EURO-CASH

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 15 marzec 2017
Odsłony: 696

CZYLI
JAK PORUSZAĆ SIĘ W MEANDRACH ŚWIATA, W KTÓRYM RZĄDZI PIENIĄDZ 

W dniach 8 – 10.03.2017r. klasy: 1b, 1c, 1d, 1e,1f/k oraz 2a, 2b, 2c, 2d,2i Śl.TZN, w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Pana  Mariusza Kamińskiego, który jest praktykiem  rozwoju osobistego i biznesowego.
Pan Mariusz Kamiński jest również promotorem wolnej przedsiębiorczości i brania odpowiedzialności za swoje życie we własne ręce.
W ciągu 10 lat pomógł wielu osobom  rozwinąć umiejętności przedsiębiorcze, przywódcze, zrealizować swoje cele i odnieść sukces.

Euro-Cash

Prowadzący jako lider Euro-Cash pragnął zainspirować młodzież do działań przedsiębiorczych, m.in. przez analizę tzw. heksagonu szczęścia. Według tej teorii możliwość osiągnięcia szczęścia jest umiejętnością zachowania równowagi pomiędzy sześcioma obszarami: relacjami
z rodziną i przyjaciółmi, zdrowiem, pracą, finansami,
permanentnym rozwojem osobistym oraz realizacją pasji.

Euro-Cash

 

W zajęciach z niektórymi klasami uczestniczył również Pan Mikołaj Rykowski, inicjator i organizator corocznych spotkań Wigilii i Śniadań Wielkanocnych dla samotnych. Prelegent przedstawił główne idee spotkań, podczas których organizatorzy dzielą się uśmiechem i dobrym słowem, służą rozmową i otwartością, starają się słuchać siebie nawzajem i cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil!

Euro-Cash

Euro-Cash

W czasie warsztatów prowadzący inspirowali młodzież do podjęcia działań przedsiębiorczych. Jedną z dróg do osiągnięcia celu jest gra finansowa Euro-Cash, w której konkuruje się z innymi graczami, rywalizuje o to, kto wygra, poznaje smak biznesowego zwycięstwa.
W czasie rozgrywki grający podejmują od kilkunastu do kilkudziesięciu decyzji inwestycyjnych i uczą się rozpoznawać oraz panować nad swoimi emocjami.

Euro-Cash

Były absolwent Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, Pan Ludwig Dziwisz, miłośnik gry, pragnie szerzyć jej idee wśród uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że znajdą się chętni, którzy poprzez zabawę będą kształtować zachowania przedsiębiorcze.

Organizatorzy: Wicedyrektor, Pani Danuta Kleinert i Pani Anna Komoniewska

Euro Cash Euro Cash Euro Cash Euro Cash
Euro Cash Euro Cash Euro Cash Euro Cash

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy