FINAŁ Mistrzostw Polski POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW – kategoria CISCO

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 31 maj 2017
Odsłony: 526

Dyplom - Aleksander Mickiewicz

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych: Aleksander Mickiewicz i Szymon Terczyński po raz pierwszy w historii Szkoły zakwalifikowało się do Finału Mistrzostw Polski – Potyczki Młodych Adminów – kategoria CISCO. Stało się to  dzięki ich wysokim wynikom w międzynarodowym konkursie informatycznym NETRIDERS 2017.

W dniach 26 – 27.05.2017r. uczniowie wraz z opiekunem Panem Markiem Smyczkiem wyjechali do Warszawy, by w murach Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych Nr1 zmierzyć się z najlepszymi administratorami sieci z całej Polski. Konkurs był przeprowadzony pod honorowym patronatem Miasta Stołecznego Warszawa oraz Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na samym początku uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu z cyberbezpieczeństwa, po czym udali się do przygotowanych laboratoriów sieciowych, by konkurować ze sobą w kategoriach LINUX i CISCO. Kategoria LINUX była kategorią dwuosobową, natomiast CISCO odbywała się indywidualnie.

Możemy pogratulować bardzo wysokiej lokaty naszych uczniów, którzy uplasowali się na pozycji siódmej – Aleksander  Mickiewicz oraz w pierwszej 20-stce (Szymon Terczyński). Pomimo udziału uczniów w tak prestiżowym konkursie po raz pierwszy, gratulujemy aż tak wysokich wyników! Mamy nadzieję, że za rok znów znajdziemy się w finale.

Należy dodać, że już 1 czerwca 2017r. ci sami uczniowie wezmą udział w finale kolejnego konkursu informatycznego NETRIDERS na szczeblu Międzynarodowym – trzymamy kciuki już dziś!!!

 

Mistrzostwa Polski Młodych Adminów Mistrzostwa Polski Młodych Adminów Mistrzostwa Polski Młodych Adminów Mistrzostwa Polski Młodych Adminów
Mistrzostwa Polski Młodych Adminów Mistrzostwa Polski Młodych Adminów Mistrzostwa Polski Młodych Adminów

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy