JASEŁKA „GWIEZDNY GPS”

 

Z okazji Bożego Narodzenia 2019 Koło Teatralne wystawiło jasełka zatytułowane „Gwiezdny GPS” wg scenariusza Pana Pawła Zygmunta, wyreżyserowane wspólnie z ks. Tomaszem Kuszem.

Spektakl rozpoczyna się sceną w Piekle, gdzie Lucyfer z towarzyszami knuje spisek zgładzenia narodzonego Jezusa poprzez pokrzyżowanie drogi Trzej Królom zmierzającym do Betlejem za prowadzącą ich gwiazdą. Diabły zakradają się do Nieba i zmieniają w komputerze położenie gwiazdy. Równocześnie nakłaniają Heroda do zabicia Niebios Pana jako jego króla – rywala. Tymczasem aniołowie mają pełne ręce roboty, aby zdążyć z przygotowaniami do narodzin syna Maryi. W międzyczasie Kacper, Melchior i Baltazar docierają do szopy pasterzy, którzy nic nie wiedzą o Bożej Dziecinie, i chcą „przepędzić” intruzów. Jednak w porę nadlatują aniołowie z radośnie wyśpiewaną nowiną i po skontaktowaniu z „centralą” w Niebie odkrywają włamanie zmieniające parametry gwiazdy. Szatańskie moce wespół z Herodem wprawdzie uprzedzają ich przybycie do Betlejem, natomiast nie udaje im się zgładzić Zbawiciela. Po zwycięskiej walce sił Nieba z Piekłem, Śmierć pozbawia Heroda życia, królowie i pastuszkowie kłaniają się Świętej Rodzinie – następuje triumfalny „happy end”.

Krótkie streszczenie fabuły nie jest w stanie oddać atmosfery przedstawienia ani gry aktorów, stojącej na wspaniałym poziomie, czy barwności kostiumów i choreografii połączonej z muzyką i śpiewem.

Cała widownia była pod wielkim wrażeniem! Serdecznie dziękujemy wykonawcom i realizatorom, którzy zaprezentowali JASEŁKA „na medal”.

Jasełka w kilku fotograficznych odsłonach:

  1. Piekielna narada

Foto Foto Foto Foto Foto

  1. Włamanie do nieba

Foto Foto Foto Foto Foto

 

  1. Niebiańskie przygotowanie do świąt

Foto Foto Foto Foto Foto

 

  1. Na dworze Heroda

Foto Foto Foto Foto Foto

 

  1. Trzej Królowie w drodze

Foto Foto Foto Foto Foto

 

  1. Porażka Heroda i piekła

Foto Foto Foto Foto Foto

 

  1. W Betlejem

Foto Foto Foto

Więcej zdjęć w GALERII

stopka