Kolejny sukces informatyczny uczniów Śl.TZN

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 12 maj 2017
Odsłony: 600

 

Od kilku lat w szkole prowadzone są zajęcia oparte o międzynarodowy program nauczania CISCO NETWORKING ACADEMY, który realizowany jest w ramach zajęć dodatkowych w systemie e-learningowym. Dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach, 1 czerwca trzech uczniów będzie reprezentowało szkołę na finale ogólnopolskim międzynarodowego konkursu NETRIDERS. 

Jednak w międzyczasie uczeń Aleksander Mickiewicz zakwalifikował się do Mistrzostw Polski: POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW
w kategorii CISCO
, które odbędą się 26-27 maja br. w Warszawie. Drugiemu z kolei, Szymonowi Terczyńskiemu, zabrakło ułamków punktowych, by dostać się do finału, dzięki czemu organizatorzy pozwolili uczestniczyć mu w rozgrywkach w roli obserwatora.

POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW to konkurs bardzo trudny, podczas którego trzeba się wykazać ogromną wiedzą praktyczną. Dlatego, aby doszlifować konkrety, podczas tegorocznych matur, uczniowie zostali zaproszeni do zaprzyjaźnionej Akademii Cisco mieszczącej się
w Zespole Szkół Nr 1, gdzie na rzeczywistym sprzęcie mogli sprawdzić się w roli przyszłych, profesjonalnych administratorów sieci komputerowych, wykonując prace w szafie krosowniczej, konfigurując profesjonalne routery i switche.

Gratulujemy kolejnego, wielkiego sukcesu informatycznego na arenie ogólnopolskiej i trzymamy kciuki, życząc powodzenia na dwóch różnych finałach!

Opiekun uczniów: Pan Marek Smyczek

Kolejny sukces uczniów Śl.TZN

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy