Konkursy 2021/2022

Konkurs „SUPERKLASA"

Wyniki całorocznej rywalizacji w konkursie na najlepszą i najbardziej aktywną klasę Śl.TZN przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa 3D
II miejsce – klasa 2D
III miejsce – klasa 3G

Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski z opiekunami

Foto Foto

Tydzień Ziemi

Dyplom

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko 2022"

Lwiątko

28 marca 2022r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2022”, w którym wzięło udział 32 uczniów naszej szkoły z klas: 1BK, 1D, 2G, 3AN, 3BK.

Najlepszy wynik i tytuł „taon” uzyskał uczeń klasy 3BK - Wojciech Błaszczyk. 

Składamy gratulacje!

Szkolny koordynator konkursu: Pani Marzena Pilch

 Dyplom Dyplom

Konkurs Literacki „Postrzeganie obozów koncentracyjnych przez młodych mieszkańców Katowic”

Członkowie Koła Teatralnego wzięli udział w konkursie i ... mamy drugie miejsce i wyróżnienie. Zgłosiliśmy sześć prac...

Nagrodzeni to: Franciszek Bebłot (II miejsce) – „Zapiski z Auschwitz” oraz Maksymilian Zych (wyróżnienie) – „Moje spotkanie
z księdzem Kolbe”

Opieka: Pani Danuta Kleinert, Pan Paweł Zygmunt , ks. Tomasz Kusz

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Konkurs dotyczył upamiętnienia Holokaustu oczami ludności zamieszkującej Katowice. Miał na celu ukazać ludzi, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, ich postawę patriotyczną, ich rodziny zmagające się z bólem po stracie bliskich lub też rodziny walczące o oswobodzenie bliskich w obozie. Poprzez konkurs literacki chcieliśmy zainspirować młodzież do prześledzenia losów osób uwięzionych w lagrze. Młodzi ludzie zajmujący się własnymi sprawami, powoli przestają interesować się historią swojego regionu. Chcielibyśmy uwrażliwić młodych ludzi na niesprawiedliwość i krzywdę ludzką. Ilość pytań dotyczących obozów koncentracyjnych zostaje bez odpowiedzi. Najnowsza narracja pozwala na nowe spojrzenie na historię obozu. Poprzez konkurs chcielibyśmy utrwalić w młodzieży tragiczną historię, przekazać ją w inny ciekawy sposób.

Organizator konkursu: X Liceum Ogólnokształcące im. I.J Paderewskiego Akademickie w Katowicach.

Zadaniem uczniów było napisanie pracy pisemnej w formie opowiadania lub rozprawki na temat: „Wyobraź sobie, że jesteś nastolatkiem zamkniętym w Auschwitz”.

 

Prestiżowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim

W dniu 6.06.2022. Pani Agata Konhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP, spotkała się z laureatami konkursu „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, w którym uczestniczył Kamil Wojciechowski jako zwycięzca tego konkursu wraz z opiekunem
ks. Tomaszem Kuszem.

Gratulujemy!

Na filmiku Kamil z nieodłącznym atrybutem – akordeonem. Swoją grą umilał spotkanie.
https://www.facebook.com/100068966567544/posts/324210039887879/?app=fbl

 

Konkurs spotów profilaktycznych 

VII Przegląd i Konkurs Spotów Profilaktycznych realizowany w ramach programu Profilaktyki Rówieśniczej w Katowicach miał miejsce
31 maja 2022.

Temat przewodni: UWAŻNI I ODWAŻNI.

Koło teatralne FAJRANT przygotowało 2 spoty na konkurs i odniosło ogromny sukces!

