe,
2) w kategorii II: wydrukowaną pracę (logo zawodu i hasło reklamowe) w formacie A4 oraz płytę CD z elektroniczną wersją projektu.

Etap szkolny konkursu do 15 kwietnia, przekazanie prac do 30 kwietnia 2019 r.

Szczegóły organizacyjne oraz zasady udziału w załączonym regulaminie.

 

"PRZYRODA W KOLORACH"

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny – temat „Na ratunek przyrodzie”

 Logo Logo

TERMIN: do 2 maja 2019

Technika dowolna, jeden uczestnik może przesłać tylko 1 pracę; max ilość prac ze szkoły – 5

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury, Polska, Pl – 31 - 526 Kraków, ul. Grunwaldzka 5

Regulamin

 

MŁODY LIDER INNOWACJI 2019

Plakat

Zobacz też: opis konkursu, regulamin, sprawozdaniezgłoszenie

Konkurs "Katowice - bo warto"

Konkurs

Zobacz regulamin...

 

Młody Wynalazca 2019

Konkurs

Więcej informacji oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy

 

Konkurs BOŚ

Konkurs BOŚ

Zobacz więcej informacji...

 

DEBATA - II LO

Zaproszenie Tezy

Zobacz: regulamin, zgłoszeniezgoda

 

XX Ogólnopolski Konkurs Geologiczno-Środowiskowy

Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro, odbywający się w 2019 roku pod hasłem

POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI 2019

Baner

Konkurs wiedzy geologicznej w dwóch kategoriach wiekowych:
• dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów
• dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

I etap konkursu wiedzy polega na samodzielnym przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z poniżej zamieszczonych tematów i przesłanie jej do siedziby organizatora (szczegółowe informacje w komunikacie na stronie konkursu)

Temat 1: Jak żywioły wpłynęły na naszą historię?
Temat 2: Okiełznać żywioły Ziemi – czy to możliwe?
Temat 3: Najpotężniejszy z żywiołów Ziemi

Termin nadsyłania prac dla I etapu konkursu upływa 31 marca 2019r.

Konkurs dla szkół z obszaru województw śląskiego i opolskiego organizuje: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski w Sosnowcu

W półfinale (finale regionalnym) konkursu przyznawane są nagrody rzeczowe oraz nagroda nierzeczowa dla zdobywcy I miejsca w postaci wycieczki do Warszawy, podczas której odbędą się finały ogólnopolskie konkursu.

Dodatkowo uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdobędą I, II i III miejsce w finale ogólnopolskim otrzymają INDEKSY Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek GEOLOGIA) oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowe informacje o konkursie zamieszczone są na stronie http://sosnowiec.pgi.gov.pl oraz http://konkurs.pgi.gov.pl

LogoMieszkamy na planecie żywiołów. Staramy się je poznać, zrozumieć, a nawet okiełznać i wykorzystać ich moc. Z pewnym wyprzedzeniem i w miarę precyzyjnie potrafimy już dziś przewidzieć wylewy rzek, uderzenia huraganów, czy też upadek meteorytu, ale kataklizmy natury geologicznej często pozostają dla nas tajemnicą niemal do ostatnich sekund przed ich nadejściem. Wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, fale tsunami, to fascynujące i jednocześnie przerażające spektakle przyrody, uwalniające w ułamkach sekund niszczycielską energię, która przypomina nam o potędze żywiołów i bezradności człowieka wobec sił natury.

W długiej, liczącej około 4,6 miliarda lat historii Ziemi zjawiska te zdarzały się wielokrotnie. Właściwie od momentu, kiedy Ziemia ostygła i utworzyła się jej twarda skorupa skalna, podlegała ona nieustannym zmianom zachodzącym pod wpływem żywiołów obdarzonych ogromną siłą – destrukcyjną, ale też twórczą. Zarówno w przeszłości, jak i w teraźniejszości kształtują one oblicze świata!

Drogi uczestniku konkursu!

Puść wodze swojej wyobraźni, fantazji i udaj się w podróż, której celem będzie spotkanie z najpotężniejszym Twoim zdaniem z żywiołów, który najmocniej odcisnął swoje piętno w wyglądzie naszej planety lub spowodował największe jej spustoszenie. Raporty z wyprawy prześlijcie nam w formie prac plastycznych i pisemnych. Życzymy miłej zabawy i sukcesu w konkursie! Powodzenia!

Paweł Woźniak

KOMUNIKAT
REGULAMIN

 

„LIDER DOBROCZYNNOŚCI”

Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi (szkoła kształcąca Pracowników Socjalnych) serdecznie zaprasza do udziału w V edycji konkursu pt. "LIDER DOBROCZYNNOŚCI" na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2017-2019. Konkurs skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Konkurs został objętych honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Czeladź.

Termin zgłoszeń: 24 II – 29 III 2019
Zadanie: przesłanie pracy konkursowej (wg załącznika)

Regulamin konkursu
Załącznik

KONKURS NA WIDEOKLIP – „WIELKI PADEREWSKI”

Plakat

Organizator: Fundacja Fabryka Sztuki, z siedzibą w Poznaniu
Strona internetowa i regulamin:  http://www.wielkipaderewski.pl/ 

Zapraszamy wszystkich młodych artystów, którzy chcą działać kreatywnie i twórczo! 

Zadaniem Uczestnika projektu jest stworzenie wideoklipu w oparciu o utwór
I.J. Paderewskiego – Menuet G-dur
.

Forma realizacji wideoklipu jest dowolna – liczy się wyobraźnia i pomysł!
Na prace konkursowe czekamy do 31 marca 2019r.

Najlepsze projekty opublikujemy na stronie internetowej, a ich autorów nagrodzimy.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "POZNAJMY SIĘ"

Konkurs

Termin zgłoszeń: 31 marca 2019

Informacja o konkursie

 

KONKURS WIEDZY O INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ

Konkurs

Regulamin

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY"

LogoZwracamy się do Państwa w imieniu grupy studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajmującej się popularyzacją nauki.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”, której finał odbędzie się 1 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Organizowany przez nas konkurs ma na celu popularyzację nauk ścisłych, a przede wszystkim fizyki, głównie wśród młodych osób. Uczestnictwo w konkursie pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz naukę fizyki poprzez zabawę. Ponadto uczy kreatywnego myślenia, pracy w grupie oraz majsterkowania. Z radością obserwujemy, że zainteresowanie naszym konkursem jest coraz większe.

„Eksperyment Łańcuchowy” kierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz do całych rodzin. Nagrody przyznawane są w poszczególnych kategoriach, każdy więc może zostać zwycięzcą.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.lancuch.if.uj.edu.pl. Zapraszamy także na stronę serwisu Facebook, poświęconą naszemu konkursowi: https://www.facebook.com/EksperymentLancuchowy .

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do  24 marca 2019 roku.

 

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy Eksperymentu Łańcuchowego

Informacji udziela Pani Marzena Pilch

 

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2019

Kangur logo

Bierzemy udział w KANGURZE – odbędzie się 21 marca 2019 o godz. 9.00.

Szkolny koordynator: Pani Iwona Stańko

Regulamin

 

 

 

 

 

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Hiszpanii

Zgłoszenia do 15.03.2019.

Etap pisemny: 02.04.2019. na terenie szkoły

Etap ustny: 16.04.2019. ZSO w Mysłowicach

Regulamin z informacjami

 

„Serce Kapsuły Czasu”

LogoAkcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego.
Zadanie konkursowe brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku.
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane przed 1 grudnia 2018 r. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Regulamin i informacje: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Serce Kapsuły Czzasu Serce Kapsuły Czzasu

  

 

 

stopka