Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZN

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 03 marzec 2017
Odsłony: 825

Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZN

Dnia 2 marca 2017r. w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbyło się I Forum Samorządów Szkolnych, na którym spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich katowickich szkół średnich.

Śl.TZN zaszczycił swoją obecnością Wiceprezydent Katowic – Pan Waldemar Bojarun, który zaprezentował swoją drogę po szczeblach różnych samorządów – od Samorządu Szkolnego, poprzez Młodzieżowe Sejmiki Uczniowskie, aż po obejmowane stanowiska w Urzędzie Miasta Katowice.

Pani Dyrektor Aneta Łosiewicz, ciepło witając zebranych, życzyła owocnych obrad.

Podczas forum, które toczyło się przy „okrągłym stole”, uczniowie rozmawiali na takie tematy, jak rola Samorządów Uczniowskich w szkołach, ich kompetencje, finansowanie przedsięwzięć samorządów. Omówili również ordynacje wyborcze na funkcję przewodniczących samorządów
w poszczególnych szkołach, poruszyli kwestię dni otwartych oraz przedstawili swoje plany współpracy.

Szkoły, które gościliśmy, to:

  1. Zespół Szkół nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza,
  2. X LO im. Ignacego Paderewskiego,
  3. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 im. Edwarda Abramowskiego,
  4. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego,
  5. VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie,
  6. III LO im. Adama Mickiewicza,
  7. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2,
  8. VI LO im. Jana Długosza.

Przedstawiciele zebranych Samorządów Uczniowskich przyjęli wydarzenie z uznaniem oraz zadeklarowali chęć udziału w kolejnych cyklach spotkań:

Jest nam bardzo miło, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu, jakim jest Forum Samorządów Szkolnych. Jesteśmy pewni, że dyskusja przyniosła wiele korzyści dla rozwoju szkół oraz zawiązała współpracę pomiędzy naszymi placówkami. – Jan Lorenc, III LO

Przeprowadzenie całego przedsięwzięcia i organizacja nie była perfekcyjna, jednakże nie mogę odmówić przyjaznego klimatu oraz poruszenia dość ważnych tematów. Myślę, że zarówno mój zespół, jak i inne samorządy wyniosły z tego spotkania jakąś treść merytoryczną. Oczekujemy kolejnego spotkania i mam wielką nadzieję, że następnym razem wszyscy będziemy mieli więcej szans na odniesienie się do omawianych zagadnień, a wypowiedzi będą treściwe i niezbaczające z tematu. – Daniel Sumiński, ZSTiO nr 2

Myślę, że każda z obecnych szkół wyniosła z tego spotkania wiele wartościowych wskazówek oraz pomysłów, które postaramy się wcielić
w życie szkoły. Mam nadzieje, że uda się nawiązać owocną współpracę, na którą nasza szkoła jest jak najbardziej otwarta.
– Paulina  Roemer, ZSTiO nr 3 im E. Abramowskiego.

Świetny pomysł na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia, jakim jest Forum Samorządów Szkolnych. Dzięki dyskusji, na której zostały poruszone różnorodne tematy, jesteśmy bogatsi o nowe pomysły, które zapewne wpłyną na dalszy rozwój naszej placówki. Mam nadziej, że już niedługo spotkamy się w podobnym gronie. – Kasia Wieczorek, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego

Forum Samorządów Szkolnych było dla nas okazją do poznania osób, które codziennie reprezentują uczniów swoich szkół, i wymienienia się spostrzeżeniami, płynącymi z tego przywileju. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział i wierzymy, że razem będziemy mogli stworzyć wiele ciekawych projektów. – Monika Skowrońska, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom naszej szkoły, którzy byli zaangażowani w organizację I Forum Samorządów Szkolnych,
a przede wszystkim – przedstawicielom godnie reprezentującym ogół uczniów Śl.TZN.

Liczymy na to, że inicjatywa Forum Samorządów Szkolnych, zapoczątkowana w Śl.TZN, przyniesie wiele korzyści oraz zawiąże nić współpracy między uczniami katowickich szkół!

Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ
Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ Obrady I Forum Samorządów Szkolnych w Śl.TZ

Pełna relacja fotograficzna w Galerii

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy