21 IV 2017 – SPOTKANIE z przedstawicielami WUP

Uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnej prelekcji na temat aktualności na rynku pracownika. Zostali zapoznani ze sposobami przygotowania dokumentów aplikacyjnych koniecznych w przyszłej karierze zawodowej, a także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. 

Spotkanie z przedstawicielami WUP Spotkanie z przedstawicielami WUP Spotkanie z przedstawicielami WUP Spotkanie z przedstawicielami WUP

 

19 IV 2017 – SPOTKANIE z przedstawicielem WSZOP

WSZOP

Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu promującym kierunki kształcenia na studiach w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Dzięki współpracy Śl.TZN z uczelnią najlepszy Absolwent naszej Szkoły zostaje corocznie nagrodzony promesą na dowolnie wybrany kierunek studiów w WSZOP.

 

 

12 IV 2017 - SEMINARIUM "Problem granic w filozofii i nauce"

W ramach działalności Koła Fizycznego dnia 12.04.2017r. liczna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Marzeny Pilch wzięła udział w XVII edycji interdyscyplinarnego seminarium :"Problem granic w filozofii i nauce" , który wygłosił prof. dr hab. Józef Szajd z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. Tematem owego wykładu była „Samoorganizacja: piękna teoria fizyczna”.

Obecni mieli możliwość wysłuchania referatu dotyczącego samoorganizacji  jako nie tylko zjawiska fizycznego polegającego na samoistnym porządkowaniu się układów fizycznych, ale również poruszona została kwestia samoorganizacji w różnych innych dziedzinach,
m.in. w biologii czy socjologii. Pan profesor wyjaśnił również jak to zjawisko działa w polityce opierając się na różnych przykładach
z historii Polski. Warto zaznaczyć, że sama teoria samoorganizacji jest wciąż rozbudowywana o nowe mechanizmy, a porównanie lokalizacji fermionów w dwupasmowym modelu elektronowym do fluktuacyjnej teorii przepływu elektoratu w dwupartyjnym systemie politycznym okazało się niezwykle trafione.

Seminarium

 

22 III 2017 – SPOTKANIE z przedstawicielami Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej dla klas czwartych – promocja kierunków studiów

Wykłady popularnonaukowe

20 III 2017 – WYKŁAD w języku angielskim

Naszą szkołę odwiedziła Pani Carol Grzych z Chicago, stypendystka Fundacji Fulbrighta. Pełni ona funkcję Fulbright Teaching Assistant
i przyjechała do Gliwic. Pracuje jako nauczyciel języka na Politechnice Śląskiej, na wydziale mechanicznym, sama będąc inżynierem
o specjalności chemicznej.

Pani Carol Grzych, mająca polskie korzenie, poprowadziła wykład w języku angielskim dla uczniów klas trzecich, drugich i czwartych; opowiadała o życiu studenckim, o różnicach miedzy polskimi i amerykańskimi uczelniami i o samym Chicago. W trakcie prelekcji wywiązała się żywa rozmowa w miłej atmosferze.

16 III 2017 – WYKŁAD POPULARNONAUKOWY „Technologia cięcia metali”

Uczniowie kilku klas uczestniczyli w wykładzie Profesora Politechniki Śląskiej w ramach współpracy z uczelnią i firmą Energoinstal S.A. Wystąpienie, połączone z prezentacją multimedialną, było kolejnym z cyklicznych spotkań z młodzieżą Śl.TZN. Pan Profesor przedstawił zebranym w obrazowy i zrozumiały sposób technologię cięcia metali. W swojej prelekcji skupił się przede wszystkim na celach technologii, jej czynnikach, a także rodzajach cięć, jakie można wykorzystać we współczesnej technologii przemysłowej.

Wykłady popularnonaukowe Wykłady popularnonaukowe Wykłady popularnonaukowe
Wykłady popularnonaukowe Wykłady popularnonaukowe Wykłady popularnonaukowe

3 I 2017 – WYKŁAD POPULARNONAUKOWY z firmy Energoinstal S.A.

7 XII 2016  – WYKŁAD POPULARNONAUKOWY „Laser – narzędzie XXI wieku”

Uczniowie 12 klas uczestniczyli w wykładzie dr hab. inż. Janusza Adamca, Profesora Politechniki Śląskiej. Temat ponad godzinnego wystąpienia, połączonego z prezentacją multimedialną, wzbudził wielkie zainteresowanie. Pan Profesor przekazał uczestnikom w barwnej
i przystępnej formie prawdziwe kompendium wiedzy o historii rozwoju lasera, jego rodzajach, wadach i zaletach oraz szerokim wykorzystaniu i zastosowaniu we współczesnej technologii przemysłowej.

Wykłady Popularnonaukowe Wykłady Popularnonaukowe Wykłady Popularnonaukowe
Wykłady Popularnonaukowe Wykłady Popularnonaukowe Wykłady Popularnonaukowe

29 XI 2016 – WYKŁAD firmy Geekfactory

17 XI 2016 – SZKOLENIE w ramach nowego produktu Firmy Autodesk – AutoCAD Fusion 360 – Akademia projektowania

27 X 2016 – SPOTKANIE z przedstawicielami firmy SWIFT – doradztwo zawodowe, kształcenie za granicą. Udział klas: 3a, 3b, 3g, 4ce, 4d, 4g

2018.04.25

ZŁOTY MEDALISTA ICYS 2018

Z wielką radością i dumą informujemy o ogromnym sukcesie JAKUBA KASZOWSKIEGO, który uhonorowany został ZŁOTYM MEDALEM na XXV Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2018 w Belgradzie.
Czytaj więcej...
2018.05.04

ZŁOTY MEDAL 2018

Miło poinformować, że według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Technikum nr 17 zajęły 1. miejsce wśród najlepszych techników w Katowicach oraz 5. miejsce w Polsce. Zostaliśmy uhonorowani „ZŁOTYM MEDALEM” 2018
Czytaj więcej...
2018.04.08

BIEG ZWYCIĘSTWA

Dla uczczenia 100-lecia Niepodległości Polski oraz biegu apostołów do pustego grobu po Zmartwychwstaniu Pańskim w niedzielę 08 kwietnia 2018r. odbył się Bieg Zwycięstwa – Pierwszy Bieg Wielkanocny.
Czytaj więcej...
2018.23.02. – 17.02

Projekt w Lile

W dniach 17.02. do 23.02.2018. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu polsko - niemiecko - francuskiej wymiany „Technika a zrównoważony rozwój”. Uczestnicy projektu udali się na warsztaty do francuskiego Lille.
Czytaj więcej...
2018.01.10

„ZŁOTE TECHNIKUM”

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe – Technikum Nr 17 w Katowicach. 22 miejsce w Polsce, 3 miejsce w województwie śląskim, 1 miejsce w Katowicach
Czytaj więcej...
2017.11.30

List Intencyjny

Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej i Śl.TZN podpisały LIST INTENCYJNY o współpracy dydaktycznej
Czytaj więcej...
2017.09.20

ZIT - Projekt

Remont i modernizacja oraz wyposażenie laboratoriów dydaktycznych i pracowni do kształcenia zawodowego w Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach
Czytaj więcej...
2016.12.01

Szkolenia Otwartych Szans

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe realizują Projekt "SOS Szkolenia Otwartych Szans" dofinansowany z Funduszy Europejskich
czytaj więcej...
stopka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

 

 1. Serwis korzysta z plików cookies.

 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:

  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

  3. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.

 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.

 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.