KONKURSY 2016/2017 – PODSUMOWANIE

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 27 czerwiec 2017
Odsłony: 764

 

Rok szkolny 2016/2017 już za nami i czas podsumować uczestnictwo w różnego typu konkursach.

O organizacji wielu z nich informowaliśmy na bieżąco, motywując uczniów Śl.TZN do zaangażowania się w szczególnego rodzaju działalność pozalekcyjną.

MedalBILANS PREZENTUJE SIĘ IMPONUJACO.

Uczniowie wzięli udział w 12 olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz kilku konkursach międzynarodowych.  Sukcesem na wielką skalę są osiągnięcia olimpijczyka Macieja Żurawskiego. Należy pogratulować zdobywcom wysokich miejsc w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym NETRIDERS: Michałowi Hutnikowi, Aleksandrowi Mickiewiczowi i Szymonowi Terczyńskiemu. Po raz pierwszy uczniowie wystartowali w Olimpiadzie Statystycznej i Olimpiadzie Cyfrowej, Mistrzostwach Polski „Potyczki Młodych Adminów”, debacie ekologicznej EYDC. Liczna grupa informatyków zdobyła międzynarodowe certyfikaty CISCO.

Reprezentanci „Śląskich” uczestniczyli w kilkunastu konkursach ogólnopolskich, a także wojewódzkich, regionalnych i miejskich, tak różnorodnych i ciekawych jak barwny jest otaczający nas świat, począwszy od nauk ścisłych, poprzez przyrodnicze, do symptomatycznej dla czasów postmodernistycznych – informatyki. Warto dodać, że mimo iż Śl.TZN to szkoła techniczna, nasi uczniowie zdobyli laury literackie, zarówno w języku ojczystym czy mowie śląskiej, jak i językach angielskim oraz niemieckim. Utalentowana młodzież prezentowała swoje uzdolnienia plastyczne i fotograficzne,  recytatorskie i aktorskie, a także w zakresie wiedzy biblijnej. Jak co roku, popularnością cieszyły się konkursy: „KANGUR”, „FRASZKA”, „FOX”, „GEO-PLANETA”, „EKO-PLANETA”, „EUREKA”, „TĘCZA”. Ważną rolę
w życiu młodych ludzi odgrywa sport i turystyka, dlatego bardzo cieszą znaczące lokaty w różnych dyscyplinach.

Liczby, statystyki czy rankingi pokazują tylko „suche” fakty. Nie da się zmierzyć chęci, zapału i zaangażowania, które inspirują i motywują młodych w edukacyjnej przygodzie z konkursami.

„Magiczne” słowo DZIĘKUJEMY to za mało! Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć Uczniów Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, które są zarazem owocem wytężonej pracy i sukcesami Nauczycieli Szkoły.

Uczniom życzymy dalszego aktywnego ujawniania swoich zainteresowań i pasji, a Nauczycielom jako mentorom „poławiania” i rozwijania talentów naszej młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi osiągnięciami Uczniów Śl.TZN za rok szkolny 2016/2017 w zakładce Szkoła – Osiągnięcia.

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy