ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

"GEO-PLANETA"

"GEO-PLANETA"

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W X EDYCJI KONKURSU „GEO-PLANETA”!

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”, Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019 mogą wziąć udział w konkursie „Żak” polegającym na rozwiązywaniu testu lub konkursie indywidualnym.

Test opracowany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Składa się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości geografii Polski i świata, zgodnie z programem nauczania oraz zwięzłej części opisowej. Test jest rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składa się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego na odwrocie kart odpowiedzi (od 0 do 8 punktów). Dziesięć pytań testowych będzie związanych z wykorzystaniem załączonej kolorowej mapy.

W konkursie prac indywidualnych uczniowie piszą pracę na temat  „Najpiękniejsze miasto/a Polski” (max. 10 kartek, format A4) lub albumowej (max. 40 kartek, format A5-A3).

Informacje o konkursie znajdują się na stronie :  http://www.geo.suwikr.pl

Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa w konkursie do 01 października 2018 roku.

Organizatorzy: Joanna Haśnik, Anna Komoniewska

OLIMPIADA WIEDZY o RODZINIE

LogoWydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) wygrał konkurs ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej na organizację i przeprowadzenie Olimpiady Wiedzy o Rodzinie w latach 2016-2019.

W roku szkolnym 2018/19 hasłem Olimpiady będzie: „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”. Olimpiada jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Adresowana jest do wszystkich uczniów liceów ogólnokształcących , techników oraz szkół branżowych I stopnia.

W założeniu Olimpiada ma charakter drużynowy, co znacznie podnosi jej walor wychowawczy. Składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, które polegają na rozwiązaniu przez 2-osobowe zespoły testu wielokrotnego wyboru; eliminacji okręgowych; na tym etapie 2-osobowe zespoły przygotowują prezentację lub film na wybrany temat; eliminacji centralnych, które są 2-stopniowe: najpierw zespoły rozwiązują test wielokrotnego wyboru; w 2 części 5 najwyżej sklasyfikowanych zespołów uczestniczy w debacie, której przedmiotem będzie: Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?

Termin zawodów: szkolnych: 7 XI 2018 r.; okręgowych: 28 II 2019 r.; centralnych: 11 IV 2019 r.

ZGŁOSZENIE uczestnictwa szkoły do I etapu: do 12 X 2018 r.

INFORMACJA dotycząca zakresu wiedzy i umiejętności na etap szkolny: rozwiązanie przez 2-osobowy zespół testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 30 pytań. Opracowany test zostanie przekazany do szkół drogą elektroniczną zgodnie z harmonogramem.

Podczas I etapu należy wykazać się znajomością przepisów prawa polskiego (w tym konkordatowego) dotyczącego w szczególności: małżeństwa i rodziny, możliwości pomocy osobom dotkniętych przemocą, praw i obowiązków dziecka. Przygotowując się do testu uczestnicy pogłębią wiedzę związaną z funkcjonowaniem rodziny, usystematyzują ją w zakresie pełnienia ról małżeńskich i rodzicielskich. Zakres problematyki, na bazie której będzie opracowany test: macierzyństwo i ojcostwo; prawodawstwo dotyczące rodziny; formy, zasady i warunki zawarcia małżeństwa; prawa i obowiązki małżonków; prawa i obowiązki rodziców; prawa i obowiązki dziecka; przemoc w domu, profilaktyka, możliwości uzyskiwania pomocy; separacja i rozwód; adopcja i rodzina (piecza) zastępcza.

Bibliografia:

Kodeks Prawa Kanonicznego. Przekład polski zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski, Pallottinum 1984, kan. 1055-1165.

Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. (Dz.U. 1964 nr 9 poz. 59 z późn. zm.).

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r., (Dz. U. 1997, nr 78, poz. 483 z późn. zm.).

Pawluk T., Prawo kanoniczne według Kodeksu Jana Pawła II, t. 3, Prawo małżeńskie, Olsztyn 1996. (uzupełnienie)

Smyczyński T., Prawo rodzinne i opiekuńcze, Warszawa 2005.

Szczegółowy regulamin, program i harmonogram znajduje się na www.uwm.edu.pl/owor/.

W razie potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji (Grażyna Przasnyska - Przewodnicząca Komitetu Głównego, tel. 728 840 879; ks. dr Michał Tunkiewicz - Koordynator, tel. 604 289 236; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,pl">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,pl).

 

NORDALIA

LogoVI edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Skandynawskich i Nordyckich

TERMIN: 30 XI 2018

Informacja

 

Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych „ŚPIEWAM TOBIE POLSKO”

https://mfkip.pl/piesni_patriotyczne_info

I etap: do 15 X – przesłuchania rejonowe (Katowice – 3 X, godz. 10.00)

Zgłoszenia: do 30 IX 2018

Udział: zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów; nie mogą brać udziału: soliści, duety i zespoły instrumentalne

Wymagania: prezentacja 3 polskich pieśni patriotycznych (3 zwrotki), czas do 10 minut

Regulamin i formularz zgłoszeniowy pod podanym linkiem

 

IV Konkurs Dziennikarsko-Fotograficzny „Jestem w Gazecie”

Zgłoszenia do 10 października 2018 roku

Prac dziennikarskie i fotograficzne na dowolny temat, na przykład ekologia, zdrowie, człowiek, codzienność czy patriotyzm. Dodatkowe wyróżnienie można otrzymać za pracę poświęconą polityce antysmogowej. 

Na Laureatów czeka wydrukowanie tekstu w dedykowanej publikacji, kilkugodzinne szkolenie tematyczne oraz różne nagrody, między innymi drony, tablety, czytniki eBooków, różne akcesoria.

Zgłoszenia można dokonać przez formularze elektroniczne:
- etap dziennikarski: https://goo.gl/forms/jiGWs4V15TcgJLbm2
- etap fotograficzny: https://goo.gl/forms/C7YsZk9H7I2v8ozs2

Regulamin oraz aktualne informacje są dostępne na naszej stronie http://klubkontra.pl/category/projekty-fundacji/jestem-w-gazecie/

oraz na profilu facebook: https://www.facebook.com/klubkontra

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bytomia oraz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

IV Konkurs Dziennikarsko-Fotograficzny „Jestem w Gazecie!” został dofinansowany ze środków Gminy Bytom oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

„Łamacze szyfrów”

Rejestracja od już do 13.10.2018

http://lamaczeszyfrow.pl/

Ogólnopolska Gra Kryptologiczna „ŁAMACZE SZYFRÓW” wciągnie każdego, kto kocha przygodę, zagadki i komu nie jest obcy duch rywalizacji. W czasie gry stopniowo udostępniamy krótkie wykłady wyjaśniające różne metody szyfrowania i łamania szyfrów oraz oczywiście odpowiednie zagadki.

Informacje u Pana Łukasza Pownuga

 

Projekt „Świadek historii”

 

Świadek historii

 

Zgłoszenia do 30.09.2018

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie www.deportacje45.pl w zakładce 'edukacja'.

 Gotowe prace konkursowe należy dostarczyć od 15.10 do 12.11.2018 roku do siedziby organizatora.

 Regulamin

 

Olimpiada Cyfrowa

https://olimpiadacyfrowa.pl/

Rejestracja od 17.09 do 31.10.2018

Zobacz szczegóły...

 

„Nudna matematyka”

PM logoPRACOWNIA MATEMATYKI i INFORMATYKI Pałacu Młodzieży w Katowicach
przy współpracy Stowarzyszenia Z Nauką w Przyszłość zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, III gimnazjów i I szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XXVII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym Nudna Matematyka.

Termin przyjmowania zgłoszeń- do 21 września 2018

Ważne informacje

  

Konkursy GENIUS LOGICUS, GENIUS MATEMATICUS i MASTER OF SUDOKU

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nietradycyjnymi i ciekawymi zadaniami logicznymi do już 14 edycji prestiżowego konkursu międzynarodowego "GENIUS LOGICUS".

Przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku szkolnym oprócz już dobrze znanych konkursów GENIUS LOGICUS "A" i "B" (patrz zadania próbne) również dwa lubiane konkursy:

 

GENIUS MATEMATICUS – albo MATEMATYKA W PRAKTYCEto konkurs matematyczny z pomiarem czasu - mniej więcej 40 minut - w grudniu 2018
Przygotowaliśmy bardzo przyciągające zadania z życia codziennego z ukierunkowaniem na użycie "w praktyce", czyli w sytuacjach, z którymi uczniowie spotykają się codziennie. Zadania nie są trudne, jednak w pomysłowy i praktyczny sposób ćwiczą to, czego uczniowie nauczyli się w szkole. Zadania wymagają szybkiej reakcji ucznia w zakresie od 20 sekund do 3 minut. Będzie to zabawne, a jednocześnie pouczające!
Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich i podstawowych od kategorii 05 .

