„KATOWICKI DIAMENT EDUKACYJNY”

Nagroda Prezydenta Miasta Katowice dla szczególnie wyróżniających się uczniów

 Diament17 maja br. Prezydent Miasta Katowice podjął zarządzenie nr 2397/2022 w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania Nagrody Prezydenta Miasta Katowice dla szczególnie wyróżniających się uczniów ,,Katowicki Diament Edukacyjny”.

Nowa nagroda ma na celu zastąpienie Miejskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych ,,Prymus”. Uczniowie za osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022 nie otrzymają już stypendium ,,Prymus", natomiast będą mogli ubiegać się o przyznanie przez Prezydenta Miasta Katowice nagrody pod nazwą ,,Katowicki Diament Edukacyjny”.

Intencją leżącą u podstaw stworzenia nowego programu była potrzeba uatrakcyjnienia i wzbogacenie oferty skierowanej do szczególnie wyróżniających się uczniów, którzy w poszczególnych dziedzinach osiągnęli znaczące sukcesy, rozwinęli talenty czy też wykazali się ponadprzeciętną aktywnością.

Wysokość narody w zależności od jej stopnia ( I, II i III) wynosi odpowiednio 5000 zł, 4000 zł bądź 3000 zł.

Regulamin przyznawania Nagrody Prezydenta Miasta Katowice dla szczególnie wyróżniających się uczniów ,,Katowicki Diament Edukacyjny” wraz z informacjami nt. wniosków

stopka