Opieka: Pan Paweł Zygmunt, ks. Tomasz Kusz, Pani Danuta Kleinert

 

I miejsce WARTO ROZMAWIAĆ: https://www.youtube.com/watch?v=j7VIidute7Q
AUTORZY: Liwia Małko, Alan Symber, Yelizaveta Vasylynchuk 

II miejsce BĄDŹ UWAŻNY: https://www.youtube.com/watch?v=luBZTi_fSZ0
AUTORZY: Łukasz Hetman, Bożena Borowska, Malwina Jarosz

Foto Foto Foto Foto Foto

Zdjęcia z wydarzenia autorstwa: Amelii Kazury i Julii Nowak

VII Przegląd i Konkurs Spotów Profilaktycznych UWAŻNI I ODWAŻNI skupił w tym roku 11 szkół, kilkuset nastolatków i dorosłych, dla których zdrowie psychiczne jest ważnym tematem. O ważności tematu świadczyła też rekordowa ilość zgłoszonych spotów - 26 produkcji oraz pełna sala konferencyjna Centrum Informacji Naukowej I Biblioteki Akademickiej w Katowicach.

Dużo wzruszeń, wiele emocji, wspaniałe, ważne głosy młodych ludzi, którzy opowiadali o: uważności na dobrostan, wsparciu rówieśniczym, psychologicznej pomocy profesjonalnej, przeciwdziałaniu wykluczeniu, różnorodności i odwadze do troski o siebie!

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność, dyskusje, ćwiczenia – to dzięki młodzieży to wydarzenie ma niepowtarzalny charakter.

W tegorocznej edycji, w jury obecni byli: pan Maciej Maciejewski – pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. uzależnień, pani Agnieszka Moś – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach, pani Joanna Bałazy – przedstawicielka Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Katowice, pani Joanna Banaś – przedstawicielka X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Katowicach, pani Adrianna Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Plakat 

 

Konkurs „Młody Einstein” 

22 kwietnia odbył się finał konkursu „Młody Einstein” organizowanego przez Instytut Fizyki, Centrum Popularyzacji Nauki oraz ZSO nr 8 
w Gliwicach. Do finału zakwalifikowało się 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych na terenie całej Polski.

Mateusz Król z klasy 1G został wyróżniony przez komisję konkursową za najlepsze wystąpienie popularnonaukowe dotyczące „Silnika Stirlinga – budowy i zasady działania”.

Życzymy Mateuszowi dalszych sukcesów.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach, jeśli interesuje Was nauka i fizyka w ujęciu praktycznym oraz lubicie działać, eksperymentować i twórczo myśleć.

Opiekun: Pani Marzena Pilch

Foto Foto

 

Turniej Maszyn Wiatrowych

W kwietniu odbył się finał konkursu „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2022” w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie, który został zorganizowany przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną przy współpracy z Fundacją PGE.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których celem było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Maszyny, które zostały wykonane przez uczniów, były testowane na unikatowym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach, tj. największa prędkość obrotowa, największa moc i największy moment przy zatrzymanym wale turbiny. Suma zdobytych punktów z każdej konkurencji decydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej. Ten innowacyjny konkurs promujący odnawialne źródła energii nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród uczniów naszej szkoły. 

Tym bardziej miło nam poinformować, że finalistami tegorocznej edycji turnieju zostali uczniowie klasy 1G Mateusz Król oraz Wojciech Rachwał.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Pani Marzena Pilch

Dyplom Dyplom Dyplom

 

Olimpiada "Zwolnieni z Teorii"

Dyplom

 

LogoBardzo nam miło przekazać informację, że Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Technikum nr 17 znalazły się na 24. miejscu w Polsce, 8. miejscu w Katowicach
w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii.

https://zwolnienizteorii.pl/ranking

Jest to sukces uczniów naszej Szkoły, którzy tworzyli własne projekty społeczne, wykazując się dużą kreatywnością i zdobywając przy tym wiele umiejętności praktycznych.

Gratulujemy uczniom, którzy pomimo trudności związanych z nauką zdalną zrealizowali własne projekty społeczne. Pełni energii, zapału, chęci pomocy innym przeprowadzili zaplanowane zadania. Wykonywanie różnych, praktycznych zadań pomogło im rozwinąć kompetencje przyszłości. Jako finaliści Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zdobyli międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata.

Nasze projekty:

CyberGreek v2 – temat cyberbezpieczeństwa. Powstała strona internetowa i fanpage na Facebooku i Instagramie. Chodzi o uświadomienie, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci oraz jak najlepiej korzystać z usług internetowych.

https://katowice.naszemiasto.pl/katowice-cybergeek-projekt-o-cyberbezpieczenstwie-stworzony/ar/c5-8249804
(Tomasz Drewniak, Szymon Gwóźdź, Piotr Pawłowski, Dominik Hołubasz, Mateusz Dratwiński, Marek Wołowski, Dominika Labus)

EKObajka – projekt edukacyjny, ekologiczny. Powstało przedstawienie dla dzieci na temat ochrony środowiska naturalnego. Wystawione zostało w przedszkolu, szkole podstawowej i na festynie dzielnicowym.

Informacja o projekcie pojawiła się w programie TVP3 Ekonatura – https://katowice.tvp.pl/56757518/ekonatura-5112021, a także na stronach: https://tvs.pl/informacje/eko-bajka-projekt-spoleczny-uczniow-slaskich-technicznych-zakladow-naukowych/
(Kamil Wojciechowski, Filip Michalski, Miłosz Czub, Krzysztof Ryguła, Piotr Urbańczyk, Mateusz Wydra, Marta Bekierz, Bożena Borowska, Malwina Jarosz, Mateusz Bagiński)

Woda dla pacjenta z Covid -19 – projekt charytatywny. Przeprowadzono zbiórkę wody dla pacjentów z Covid-19 ze szpitala św. Elżbiety w Katowicach. Udało się zebrać prawie 2000 butelek. Wzmianka w Gościu Niedzielnym https://katowice.gosc.pl/doc/7369143.Bijace-serca i na stronie Caritas https://www.facebook.com/katowice.caritas/photos/a.122863329135391/636823074406078/?type=3
(Paweł Grzywacz, Igor Sudnik, Paweł Gniełka, Paweł Górski, Oliwia Spyra, Paulina Matysik)

30 Finał WOŚP w Chorzowie - projekt charytatywny. Udział w zbiórce pieniędzy na rzecz dzieci z wadami wzroku.

(Bartosz Holeczek, Wojciech Gowarzewski, Filip Łopatka, Nadia Kadziela, Magdalena Kucharska, Stanisław Błach, Julia Mróz , Jakub Klimek, Mateusz Słodczyk, Adam Cieślar)

Bajtel-Robot - projekt edukacyjny. Przygotowanie i przeprowadzenie cyklu zajęć z robotyki i informatyki dla dzieci przedszkolnych. Przedszkolaki budowały roboty  i programowały je. Miejsce – przedszkole św. Elżbiety w Orzegowie.
(Maksymilian Zych, Marek Walczak , Adam Bialik)

Zarys Śląskaprojekt edukacyjny, promocja regionu. Powstała strona internetowa z informacjami i artykułami dotyczącymi historii, znanych osobistości Śląska, a także z reportażami z wielu muzeów

Strona: https://zarysslaska.cf/?fbclid=IwAR1J728J8I9nGqQ4MH3XTrCt7kb-P7IKXTYaJP3FxnNX47F53XdcidZuTW4
(Wiktor Dzierka, Robert Galuba, Julian Stempkowski, Anna Duda, Laura Ryt)

Nie zmarnuj ani kropli – projekt edukacyjny, ekologiczny. Przygotowanie i wykonanie gry planszowej dla dzieci dotyczącej problemu marnowania wody oraz sposobów przeciwdziałania temu zjawisku. Grę zaprezentowano dzieciom z przedszkola św. Elżbiety w Orzegowie.
(Marcin Fijoł, Artur Kostera, Patryk Pietruszewski, Piotr Renard, Remigiusz Habas, Paweł Szostok)

Help - Smart Learning – projekt edukacyjny, dotyczy uczenia się po okresie pandemii. W mediach społecznościowych przedstawiono szereg wskazówek pomocnych w powrocie do nauki stacjonarnej.
(Karol Uciecha, Dawid Gołas, Adrian Soboszek, Agata Rakoczy, Ada Uciecha )

 

 

 
Ogólnopolski Konkurs poświęcony tradycji Powstań Śląskich "Zostań Powstańczym eksploratorem"
 
foto foto
 
 
LXXI Olimpiada Fizyczna
 
Tomasz Drewniak uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy!
 
foto foto
 
 

 

Konkurs „Pierwsze Skrzydła”

