Sesja o fantastyce

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 19 maj 2017
Odsłony: 557

 

26 kwietnia 2017r. odbyło się spotkanie z Panem Piotrem Cholewą ze Śląskiego Klubu Fantastyki, które zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną.Sesja o fantastyce

Podczas 2-godzinnego wykładu Pan Piotr Cholewa (z zawodu tłumacz, prywatnie wielki miłośnik fantastyki) opowiedział zainteresowanym uczniom nie tylko, jak wspaniale można połączyć pracę
z pasją, ale także o życiu pisarza Terry’ego Pratchetta, który poniekąd wyznaczył ścieżkę jego zawodowej kariery.

Ten jeden z najbardziej popularnych pisarzy w Wielkiej Brytanii, autor ponad 60 książek o tematyce fantasy i science fiction, stworzył zupełnie nowy świat – Świat  Dysku, który przedstawił aż w 41 książkach (!)

Sesja o fantastycePan Piotr Cholewa, który jest tłumaczem całego cyklu Świat Dysku, przybliżył nam jego realia jako jeden z największych znawców i fanów pełnej magii rzeczywistości stworzonej przez Pratchetta. Jak sama nawa wskazuje, ten książkowy świat ma kształt dysku – jest więc płaski, umieszczony na czterech słoniach, stojących na żółwiu, który płynie przez kosmos.

A to dopiero początek…

Wszyscy zgromadzeni miłośnicy literatury fantastycznej, którzy nie sięgnęli jeszcze po książki Terry’ego Pratchetta, po tym spotkaniu z pewnością to zrobią.

(Emilia Kaczmarek, klasa Ic)

 

Sesja o fantastyce Sesja o fantastyce Sesja o fantastyce Sesja o fantastyce
Sesja o fantastyce Sesja o fantastyce Sesja o fantastyce

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy