DORADZTWO ZAWODOWE

 

Poradnik dla młodzieży "Świadomie wchodzę w rynek finansowy"

 

TEXA Poland oferta pracy i stażu

TEXA POLAND Sp. z o.o. jest producentem profesjonalnego wyposażenia warsztatowego, głównie testerów diagnostycznych, stacji klimatyzacji, analizatorów itd.

Poszukuje:
- praktykantów na okres wakacji do działu serwisu oraz działu wsparcia technicznego; praktyki są odpłatne;
- pracowników do działu serwisu oraz działu wsparcia technicznego.

Kontakt: Barbara Masłowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. +48 695386692

TEXA POLAND SP. Z O.O
ul. Brzezińska 52A
41-404 Mysłowice

 

 
WARSZTATY WSB
 
W dniach 24.02. - 28.02. 2020. oraz 10.03. br. odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników WSB w Chorzowie dla klas I - IV nt. netykiety, kreatywności, CV i wystąpień publicznych.
Dyplom Dyplom Dyplom

 

ZAWODY POTRZEBNE NA RYNKU PRACY

Automatyk, kierowca mechanik, mechatronik, murarz-tynkarz, technik budowy dróg, technik programista, technik spawalnictwa – to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy. Już po raz drugi, w formie obwieszczenia, Minister Edukacji Narodowej ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawody-potrzebne-na-rynku-pracy--obwieszczenie-ministra-edukacji-narodowej

 

Projekt „Deutsch = Erfolg im Beruf” (Niemiecki = sukces w zawodzie)

Dnia 19 grudnia 2019 roku w ramach projektu „Deutsch = Erfolg im Beruf” (Niemiecki = sukces w zawodzie) przyjechała do nas przedstawicielka Instytutu Goethego w Warszawie, Pani Małgorzata Kupis i przeprowadziła dla wybranej grupy uczniów grę dydaktyczną „Planspiel”.

Dzięki tej grze symulacyjnej uczniowie zapoznali się z fachowym słownictwem, przećwiczyli zastosowanie specjalistycznych form i zwrotów. Podczas gry uczniowie odgrywali rolę osób ubiegających się o praktyki w niemieckiej firmie. Uczyli się przy tym, jak w języku niemieckim przedstawić swoje umiejętności, kwalifikacje i kompetencje zawodowe. Gra składała się z 3 etapów – przygotowania, prezentacji i ewaluacji.

Nasi uczniowie bardzo chętnie i aktywnie zaangażowali się w pracę i kreatywnie wykorzystali swoje dotychczasowe umiejętności językowe.

Warto nadmienić, że nasza szkoła była jedną z 15 szkół w Polsce, która mogła wziąć udział w tym projekcie.

Koordynator: Pani Małgorzata Janiszewska

foto foto foto foto foto foto

Prelekcja o prawach konsumenta

W dniach 4 - 8 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych (an, bk, c, d, e) uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Konsumencki w Katowicach w ramach zadania „Upowszechnianie i ochrona praw konsumenckich w latach 2019-2020” Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prelegentem był Pan Mateusz Klęka, który wyjaśniał, po co konsumentom ochrona, omawiał z uczniami prawa wynikające z tytułu rękojmi i gwarancji, przybliżył cele i zadania organizacji, które chronią konsumentów. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie kupować w Internecie, co oznacza niezgodność towaru z umową i jak złożyć reklamację.

W gospodarce rynkowej konsument jest „królem”, który rządzi rynkiem. Producenci i sprzedawcy zabiegają o niego, podejmując różnego rodzaju działania. Nie zawsze są one uczciwe i legalne, co powoduje, że „królowi rynku” potrzebna jest ochrona.

Organizatorzy: Pani Joanna Haśnik, Pani Anna Komoniewska

Foto Foto Foto

 

 

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego przedstawiamy OFERTY PRACY, adresowane głównie do Absolwentów Śl.TZN, ale mogą z nich skorzystać także uczniowie klas IV.

Oferta

MACRO MOLDS POLSKA SP. Z O.O. 

Elektryk, Ślusarz do form, Operator maszyn CNC i obróbki konwencjonalnej

Zatrudniamy na umowę o pracę na czas nieokreślony. Wynagrodzenie za pracę ustalane jest podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas wakacji również istnieje możliwość pracy na umowę zlecenia. Praca uzależniona jest od aktualnych potrzeb zakładu.

Oferta

 

FAMUR

Automatyk/Elektryk
Operator maszyn CNC lub konwencjonalnych
Ślusarz-monter
Wydawca – ustawiacz narzędzi

stopka