Zespół szkoły pilotów AIR4 w Gliwicach przesłał gratulacje dla klasy 1BK naszej szkoły za ogromne zaangażowanie w konkursie, w którym brały udział szkoły średnie województwa śląskiego.
Pośród ponad pięciuset oddanych poprawnych głosów klasa 1BK uzyskała wynik prawie na równi z klasą 3A z Poręby.
Z powodu tak znikomej różnicy głosów (jedynie18) również i klasa 1BK została zaproszona na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Nagrodę główną w postaci przelotu samolotem szkoleniowym otrzymał uczeń klasy 1BK Śl.TZN ARTUR GĄSIOROWSKI
Serdecznie gratulujemy!

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

„Nie wymagaj od innych, wymagaj od siebie” - te słowa prof. Wandy Półtawskiej, które padły podczas finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, szczególnie utkwiły mi w pamięci. Ważnych słów, które trafiły nie tylko do mojego serca, wysłuchaliśmy więcej. Padły z ust kobiet, które przeżyły najgorszy horror II wojny światowej. Prof. Wanda Półtawska, Krystyna Paradyż, Irena Cyrankiewicz, Zdzisława Włodarczyk przeżyły kaźnie niemieckich obozów koncentracyjnych. Mimo doświadczonych okrucieństw nie straciły jednak wiary w dobro człowieka. Pielęgnowały ją w swoich sercach wraz z miłością do rodzin, z którymi zostały rozdzielone, nadzieją na odzyskanie wolności i siłą na przetrwanie, by w przyszłości odbudować swoją Ojczyznę.

Myślę, że obowiązkiem każdego z nas jest pielęgnowanie takich wartości, bez względu na przeciwności losu.

W tegorocznym finale konkursu wzięło udział wielu utalentowanych, mądrych i wrażliwych młodych ludzi. Lagrowa poezja i proza nabrały w ich interpretacjach nowego, osobistego wymiaru.

Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy zaprezentowali swój talent i osobowość przed liczną publicznością w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty, szczególnie zwycięzcom: Gabrieli Stypułkowskiej i Kamilowi Wojciechowskiemu (Śl.TZN).

Nie sposób nie myśleć, że po raz pierwszy w historii tego konkursu wojna jest tak bardzo blisko, a poruszające słowa więźniarek są nie tylko upamiętnieniem, ale teraźniejszością dla wielu naszych sąsiadów na Ukrainie. Takie nieuzasadnione zbrodnie odbierają wiarę w człowieczeństwo. Jednak spotkanie z niezwykłymi ludźmi, byłymi więźniarkami i ich rodzinami, a także finalistami konkursu, oraz mocne przesłanie zawarte w recytowanych tekstach umocniło moją ufność, że dobro zawsze zwycięża.

XYZ

 

Organizator konkursu: Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy 

Przygotowanie ucznia: ks. Tomasz Kusz

Foto Foto

Dyplom Dyplom Dyplom

 

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Anna Bacik z klasy 2C wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Geologicznej OKAWANGO organizowanym przez Uniwersytet Warszawski.

Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu pracy na podstawie własnych badań terenowych. Na konkurs nadesłano ponad 200 prac z całej Polski. Praca Ani zatytułowana: "Geocatching: Przez kopalnie, góry i jeziora" wykonana pod kierunkiem prof. Joanny Haśnik znalazła się wśród 35 prac wyróżnionych. Autorów zaproszono wraz z opiekunami do wzięcia udziału w etapie finałowym, który odbył się w dniach 3-6.04.2022 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Po kilkuetapowych rozgrywkach wyłoniono laureatów, a reprezentująca naszą szkołę Ania Bacik znalazła się wśród nich. Oprócz nagród rzeczowych i ogromnej satysfakcji Ania otrzymała już indeks Uniwersytetu Warszawskiego. Serdecznie gratulujemy!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Konkurs fotograficzny „Zostań Powstańczym eksploratorem”

Nasz uczeń Krzysztof Krzeszowski zdobył I miejsce w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Opiekunem ucznia był Pan Grzegorz Drabik.

W dniu 10 marca 2022 r. o godzinie 13.00, w Sali Audytorium, w Muzeum Śląskim w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie  „Zostań Powstańczym eksploratorem”.

