Sukces – XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej  

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 24 maj 2017
Odsłony: 1082

 

MARCIN BOBULA z klasy 3g odniósł sukces w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. W etapie diecezjalnym rywalizowało 112 osób, a uczeń Śl.TZN zajął 2. miejsce(!) Serdeczne gratulujemy!

Jesteśmy pełni podziwu dla zainteresowania Marcina Bobuli – ucznia klasy mechatronicznej – tematyką biblijną, tym bardziej, że zakres tegorocznej edycji obejmował szczegółowe zagadnienia trudnych ksiąg „Pisma Świętego”: „Księgi Daniela” i „Apokalipsy”. 

Finał konkursu odbędzie się w czerwcu w Niepokalanowie. Życzymy powodzenia!

Opiekunem ucznia jest ksiądz Piotr Kędzior.

W „Gościu Niedzielnym” ukazał się artykuł na temat konkursu pt. „Rozstrzygnął Nabuchodonozor”.

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej  

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – finał

120 finalistów 21. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w dniach 5-6 czerwca 2017r. współzawodniczyło w Niepokalanowie. Wśród nich był nasz uczeń Marcin Bobula z klasy 3g, który zajął zaszczytne drugie miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
w archidiecezji katowickiej i tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Wraz z innymi uczniami szkól ponadgimnazjalnych wziął udział w zmaganiach biblijnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Wykazał się świetną znajomością Księgi Daniela i Apokalipsy św. Jana. Mimo iż nie stanął „na podium”, to serdecznie mu gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej należy do sztandarowych działań Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i stanowi konkretną formę dotarcia ze słowem Bożym do szerokiego grona młodych.

W kolejnej edycji organizatorzy zapraszają do rozważania Księgi Psalmów, Listu do Galatów oraz Listu do Filipian. Mamy nadzieję,
że w przyszłym roku szkolnym znowu wśród najlepszych w archidiecezji katowickiej znajdzie się uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

Konkurs Konkurs

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy