KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

KONKURS „Poznaj swoje prawa w pracy”

Mając na względzie upowszechnianie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pragniemy zaprosić do udziału w Konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy: „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach programu edukacyjnego: „Kultura bezpieczeństwa”.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i centralnym, które organizowane będą w ciągu jednego roku szkolnego.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz przejściem szkół ponadpodstawowych na nauczanie zdalne informujemy, iż Zastępca Głównego Inspektora Pracy dopuszcza możliwość organizacji etapu szkolnego VIII edycji konkursu dla młodzieży pn. „Poznaj swoje prawa w pracy” w wersji on-line.

ETAP SZKOLNY odbędzie się 4 grudnia na platformie Teams w formie quizu.

ZGŁOSZENIA należy kierować do Pana Daniela Sowy  na czacie Teams do dnia 27 listopada.

Regulamin konkursu

 

 

Dnia 7 października 2020 roku odbyła się prelekcja w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa”, realizowanego przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach. W ramach prelekcji wystąpił Pan Inspektor Marek Skorus. Uczniowie pełnoletni, biorący udział w wydarzeniu mieli możliwość poznania aspektów prawa pracy: sposobów zatrudnienia pracownika, typów umów regulujących pracę, obowiązków i praw pracowników i pracodawców. Wiedza ta na pewno przyda się uczniom, którzy już za chwilę podejmą pierwsze prace zarobkowe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Osobą odpowiedzialną za prelekcję oraz za program „Kultura bezpieczeństwa” w naszej szkole jest Pan Daniel Sowa.

Foto Foto Foto

stopka