IMPREZY SKKT

RAJD PRZEGIBEK 2019

Co roku w październiku odbywa się duża masowa impreza turystyczno – krajoznawcza, Sportowo – Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego organizowany przez Pana Tomasza Maśnicę. Tegoroczny, ósmy już Rajd, miał swoją metę w schronisku PTTK na Przegibku położonym w sercu Worka Raczańskiego Beskidzie Żywieckim.

Naszą szkołę, a przede wszystkim Szkolne Koło PTTK reprezentowała dziewięcioosobowa grupa uczniów. Wędrując szlakami turystycznymi pod opieką przewodników i GOPR-owców, młodzież poznawała piękno Beskidu Żywieckiego. Trasa licząca około 15 km rozpoczęła się w Soblówce, wiodła przez Rycerzową, doprowadzając do schroniska leżącego u podnóża Bani, na Przegibku.

Na mecie Rajdu czekały liczne atrakcje, ciepły posiłek oraz konkurencje rajdowe. Ania Mendakiewicz zdobyła I MIEJSCE w konkursie plastycznym pt. Góry bez barier. Cała drużyna pracowała na wynik w klasyfikacji ogólnej w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy, zwis na drążku, chusta Klanza, ciągnięcie wozu terenowego na linie. W tym roku tradycji stało się zadość, nieskromnie mówiąc. Nasza reprezentacja zajęła II MIEJSCE w rywalizacji sportowej! Wspomniana tradycja polega na tym, że ŚLĄSKIE zajmują pierwsze lub drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji wszystkich konkurencji rajdowych. Młodzież jest ambitna, zdeterminowana oraz dobrze przygotowana do rajdowych wyzwań. Dzięki sukcesom humory dopisywały uczestnikom. Błoto, którego nie brakowało na szlaku, posłużyło do malowania twarzy w indiańskie barwy wojenne, a raz w raz dało się słyszeć radosne okrzyki plemienia Śl.TZN. Taki to był dzień: pogodny, zabawny i obfitujący w ważne osiągnięcia. Już nie możemy doczekać się następnego Rajdu!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

InO JESIEŃ 2019

Kolejna Impreza na Orientację już za nami... "Jesień z kompasem" – marsze zorganizowane przez PTTK CZARTAK, które odbyły się 12 października br. Bieganie z mapą po lesie w tak piękny dzień to sama przyjemność. Ciepłe, słoneczne promienie, feeria barw jesiennych liści i nutka adrenaliny to to, co niektórzy lubią najbardziej.
Baza imprezy znajdowała się w MDK Szopienice - Giszowiec. Młodzież pod opieką Pani Angeliki Felki wystartowała w kategorii TU ze średniowysokim poziomem trudności. Szkołę oraz nasze Koło PTTK reprezentowała szóstka uczniów. Z drobnymi przeszkodami, wszystkie trzy drużyny szczęśliwie dotarły do bazy, zaliczając większość punktów kontrolnych. Należy dodać, że czwórka uczestników z szóstki PTTK-owców startowała w podobnej imprezie po raz pierwszy! BRAWO!

Zapraszamy na kolejne Marsze!

Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

Gra Miejska „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej”

Dnia 21 września 2019 na terenie miasta Katowice rozgrywała się gra miejska pt. „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Baza gry mieściła się w Komendzie Hufca ZHP przy ulicy Barbary. Pani Angelika Felka wraz z dwojgiem uczniów, Izabelą Ładoń i Grzegorzem Biel pomagała Pani Teresie Nendzy, przedstawicielce Komisji Młodzieżowej PTTK, w zorganizowaniu i przeprowadzeniu gry. Osoby te działały w gonie organizatorów imprezy; młodzież przeprowadzała różne konkurencje dla dzieci i młodzieży, m.in. rzut granatem, rzut do celu, tor sprawnościowy czy wyścig z noszami. Uczestnicy gry szukali zadań ukrytych w różnych częściach miasta, a następnie wykonywali je. Na koniec zapalono znicz pod Wieżą Spadochronową, pomnikiem Obrońców Katowic, poległym i zamordowanym przez Niemców w 1939 roku. Pogoda była piękna, a uczestnicy i organizatorzy zadowoleni z przebiegu imprezy.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Gra Miejska „Zagadki historii - od śląskiej reduty do śląskie.eu"

Dnia 23 września 2019 r. drużyna Koła SKKT PTTK w składzie: Ola Stefańska, Julia Paris i Kuba Gumółka wraz z opiekunem, Panią Angeliką Felką, wzięła udział w katowickiej grze miejskiej „Zagadki historii - od śląskiej reduty do śląskie.eu". Gra rozpoczęła się w gmachu Urzędu Wojewódzkiego, a zakończyła na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Uczestnicy otrzymali mapę ze wskazówkami, a ich zadaniem było dotarcie do jak największej liczby punktów rozmieszczonych w różnych miejscach na terenie miasta (np. Drapacz Chmur, CINIBA, szyb KWK Warszawa II, Biblioteka Śląska, Akademia Muzyczna i in.) oraz wykonanie zadań wymagających wiedzy i pomysłowości. Członkowie drużyny rozwiązywali zagadki dotyczące historii Górnego Śląska oraz Unii Europejskiej, rysowali portret Marszałka Piłsudskiego, śpiewali pieśń patriotyczną, wspólnie projektowali okolicznościową monetę ze śląskimi motywami, fotografowali wskazane przez Organizatorów obiekty. Wszystko to działo się w ciągu trzech godzin. Młodzież bardzo ambitnie podeszła do zadań, jednakże nie udało im się znaleźć w gronie zwycięzców. Udział w grze był cennym doświadczeniem, ponieważ wszyscy nasi uczestnicy poza opiekunem to mieszkańcy... Mysłowic. Mogli dzięki temu lepiej poznać miasto Katowice, gdzie uczęszczają do szkoły. Mogli też przekonać się, jak ważna i niełatwa jest współpraca w grupie. Gra miejska była świetną zabawą, a przy okazji była znakomitą lekcją w terenie.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

stopka