Konkursy z fizyki

 

LogoW dniu 6 grudnia 2018 roku odbył się pierwszy etap XLI Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego

Szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Hubert Kulik, Maciej Skórek z klasy 3g oraz Jakub Kaszowski z klasy 2g.

 

Uczniowie zakwalifikowali się do drugiego z czterech etapów turnieju, który odbędzie się 10 stycznia 2019r. w Pałacu Młodzieży i będzie polegał na prezentacji wcześniej wykonanego „Modelu fizycznego”.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Opiekun: Pani Marzena Pilch

Informacje: http://pm.katowice.pl/fizyka/2018/12/07/wyniki-ietapwdtzf/

 

 

LogoW dniu 16 listopada 2018r. uczniowie naszej Szkoły w składzie: Hubert Kulik, Maciej Skórek, Adam Steinhoff – klasa 3g, Marek Rybarczyk – klasa 4a, Jakub Hutyra, Maciej Żurawski – klasa 4n po przejściu eliminacji szkolnych wzięli udział w drugim etapie XV edycji Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” – poziom ponadgimnazjalny.

Z przyjemnością informujemy, że do trzeciego etapu zakwalifikował się uczeń klasy 3g Hubert Kulik, zajmując wysokie 9 miejsce w rankingu 230 uczestników.

Zawody trzeciego etapu odbędą się w Łodzi 14 grudnia 2018 roku i będą polegać na rozwiązaniu zadań strukturalnych sprawdzających umiejętności analizy treści tekstu naukowego, interpretacji wykresów oraz tworzeniu nowych informacji na podstawie danych zawartych w tabeli, opisu matematycznego przedstawionych zjawisk, itp.

Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękujemy za determinację oraz życzymy powodzenia finaliście!

Opiekunem uczniów była Pani Marzena Pilch.

Wyniki:

http://www.snf-lodz.edu.pl/index.php/54-konkursy/325-lista-finalistow-fascynujaca-fizyka-poziom-ponad-gimnazjalny-2019

stopka