OLIMPIADY i KONKURSY

 

II Międzyszkolny Konkurs Poetycki Poezji Kobiecej

9 marca 2020 roku uczniowie Śl.TZN uczestniczyli w II Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Poezji Kobiecej, zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Katowicach, pod patronatem Wydziału Nadzoru Edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. J. Lompy i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.                                 

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

Daniela Landowska z klasy III c  – wierszem Małgorzaty Hillar „Ściana”, Eliza Kossowska z klasy III c – utworem Agnieszki Osieckiej „Jeżeli gdzieś jest niebo”, Joanna Piura z klasy II c – utworem Agnieszki Osieckiej „Ludzkie gadanie” oraz  Kamil Olszak z klasy III g – wierszem Wisławy Szymborskiej „W biały dzień”.

Uczniowie po raz kolejny pokazali swoją wrażliwość poetycką i zdolności artystyczne. Wszystkie występy był na najwyższym poziomie, natomiast nagrodzeni zostali: Joanna Piura – III miejsce w kategorii poezja śpiewana i Kamil Olszak – II miejsce w kategorii recytacja.

Gratulujemy!!!

Opiekun: Pani Anna Zając

Foto Foto Foto Foto Foto

Foto Foto Foto

 

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Logo

 

6 marca 2020 r. w historycznej Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były słowa: Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?

Naszą szkołę godnie reprezentował Michał Porzuc z klasy 3d, zdobywając wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Opiekun: Pani Anna Lorenc

Foto Foto

Dyplom

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

W dniu 29 lutego 2020 r. odbył się I etap XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego dla młodzieży szkół średnich, organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W zawodach wzięło udział 7 uczniów z klas 3c i 4c Śl.TZN.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Czapura Łukasz – 4c, Ćwiertnia Jakub – 4c, Górecki Sebastian – 3c, Harazin Mikołaj – 3c, Macioszek Sebastian – 4c zakwalifikowali się do finału Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 14 marca 2020 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Program finału

 

Konkurs ELEKTRON

Konkurs Elektron

 

"FRASZKA" - wyniki

Wyniki konkursu

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

 

V Olimpiada Wiedzy Historycznej

W sobotę 4 stycznia 2020 roku w Liceum im. J. Słowackiego w Częstochowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Historycznej Coptiosh. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 2e Dominik Gwardzik. Niestety nie awansował do etapu centralnego. Gratulujemy postawy i życzymy powodzenia za rok.

Foto

XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W piątek 3 stycznia 2020 roku w CKZiU nr 1 w Gliwicach odbył się etap okręgowy XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Reprezentantem naszej szkoły był uczeń klasy 4fk Radosław Smolik. Na wyniki i informację o ewentualnej kwalifikacji do etapu centralnego musimy poczekać do końca stycznia. Trzymamy kciuki i ogromne gratulacje!

Foto

66 OLIMPIADA CHEMICZNA 

31 stycznia i 1 lutego 2020 roku uczniowie Śl.TZN przystąpili do drugiego etapu 66 Olimpiady Chemicznej.

Miło nam poinformować, że Mikołaj Harazin z klasy 3c już po raz drugi zakwalifikował się do zawodów III stopnia, czyli finału, który odbędzie się 27 i 28 marca w Warszawie na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej i na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Zaproszenie

 

23 listopada 2019 roku pięciu uczniów Śl.TZN przystąpiło do pierwszego etapu 66 Olimpiady Chemicznej. Miło nam poinformować, że cała piątka, to znaczy: Mikołaj HarazinSebastian Górecki z klasy 3c oraz Łukasz Czapura, Jakub Ćwiertnia i Sebastian Macioszek z klasy 4c zakwalifikowali się do zawodów II stopnia, które odbędą się 31 stycznia – część teoretyczna i 1 lutego 2020 roku – część praktyczna.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Opiekun: Pani Barbara Kuśka

Foto

 

XLVI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

Uczniowie Śl.TZN: Hubert Kulik, Jakub Kaszowski i Marek Wołowski zakwalifikowali się do zawodów II stopnia OWT, które odbędą się 8 stycznia 2020 roku w Chorzowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

List informacyjny

List

stopka