Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZN

Dnia 2 marca 2017r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbyło się I Forum Samorządów Szkolnych, na którym spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich katowickich szkół średnich.

Śl.TZN zaszczycił swoją obecnością Wiceprezydent Katowic – Pan Waldemar Bojarun, który zaprezentował swoją drogę po szczeblach różnych samorządów – od Samorządu Szkolnego, poprzez Młodzieżowe Sejmiki Uczniowskie, aż po obejmowane stanowiska w Urzędzie Miasta Katowice.

Pani Dyrektor Aneta Łosiewicz, ciepło witając zebranych, życzyła owocnych obrad.

Podczas forum, które toczyło się przy „okrągłym stole”, uczniowie rozmawiali na takie tematy, jak rola Samorządów Uczniowskich w szkołach, ich kompetencje, finansowanie przedsięwzięć samorządów. Omówili również ordynacje wyborcze na funkcję przewodniczących samorządów
w poszczególnych szkołach, poruszyli kwestię dni otwartych oraz przedstawili swoje plany współpracy.

Szkoły, które gościliśmy, to:

 1. Zespół Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza,
 2. X LO im. Ignacego Paderewskiego,
 3. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego,
 4. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego,
 5. VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie,
 6. III LO im. Adama Mickiewicza,
 7. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2,
 8. VI LO im. Jana Długosza.

Przedstawiciele zebranych Samorządów Uczniowskich przyjęli wydarzenie z uznaniem oraz zadeklarowali chęć udziału w kolejnych cyklach spotkań:

Jest nam bardzo miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu, jakim jest Forum Samorządów Szkolnych. Jesteśmy pewni, że dyskusja przyniosła wiele korzyści dla rozwoju szkół oraz zawiązała współpracę pomiędzy naszymi placówkami. – Jan Lorenc, III LO

Przeprowadzenie całego przedsięwzięcia i organizacja nie była perfekcyjna, jednakże nie mogę odmówić przyjaznego klimatu oraz poruszenia dość ważnych tematów. Myślę, że zarówno mój zespół, jak i inne samorządy wyniosły z tego spotkania jakąś treść merytoryczną. Oczekujemy kolejnego spotkania i mam wielką nadzieję, że następnym razem wszyscy będziemy mieli więcej szans na odniesienie się do omawianych zagadnień, a wypowiedzi będą treściwe i niezbaczające z tematu. – Daniel Sumiński, ZSTiO nr 2

Myślę, że każda z obecnych szkół wyniosła z tego spotkania wiele wartościowych wskazówek oraz pomysłów, które postaramy się wcielić
w życie szkoły. Mam nadzieje, że uda się nawiązać owocną współpracę, na którą nasza szkoła jest jak najbardziej otwarta.
– Paulina  Roemer, ZSTiO nr 3 im E. Abramowskiego.

Świetny pomysł na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, jakim jest Forum Samorządów Szkolnych. Dzięki dyskusji, na której zostały poruszone różnorodne tematy, jesteśmy bogatsi o nowe pomysły, które zapewne wpłyną na dalszy rozwój naszej placówki. Mam nadziej, że już niedługo spotkamy się w podobnym gronie. – Kasia Wieczorek, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego

Forum Samorządów Szkolnych było dla nas okazją do poznania osób, które codziennie reprezentują uczniów swoich szkół, i wymienienia się spostrzeżeniami, płynącymi z tego przywileju. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział i wierzymy, że razem będziemy mogli stworzyć wiele ciekawych projektów. – Monika Skowrońska, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom naszej szkoły, którzy byli zaangażowani w organizację I Forum Samorządów Szkolnych,
a przede wszystkim – przedstawicielom godnie reprezentującym ogół uczniów Śl.TZN.

Liczymy na to, że inicjatywa Forum Samorządów Szkolnych, zapoczątkowana w Śl.TZN, przyniesie wiele korzyści oraz zawiąże nić współpracy między uczniami katowickich szkół!

Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ
Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ

Pełna relacja fotograficzna w Galerii

2018.04.25

ZŁOTY MEDALISTA ICYS 2018

Z wielką radością i dumą informujemy o ogromnym sukcesie JAKUBA KASZOWSKIEGO, który uhonorowany został ZŁOTYM MEDALEM na XXV Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2018 w Belgradzie.
Czytaj więcej...
2018.05.04

ZŁOTY MEDAL 2018

Miło poinformować, że według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Technikum nr 17 zajęły 1. miejsce wśród najlepszych techników w Katowicach oraz 5. miejsce w Polsce. Zostaliśmy uhonorowani „ZŁOTYM MEDALEM” 2018
Czytaj więcej...
2018.04.08

BIEG ZWYCIĘSTWA

Dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski oraz biegu apostołów do pustego grobu po Zmartwychwstaniu Pańskim w niedzielę 08 kwietnia 2018r. odbył się Bieg Zwycięstwa – Pierwszy Bieg Wielkanocny.
Czytaj więcej...
2018.23.02. – 17.02

Projekt w Lile

W dniach 17.02. do 23.02.2018. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu polsko - niemiecko - francuskiej wymiany „Technika a zrównoważony rozwój”. Uczestnicy projektu udali się na warsztaty do francuskiego Lille.
Czytaj więcej...
2018.01.10

„ZŁOTE TECHNIKUM”

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Technikum Nr 17 w Katowicach. 22 miejsce w Polsce, 3 miejsce w województwie śląskim, 1 miejsce w Katowicach
Czytaj więcej...
2017.11.30

List Intencyjny

Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej i Śl.TZN podpisały LIST INTENCYJNY o współpracy dydaktycznej
Czytaj więcej...
2017.09.20

ZIT - Projekt

Remont i modernizacja oraz wyposażenie laboratoriów dydaktycznych i pracowni do kształcenia zawodowego w Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach
Czytaj więcej...
2016.12.01

Szkolenia Otwartych Szans

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe realizują Projekt "SOS Szkolenia Otwartych Szans" dofinansowany z Funduszy Europejskich
czytaj więcej...
stopka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

 1. Serwis korzysta z plików cookies.

 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:

  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

  3. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.

 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.

 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.