Tutaj można zobaczyć zadania próbne

MASTER OF SUDOKU - MISTRZOSTWO W SUDOKU bez mierzenia czasu

marzec-kwiecień 2019

Jedyny międzynarodowy konkurs online dla miłośników SUDOKU, który oferuje nietypowe warianty Sudoku z całego świata dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich i podstawowych od kategorii 04.
Tutaj można zobaczyć zadania próbne

 

Uczniowie zgłaszają się do konkursu za pośrednictwem nauczyciela – koordynatora na naszej stronie internetowej do 15.10.2018

Tutaj Lista wszystkich dotychczas włączonych szkół.
Więcej informacji o konkursie – terminy i sposoby uczestnictwa, zadania próbne, referencje, zgłoszenie itp. – znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej

www.geniuslogicus.eu

 

„Śląskie. Nakręcamy talenty”

 

plakatWydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego realizuje obecnie konkurs „Śląskie. Nakręcamy talenty”, który skierowany jest do Stypendystów wszystkich edycji projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat realizowanej inicjatywy wśród Stypendystów przedmiotowego projektu.  

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie stypendystów uczęszczających do Państwa szkoły, którzy brali udział w poprzednich edycjach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

 

 

Konkurs "Geniusz IT"

Organizator: Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University (siedziba w Nowym Sączu)

Terminy:

  • zgłoszenia do 1 X 2018
  • przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. filmu lub prezentacji – do 6 X 2019

 

Informacja                                 List Rektora WSB-NLU

 

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

„Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”

W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”. XXXII Olimpiada objęta została honorowym patronatem Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Adama Glapińskiego.

LogoW ramach zmagań olimpijskich w trakcie XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej uczestnicy zgłębiali tematykę związaną z wyzwaniami współczesnego rynku pracy. Kolejna jej edycja ma na celu przybliżenie uczestnikom problemu funkcjonowania gospodarki światowej. Taki dobór hasła przewodniego w znacznej mierze podyktowany jest natężeniem dyskusji na temat społeczno-gospodarczych konsekwencji wolnego handlu zarówno dla państw rozwijających się, jak i rozwiniętych. Ze względu na zachodzące w ostatnich latach znaczące zmiany w polityce handlowej najważniejszych dla gospodarki światowej państw, debata ta wykroczyła poza krąg akademicki. Świadczy o tym silne zainteresowanie mediów, w tym także niebranżowych. Stąd też, zgodnie z misją Olimpiady, Komitet Główny
w ramach XXXII OWE pragnie przybliżyć uczestnikom podstawy teoretyczne oraz doświadczenia historyczne związane z ekonomią międzynarodową. Ma to pozwolić na lepsze zrozumienie zmian zachodzących we współczesnym świecie, a także umożliwić prognozowanie ich prawdopodobnych konsekwencji.

Celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest upowszechnianie nauki o gospodarce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Upowszechnianie wiedzy ekonomicznej sprzyja szeroko rozumianej przedsiębiorczości młodego pokolenia. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w kapitał ludzki, stanowiący podstawowy czynnik rozwoju gospodarczego i postępu społecznego

Uczniów zainteresowanych udziałem w OWE proszę o zgłoszenie się do Pani Anny Komoniewskiej
w terminie do 20 września 2018r. (sala 20)

Zawody I stopnia (szkolne) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się na terenie całego kraju 7 listopada 2018 r. (środa).

Rozpoczęcie zawodów: godz. 9:00.

Serdecznie zapraszam do udziału w Olimpiadzie uczniów naszej szkoły. Informacje dotyczące w/w Olimpiady znajdziecie na stronie internetowej: https://owe.pte.pl

Anna Komoniewska

KONKURS NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO NA PRACĘ PISEMNĄ DLA SZKÓŁ – XVI EDYCJA

 Logo NBP

Rusza XVII edycja Konkursu na pracę pisemną – zapraszamy do udziału wszystkie szkoły w Polsce!

ZAŁOŻENIA KONKURSOWE

Bankowość centralna w Polsce ma już 190 lat, w 1828 roku powstał Bank Polski. Natomiast prawie sto lat temu zdecydowano, że polską walutą będzie nie „lech”, nie „pol”, ale „złoty”. Przekonani o doniosłej wadze tych wydarzeń, chcielibyśmy skierować uwagę najlepszych „szkolnych piór” i entuzjastów ekonomii na tematy związane z rolą banku centralnego. Przed uczestnikami konkursu stanie tym razem wyzwanie, jak ciekawie i przekonująco opisać spektrum działania NBP i jego wpływ na finansową rzeczywistość każdego z nas.

TEMAT  PRACY KONKURSOWEJ

„190 LAT POLSKIEJ BANKOWOŚCI CENTRALNEJ. JAK DZIAŁALNOŚĆ NBP MOŻE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA TWOJE FINANSE OSOBISTE?”

Prace konkursowe powinny być przygotowane w języku polskim, o objętości nie mniejszej niż 5 stron i nie większej niż 10 stron formatu A4. Prace mogą zawierać elementy graficzne, takie jak np. zdjęcia czy wykresy. Do prac należy załączyć bibliografię. Pozostałe szczegóły dotyczące zasad konkursowych znajdują się w regulaminie.

NAGRODY

W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane po trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia specjalne.
I miejsce – 4000 zł, II miejsce – 3500 zł, III miejsce – 3000 zł, wyróżnienie – 1500 zł.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC

Prace konkursowe (z załącznikami wymaganymi w regulaminie) należy nadsyłać do 16 października 2018 r. (do końca dnia) wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie:

http://www.nbp.pl/konkursy/2018/praca-pisemna/regulamin-konkursu.pdf

 

Opiekun w szkole: Pani Anna Komoniewska

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Da Bóg nam kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”

 

PolskaFilia nr 1 Miejskiego Domu Kultury Szopienice-Giszowiec w Katowicach serdecznie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

ZGŁOSZENIA: do 9 XI 2018 

Przesłuchania konkursowe: 16 XI 2018 od godz. 10.00
Szkolny koordynator: Pani Anna Zając 

Regulamin oraz Karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

 

„Lekcje Obywatelskie”

 

W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi serdecznie zapraszamy do udziału w „Lekcjach Obywatelskich”,
a także udziału w konkursie „Nasz pomysł na EKOśląskie”.

Działania te, jak co roku, organizowane przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, mają na celu zwiększenie poziomu świadomości najmłodszych mieszkańców regionu w kontekście bycia aktywnym i odpowiedzialnym obywatelem.

Plakat

Już we wrześniu uczniowie wezmą udział w jednodniowych warsztatach (3 godziny lekcyjne) tworzenia autorskich projektów ekologicznych, których zwieńczeniem będzie uczestnictwo w konkursie „Nasz pomysł na EKOśląskie”.

Zwycięskie szkoły otrzymają nagrody!

Szkoła zainteresowana udziałem w lekcjach jest zobowiązana do przesłania formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz pozostałych oświadczeń tj. informacji dot. przetwarzania danych osobowych Dyrektora (załącznik nr 2 do regulaminu) i Opiekuna (załącznik nr 3 do regulaminu) w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem faxu 32 733 01 57.

O zakwalifikowaniu szkoły decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. W konkursie może wziąć udział łącznie 20 szkół, w tym:
- z subregionu centralnego 8 szkół,
- subregionu zachodniego, subregionu północnego, subregionu południowego – po 4 szkoły.


Szczegółowe warunki uczestnictwa i niezbędne formularze do wypełnienia w załącznikach.

Załącznik nr 1 - formularz zgłoszeniowy.pdf
Załącznik nr 2 - oświadczenie dyrektora dot. przetwarzania danych osobowych.pdf
Załącznik nr 3 - oświadczenie opiekuna_koordynatora dot. przetwarzania danych osobowych.pdf
Załącznik nr 4 - formularz projektu ekośląskie.pdf
Załącznik nr 5 - sprawozdanie z realizacji projektu ekośląskie.pdf


W tym roku realizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo KA z Tarnowskich Gór. Jeśli zgłosicie swoją szkołę do konkursu, obiecujemy, że wspólnie spędzimy ten czas twórczo i ciekawie.

Pierwsze lekcje przeprowadzimy w Waszych szkołach z początkiem września. Szczegóły na stronie internetowej: turozmawiamy.slaskie.pl

 

Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa””

 

Konkurs polega na zaprojektowaniu pocztówki dotyczącej upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prace wykonanie dowolna techniką plastyczną lub w wybranym graficznym programie komputerowym.

Regulamin                  Zgłoszenie

Organizator: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Termin składania prac: do 21 września 2018
; w szkole – do 19.09.br.
Kontakt: Pani Danuta Kleinert, Pani Anna Zając

 

Konkurs epistolograficzny „Opowiem Ci o kraju moich dziadków”

 

Konkurs z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski 

Flaga Polski

Przedmiot konkursu: praca pisemna w formie listu adresowanego do kolegi i poświęconego wspomnieniom starszych pokoleń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości

Termin etapu szkolnego: do 20 IX 2018

Regulamin

 

  

  

XV Ogólnopolski Konkurs na Esej 2018 – Podróże z Andrzejem Stasiukiem

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu.

Tematem XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej jest twórczość Andrzeja Stasiuka – prozaika, poety, eseisty, dramaturga, jednego z najważniejszych pisarzy polskich średniego pokolenia. Uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Fundacji im. Kościelskich za powieść Biały kruk (1995) oraz Nagrodą Literacką „Nike” za powieść Jadąc do Babadag (2005), mówi, że początki jego pisarstwa przypadły na bardzo przyjemne czasy. Nikt go do niczego nie nakłaniał, niczego od niego nie chciał. Dziś nie pamięta nawet, czy literatura kojarzyła mu się wtedy z pieniędzmi i rzeczywistością. Chyba nie przychodziło mu do głowy, że mógłby zajmować się czymkolwiek poza pisaniem i życiem.

Autor Jadąc do Babadag zawsze kochał podróże. W młodości jeździł autostopem z jednego końca Polski na drugi. Zatrzymywał ciężarówkę, wskakiwał na pakę i spod plandeki obserwował krajobrazy. Podróż uważa za eksperyment na sobie, za konieczność, a także przyjemność. Pisarz powtarza za Andersenem, że „podróżować to znaczy żyć. W każdym razie podwójnie, potrójnie, wielokrotnie”. 

TERMIN: do 23 listopada 2018                                                                              

Nadesłane prace będą oceniane przez Kapitułę Konkursu, złożoną z pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego.

Regulamin

Regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej: www.mbp.opole.pl.

Bliższe informacje dostępne są w Dziale Promocji MBP, Danuta Łuczak, tel. 77 454 80 30, 77 454 80 32 wew. 402,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Niepodległa w obiektywie”

Logo

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach organizuje konkurs fotograficzny „Niepodległa w obiektywie” dla osób mieszkających w województwie śląskim. Celem konkursu jest upamiętnienie miejsc i wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość na ziemiach śląskich. Na Śląsku znajduje się wiele miejsc, których historia zasługuje na to, aby zostać przedstawiona i opowiedziana. Konkurs jest okazją, aby wzmocnić kulturę pamięci i świadomość historyczną o przeszłości regionu.

 Do 1. listopada 2018 r. czekamy na zgłoszenia w postaci zdjęć opatrzonych krótkimi opisami (do 1200 znaków). Opis powinien przedstawiać historyczny kontekst sfotografowanych miejsc lub osób.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 11. listopada 2018 roku. Wyłonimy dziesięć najlepszych prac, a przede wszystkim, troje zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W trakcie całego konkursu zgłoszone prace będą publikowane w Galerii konkursowej.

Konkurs otrzymał patronat Programu Niepodległa i realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Zwycięzcy otrzymają nagrody: za zajęcie I miejsca – voucher o wartości 1500 zł, II miejsca – voucher o wartości 1000 zł, III miejsca – voucher o wartości 500 zł.

Serdecznie zapraszam do udziału! W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 579-632-319. Strona internetowa konkursu, na której znajdą Państwo szczegóły konkursu oraz jego regulamin dostępne są pod adresem www.rodm-katowice.pl/niepodlegla-w-obiektywie 

Z poważaniem, Petros Tovmasyan, Koordynator RODM Katowice

 

stopka