OLIMPIADY i KONKURSY

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce

W konkursie organizowanym przez Politechnikę Warszawską Szymon Fatyga uzyskał tytuł Finalisty. Gratulujemy uczniowi i dziękujemy opiekunowi, Pani Lindzie Grabowskiej.

 Dyplom Dyplom

 

XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 Gratulujemy sukcesu Finalisty Marcjanowi Zawadzkiemu, przygotowanemu przez opiekunów: ks. Tomasza Kusza i Pana Pawła Zygmunta

Dyplom

 

Szkolny Konkurs Literacki „Gęsie Pióro”

Szkolny konkurs literacki dla młodych twórców poezji i prozy pod hasłem „Gęsie Pióro” rozstrzygnięty !!!

Prióro

I miejsce w kategorii PROZA – Paulina Polk klasa 1C
I miejsce w kategorii POEZJA – Karolina Piekarczyk klasa 2C

Pióro

Organizacja: Maria Kwiatoń – Pięta, Anna Lorenc, Anna Zając

 

IV edycja Filmowego Konkursu Ogólnopolskiego „Jednominutówka”

W konkursie udział wzięły uczennice: Maja Szczepańska, Julia Kocot, Malwina Jarosz, Bożena Borowska

Opiekun: Ewa Wandzioch

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

Wojewódzki Konkurs z okazji XXVIII „Tygodnia Ziemi”

Bartosz Opalla zdobył wyróżnienie w konkursie poetyckim „…Jeszcze będzie normalnie!?...”

Opiekun: Joanna Haśnik

Dyplom

 

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

W XVII edycji konkursu literackiego wzięła udział Anna Bacik z klasy 1C.

Opiekun: Anna Lorenc

Dyplom

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „GEO-PLANETA”

Dyplom Dyplom

 

 

PODZIĘKOWANIA

Podziękowanie Podziękowanie Podziękowanie Podziękowanie

70 Olimpiada Fizyczna

W dniach 10 -11 kwietnia 2021r. w Gliwicach uczeń naszej szkoły - Tomasz Drewniak (3g) wziął udział w finale 70 Olimpiady Fizycznej, uzyskując tytuł finalisty.
Gratulujemy uczniowi wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów!

 

KONKURS „POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”

Z satysfakcją informujemy o wynikach ogólnopolskiego konkursu, w którym uczeń klasy 1M – Filip Ulaczyk – zdobył wyróżnienie w kategorii plastycznej (plakat zamieszczony poniżej).
Gratulujemy uzdolnionemu uczniowi!

Plakat Plakat

 

KONKURSY FIZYCZNE

„EUREKA” – Ogólnopolski Konkurs fizyczny 

Dyplom Dyplom

 

XI finał konkursu „Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2021”
27 marca 2021r. odbył się XI finał konkursu „Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2021”, zorganizowany przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Toruńskiego. Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 16 nadesłanych prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy, Dębicy, Gniezna, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Kielc, Milanówka, Niepołomic, Poznania, Szczecina i Torunia.

Praca ucznia Maksyma Zoka z klasy 2d pt. „Kosmiczne śmieci. Problem międzyplanetarnego gatunku ludzkiego” spotkała się z uznaniem komisji. Uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach otrzymał tytuł laureata ww. konkursu, indeks uczelni na WFAiIS oraz inne benefity wynikające z regulaminu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Marzena Pilch

 

„Ogólnopolski konkurs fizyczny LWIĄTKO”
Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu fizycznego „Lwiątko 2020”, tytuł laureata przypadł w udziale uczniowi klasy 3g Tomaszowi Drewniakowi.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Marzena Pilch

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

KONKURS „Poznaj swoje prawa w pracy”

Dnia 2 marca 2021 roku uczniowie Barbara Pandzich (2d) oraz Jakub Klimek (2EF) wzięli udział w II – Regionalnym Etapie konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

W ramach konkursu każdy z uczniów odpowiadał na 35 pytań z wyżej wymienionego zakresu.

Bardzo dziękujemy uczniom za poświęcony w przygotowanie do konkursu czas oraz włożony trud.

Opiekunem uczniów był Pan Daniel Sowa

Foto Foto

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”

24 listopada 2020 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, w tym roku w formie online. Wzięło w nim udział 9 uczniów:

Uczniowie wyróżnieni:

  1. Bagiński Bartosz 2d – bardzo dobry wynik - 1 miejsce w szkole
  2. Kocot Mateusz 2d
  3. Sorek Bartosz 3d
  4. Ex aequo Poremski Konrad 2G i Więcek Jakub 2d
  5. Bagiński Mateusz 2d

Szkolny organizator: Pani Anna Lorenc

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

KONKURS "KANGUR 2020"

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „100 lat temu na Śląsku”

Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty w ramach kampanii prowadzonej z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich. Polegał na fotograficznej rekonstrukcji sceny z czasów jednego z powstań śląskich.

Grupa uczniów: Wojciech Gowarzewski, Bartosz Holeczek, Jakub Płuciennik, Dawid Sobień, Piotr Urbańczyk, Kamil Wojciechowski pod kierunkiem ks. Tomasza Kusza przygotowała fotografię, która została nagrodzona 3. miejscem.

Gratulujemy pomysłu i sukcesu!

Foto
Oryginalna fotografia muzealna 
Foto
Rekonstrukcja fotografii

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

XVIII WOJEWÓDZKI KONKURS o UNII EUROPEJSKIEJ 

Dyplom Dyplom

 

XIV WOJEWÓDZKI KONKURS DRUŻYNOWY z CHEMII

Dyplom Dyplom Dyplom

 

KONKURS "O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ"

Mikołaj Harazin uzyskał tytuł laureata I stopnia w dziedzinie chemii w Konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej".
Gratulacje!

Dyplom

LIGA Śl.TZN IT GRAND PRIX

W dniach 06 – 08. 04.2020. odbywały się rozgrywki w trzech etapach Ligi Śl.TZN IT GRAND PRIX, w których wzięło udział niespełna 100 uczniów.

Konkurs odbywał się w 100% zdalnie – bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem komputera lub smartfona z dostępem do sieci i miał charakter ligi, w której punkty były sumowane za udział w każdym etapie. Kierowany był do uczniów kierunków informatycznych i teleinformatycznych oraz dla pasjonatów IT z klas o innych zawodach. Miał wyłonić najbardziej zaangażowanych uczniów, którzy posiadają wiedzę wykraczającą poza program szkoły średniej, ale i wiedzą, jak ją wykorzystać. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że Śl. TZN są: szkołą sukcesów, szkołą marzeń, szkołą osiągnięć, szkołą dobrych praktyk.


MISTRZOWIE W Śl.TZN.

Foto

Konkurs w Śl.TZN wygrali uczniowie klas I – przy czym pozostali uczniowie również będą reprezentować szkołę w rozgrywkach regionalno/wojewódzkich.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM! Dziękujemy za zaangażowanie, systematyczność oraz rozwiązywanie nieco trudnych łamigłówek IT.

Foto

Pełny ranking uczestników został wysłany na specjalną prośbę każdego uczestnika. Nie będzie publikowany.

SZCZEGÓLNE SŁOWA PODZIĘKOWANIA I UZNANIA kierujemy na ręce ORGANIZATORÓW: Pana Marka Smyczka, nauczyciela przedmiotów informatycznych, oraz iTst@rt

Foto

 

ELEKTRONIKA – BY ŻYŁO SIĘ ŁATWIEJ

Uczeń klasy III b, Bartosz Trefon, odniósł wielki sukces – jego projekt „Robot humanoidalny wielkości człowieka” zwyciężył w prestiżowym konkursie Elektronika – by żyło się łatwiej.

Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu odbył się 5 marca 2020 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Do konkursu zgłoszone zostało łącznie 70 projektów, wykonanych przez 107 osób, ale udział w finale konkursu wzięło 10 najlepszych prac. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje projekty na żywo przed komisją złożoną z profesorów Politechniki Śląskiej oraz przedstawicieli marek Siemens i Kamami.

Robot powstał w 13 miesięcy, lecz należy tu doliczyć niecałe 2 lata na naukę i opanowanie programu CAD w takim stopniu, by móc najpierw zaprojektować całego robota. Celem projektu było doskonalenie swoich umiejętności i zdobycie cennego doświadczenia, ponieważ realizacja takiego projektu obejmuje prawie każdą dziedzinę techniki. Podczas jego wykonywania miałem styczność z elektroniką, mechaniką i drukiem 3D. Nauczyłem się również obsługi programów CAD i CAM, podstaw programowania Arduino w IDE w języku C++, a także obsługi obrabiarek CNC – tak swój udział w konkursie wspomina Bartek.

Efektem pracy jest robot, który posiada 25 serwomechanizmów, co oznacza 25 możliwości niezależnego ruchu. Może chwytać przedmioty w dłonie, reaguje na komendy wydawane głosem, wykonując polecenia, wydaje dźwięki w postaci ludzkiej mowy, jest w stanie wykonać ruchy takie same jak u człowieka (również gesty wymagające użycia poszczególnych palców).

Bardzo gorąco GRATULUJEMY!

Foto Foto Foto

 

II Międzyszkolny Konkurs Poetycki Poezji Kobiecej

9 marca 2020 roku uczniowie Śl.TZN uczestniczyli w II Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Poezji Kobiecej, zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Katowicach, pod patronatem Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. J. Lompy i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.                                 

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Daniela Landowska z klasy III c  – wierszem Małgorzaty Hillar „Ściana”, Eliza Kossowska z klasy III c – utworem Agnieszki Osieckiej „Jeżeli gdzieś jest niebo”, Joanna Piura z klasy II c – utworem Agnieszki Osieckiej „Ludzkie gadanie” oraz  Kamil Olszak z klasy III g – wierszem Wisławy Szymborskiej „W biały dzień”.

Uczniowie po raz kolejny pokazali swoją wrażliwość poetycką i zdolności artystyczne. Wszystkie występy był na najwyższym poziomie, natomiast nagrodzeni zostali: Joanna Piura – III miejsce w kategorii poezja śpiewana i Kamil Olszak – II miejsce w kategorii recytacja.

Gratulujemy!!!

Opiekun: Pani Anna Zając

Foto Foto Foto Foto Foto

Foto Foto Foto

 

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Logo

 

6 marca 2020 r. w historycznej Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były słowa: Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?

Naszą szkołę godnie reprezentował Michał Porzuc z klasy 3d, zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Opiekun: Pani Anna Lorenc

Foto Foto

Dyplom

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

W dniu 29 lutego 2020 r. odbył się I etap XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich, organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zawodach wzięło udział 7 uczniów z klas 3c i 4c Śl.TZN.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Czapura Łukasz – 4c, Ćwiertnia Jakub – 4c, Górecki Sebastian – 3c, Harazin Mikołaj – 3c, Macioszek Sebastian – 4c zakwalifikowali się do finału Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 14 marca 2020 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Program finału

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

Konkurs ELEKTRON

Konkurs Elektron

 

"FRASZKA" - wyniki

Wyniki konkursu

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

V Olimpiada Wiedzy Historycznej

W sobotę 4 stycznia 2020 roku w Liceum im. J. Słowackiego w Częstochowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Historycznej Coptiosh. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 2e Dominik Gwardzik. Niestety nie awansował do etapu centralnego. Gratulujemy postawy i życzymy powodzenia za rok.

Foto

XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W piątek 3 stycznia 2020 roku w CKZiU nr 1 w Gliwicach odbył się etap okręgowy XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 4fk Radosław Smolik. Na wyniki i informację o ewentualnej kwalifikacji do etapu centralnego musimy poczekać do końca stycznia. Trzymamy kciuki i ogromne gratulacje!

Foto

66 OLIMPIADA CHEMICZNA 

Dyplom DyplomDyplom

31 stycznia i 1 lutego 2020 roku uczniowie Śl.TZN przystąpili do drugiego etapu 66 Olimpiady Chemicznej.

Miło nam poinformować, że Mikołaj Harazin z klasy 3c już po raz drugi zakwalifikował się do zawodów III stopnia, czyli finału, który odbędzie się 27 i 28 marca w Warszawie na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej i na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Zaproszenie

 

23 listopada 2019 roku pięciu uczniów Śl.TZN przystąpiło do pierwszego etapu 66 Olimpiady Chemicznej. Miło nam poinformować, że cała piątka, to znaczy: Mikołaj HarazinSebastian Górecki z klasy 3c oraz Łukasz Czapura, Jakub Ćwiertnia i Sebastian Macioszek z klasy 4c zakwalifikowali się do zawodów II stopnia, które odbędą się 31 stycznia – część teoretyczna i 1 lutego 2020 roku – część praktyczna.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Foto

 

XLVI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

Uczniowie Śl.TZN: Hubert Kulik, Jakub Kaszowski i Marek Wołowski zakwalifikowali się do zawodów II stopnia OWT, które odbędą się 8 stycznia 2020 roku w Chorzowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

List informacyjny

List

stopka