Konkurs zorganizowany przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego wraz z Instytutem De Republica cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 70 zgłoszeń, z których kapituła konkursu wyłoniła zwycięzców. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, średnich, placówek szkolno-wychowawczych, domów i ośrodków kultury oraz dorosłych. 

Celem konkursu „Zostań Powstańczym eksploratorem!”, zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich 1919–1920–1921, było kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, upowszechnianie wiedzy na temat Powstań Śląskich, lepsze poznanie własnych korzeni, upowszechnianie wiedzy o polskich bohaterach.

Praca i dyplom ucznia

Foto Foto

Wręczenie nagród

Foto Foto Foto

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

Logo

24 listopada 2021 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Z początkiem marca 2022 otrzymaliśmy wyniki.

Uczniowie wyróżnieni:

 1. Poremski Konrad 3G – bardzo dobry wynik – 1 miejsce w szkole
 2. Krzysztofik Andrzej 3G
 3. Ex aequo: Gwardzik Dominik 4e, Sorek Bartosz 4d, Starewicz Grzegorz 3BK, Kieruzel Wiktoria 2C
 4. Bagiński Bartosz 3d
 5. Ex aequo: Pietruszewski Patryk 4d, Kutek Weronika 4d, Bacik Anna 2C, Ślązak Mateusz 3d

Pozostałe miejsca: Neugebauer Maciej, Piekarczyk Karolina, Chodór Łucja, Szarowicz Maciej, Kocot Mateusz, Łopatkiewicz Piotr, Zok Maksym, Szandar Kamil.

Szkolny organizator: Pani Anna Lorenc

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 10 stycznia 2022 r. przeprowadzony został etap podstawowy (szkolny) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W olimpiadzie startowało 15 uczniów. Oto wyniki najlepszych: I miejsce – Anna Bacik 2C, II miejsce Piotr Dymarz 2F, III miejsce Aleksander Mak 1G, Mateusz Król 3F, IV miejsce – Bartosz Stawinoga 1D.

Anna Bacik będzie reprezentowała szkołę w eliminacjach okręgowych OWE. Odbędą się w kwietniu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Pani Marta Łyczba

 

Sukcesy w konkursach

Nasza uczennica Wiktoria Lipińska zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym

zorganizowanym z okazji stulecia powstań śląskich „Barwy Górnego Śląska”, a Krzysztof Krzeszowski zajął II miejsce w miejskim konkursie fotograficznym z okazji stulecia powstań śląskich „Katowice Powstańcom Śląskim” pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Gratulujemy sukcesów!

 

Konkurs „Kiedy Oma była bajtlem”

25 listopada 2021 w MDK „Bogucice-Zawodzie” nasze dwie uczennice: Wiktoria Jarosz z 2c i Wiktoria Lipińska z 3G odebrały nagrody pierwszego stopnia w konkursie „Jeden dzień z życia dziecka w latach1939 – 1950” będącego częścią projektu „Kiedy Oma była bajtlem – zawodziańscy świadkowie historii", realizowanego w ramach programu „Patriotyzm jutra” (współfinansowany przez Muzeum Historii Polski; partnerzy zadania: Muzeum Śląskie, IPN Oddział Katowice i Muzeum Historii Katowic).

Dziewczyny wykonały prace plastyczno – historyczne przedstawiające w formie historyjki obrazkowej jeden dzień z życia dziecka i jego rodziny w Katowicach pod okupacją niemiecką. Wielkie gratulacje!
Opiekunem merytorycznym był Pan Grzegorz Drabik.

Zdjęcia z wręczenia nagród

Foto Foto Foto

Dyplomy i prace uczennic

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Podziękowanie dla opiekuna

Foto

 

Szkolny Konkurs Literacki dla klas trzecich pod hasłem „Wielcy romantycy” 

16 listopada 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Literacki dla klas trzecich pod hasłem „Wielcy romantycy” zorganizowany przez panie polonistki Annę Zając i Annę Lorenc.

Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością życia i twórczości  Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz Cypriana Kamila Norwida, którego Sejm ustanowił Patronem Roku 2021 w 200. rocznicę urodzin.

W konkursowych zmaganiach wzięło udział  8 dwuosobowych zespołów.

Uczestnicy: Karol Franke i Paweł Langer 3an, Marek Graliński i Szymon Budkowski 3bk, Jakub Kociołek i Maciej Pietryja 3bk, Maciej Szarowicz i Grzegorz Starewicz 3BK5, Aldona Skalska i Karolina Piekarczyk 3C5, Jakub Klimek i Wiktoria Fricke 3EF, Krzysztof Krzeszowski i Igor Królewicz 3EF, Szymon Siwiaszczyk i Karol Korczak kl. 3G5

Wyniki: 

I miejsce – Szymon Siwiaszczyk i Karol Korczak kl. 3G5
II miejsce – Aldona Skalska i Karolina Piekarczyk 3C5
III miejsce – Karol Franke i Paweł Langer 3an

Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs Konkurs

 

Konkurs ortograficzny o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii w roku szkolnym 2021/2022

9 listopada 2021 roku miała miejsce kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii, która poprzedziła 103. rocznicę Święta Niepodległości.

Była to okazja do podnoszenia świadomości językowej, a także kształtowania poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Bezbłędne posługiwanie się językiem polskim jest nie lada wyzwaniem.

W konkursie zorganizowanym  przez Panią Annę Lorenc wzięło udział 30 uczniów. 

Wyniki konkursu: 

I miejsce: Bartosz Bagiński 3d
II miejsce: Franciszek Bartke 2D
III miejsce: Weronika Kutek 4d

Serdecznie gratulujemy!!!

foto foto foto

 

"Mój Techniczny Wychowawca"

Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs pod nazwą "Mój Techniczny Wychowawca". Prace wykonane przez uczniów jako szkice, karykatury czy plakaty zostały zaprezentowane w formie wystawy, jak na zdjęciu.

Wyróżnienia otrzymały klasy: 3g, 3d, 3EF.

Dziękujemy za pomysłowość!

Foto

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Dlaczego klasycy?” – Inspiracje kulturą starożytną w poezji współczesnej

28 października 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego celem było wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, poszerzenie wiedzy w zakresie edukacji klasycznej oraz uwrażliwienie na piękno poezji i upowszechnienie kultury żywego słowa. 

Uczestnicy wybrali do prezentacji jeden wiersz, w którym pojawiło się odwołanie do kultury starożytnej (Biblii, antyku grecko-rzymskiego, mitologii czy myśli filozoficznej): 

 1. Wiktoria Kieruzel 2C – Wisława Szymborska „Wywiad z Atropos”
 2. Marcjan Zawadzki 3d – Zbigniew Herbert „Domysły na temat Barabasza”
 3. Magdalena Łatak 1CFN – Ernest Bryll „Rekonstrukcja chóru Sofoklesowego”
 4. Malwina Jarosz 2D – Konstanty Ildefons Gałczyński „Powrót do Eurydyki”
 5. Paweł Szostok 4d – Czesław Miłosz „Piosenka o końcu świata”
 6. Anna Bacik 2C – Anna Kamieńska „Odejście Hioba”
 7. Wiktoria Jarosz 2C – Wisława Szymborska „Monolog dla Kasandry”
 8. Bożena Borowska 2D – Wisława Szymborska „Spis ludności”
 9. Maksym Zok 3d – Wisława Szymborska „Tortury”

Wyniki konkursu

Jury konkursu w składzie: Maria Kwiatoń- Pięta, Anna Lorenc, Anna Zając wyłoniło zwycięzców:

1 miejsce – Wiktoria Kieruzel 2C
2 miejsce – Paweł Szostok 4d
3 miejsce – Magdalena Łatak 1CFN

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizatorki: Panie Maria Kwiatoń- Pięta, Anna Lorenc, Anna Zając

Foto

 

CERTYFIKATY IT

W dniu 12 X 2021 wręczone zostały certyfikaty potwierdzające międzynarodowe kompetencje IT. Tym razem uczniowie zdobyli uprawnienia programistów C++, administratorów sieci komputerowych oraz systemów LINUX.

Gratulujemy!

Opiekun: Pan Marek Smyczek

Foto Foto Foto

stopka