Deutschfreund

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 10 luty 2017
Odsłony: 1307

 

Dnia 16 listopada 2016r. obyła się XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Wzięło w niej udział blisko
6 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 176 laureatów. Z naszej szkoły uczestniczyło 14 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Kevin Kazibudzki – 4. miejsce w woj. śląskim, 42. miejsce w kraju
Dawid Szyja – 8. miejsce w woj. śląskim, 67. miejsce w kraju
Gabriel Skergeth – 14. miejsce w woj. śląskim, 122. miejsce w kraju
Marcin Brzeziak – 23. miejsce w woj. śląskim, 186. miejsce w kraju
Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Sylwia Możyłowska-Zając

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania
i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

 Konkurs Deutschfreund powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 5 i 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

 Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Deutschfreund Deutschfreund Deutschfreund Deutschfreund

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy