P-TECH i Śl.TZN

P-TECH 2021/2022

Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja Prezentacja

 

P-TECH 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia filmu o programie P-Tech, w którym uczestniczą nasi uczniowie klas informatycznych.

 

PROGRAM P-TECH RUSZYŁ „PEŁNĄ PARĄ”

Na początku roku szkolnego 2020/2021 odbyła się uroczysta inauguracja Programu P-TECH w naszej szkole. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć imponujące grono przedstawicieli naszych partnerów biznesowych:

Marko Radovic – Dyrektor Service Desku i Service Managementu, Działu Zarządzania Programami i Projektami, Działu Usług Biznesowych
Marta Deniszczyk – członek zespołu projektowego P-TECH
Piotr Wójcicki – trener P-TECH, Tech Lead po stronie Fujitsu przy NOSPR AI
Joanna Dymna-Oszek – Dyrektor Biura Zarządu ING
Tomasz Wróbel – Dyrektor Departamentu Aplikacji Centralnych w Pionie Tech ING
Roman Krzos - P-Tech Program Manager IBM

Byli z nami w tym dniu również przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice: Sławomir Witek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu oraz Grażyna Burek – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu.

Zarówno z ust Pani Dyrektor Anety Łosiewicz, jak i naszych gości, padło wiele ważnych zdań na temat szans i możliwości kształcenia, jakie program P-TECH daje naszym uczniom. Oto fragment jednego z przemówień.

(…) Droga młodzieży, przed wami otwierają się drzwi niezwykłe, drzwi do świata technologii IT na najwyższym światowym poziomie. Drzwi, które wasi rówieśnicy z innych szkół mogą tylko oglądać z daleka. Będziecie mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia najwyższej klasy specjalistów. Dołóżcie wszelkich starań, aby wykorzystać tę szansę jak najlepiej. Zwróćcie uwagę, że nasi partnerzy biznesowi to firmy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. To marki budzące na całym świecie uznanie i zaufanie, to marki będące ikonami profesjonalizmu. – Fujitsu, ING, IBM”.

P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech

W minionym tygodniu września już rozpoczęły się zajęcia praktyczne i teoretyczne. Tematyka zróżnicowana, od budowy komputera, przez tworzenie stron internetowych aż do metod rozwoju osobistego. Zaciekawienie uczniów i zaangażowanie prowadzących za każdym razem ogromne.

  P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech P-Tech

 

IBM Open Day w Katowicach

W dniu 20.02.2020. uczniowie z klasy informatycznej 2d uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez firmę IBM.
W ciekawej formie łączącej tradycyjne wykłady z ćwiczeniami praktycznymi w formule "escape room" nasza młodzież poznawała takie tematy i technologie, jak:
• historia IBM
• Watson, sztuczna inteligencja
• prezentacja Katedry Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej
• Cloud Computing/IBM Cloud
• Mainframe
• wybór świadomej ścieżki rozwoju

IBM Open Day to istotny element programu edukacyjno-zawodowego P-TECH, w którym uczestniczy m.in. nasza szkoła oraz firmy IBM, Fujitsu Technology Solutions, Samsung, a patronuje mu Ministerstwo Cyfryzacji oraz Miasto Katowice.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego wydarzenia.
 
 

W dniu 29.08.2019. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach przystąpiły do światowego programu rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, wdrożonego przez firmę IBM. W naszym regionie program realizowany będzie we współpracy z firmami Samsung i Fujitsu Technology Solutions, Urzędem Miasta Katowice i Instytutem Badań Edukacyjnych. Patronat honorowy nad programem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Głównym celem programu jest odpowiednie przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach o specjalności informatycznej. W ramach programu uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności we współpracy z partnerem branżowym, którym w przypadku Śl.TZN jest Fujitsu Technology Solutions.

Dzięki przystąpieniu do programu P-TECH nasza szkoła dołączyła do wąskiej grupy 3 szkół w Polsce i 200 szkół na całym świecie, w których jest on realizowany. To duże wyróżnienie dla Śl.TZN, a jednocześnie ogromna szansa na udany start zawodowy w branży IT dla naszych przyszłych absolwentów kształcących się obecnie w zawodach technik informatyk i teleinformatyk. W ramach programu uczniowie będą korzystać z laboratoriów partnera, uczestniczyć w praktykach i płatnych stażach, a także śledzić codzienną pracę swojego opiekuna (tzw. job shadowing), poznając od wewnątrz środowisko biznesowe. Firma partnerska zobowiązuje się również wspierać absolwentów P-Tech w procesie wejścia na rynek pracy.

Pierwszą szkołę włączono do programu P-TECH w 2011r. na Brooklynie w USA w ramach współpracy Departamentu Edukacji Nowego Jorku, The City University w Nowym Jorku oraz IBM-u. Od tego momentu P-TECH został wdrożony we współpracy z ponad 650 partnerami biznesowymi w 19 krajach świata. W Europie w tym roku program wystartuje również w szkołach w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach i w Irlandii. Drugą katowicką szkołą, która rozpocznie współpracę z IBM Polska w ramach programu, jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2.

Relację z podpisania porozumienia można zobaczyć w regionalnych serwisach informacyjnych, w tym na kanale comtv.pl

https://youtu.be/gzHyYAMIkzU

Foto Foto

 

stopka