Jesienne wyjazdy

in Aktualności 2016/2017
Utworzono: 30 październik 2016
Odsłony: 1428

Czasem słońce, czasem deszcz… Mimo jesiennej aury wiele klas uczestniczyło w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych czy  rekreacyjnych, by poznać ciekawe miejsca, wypocząć, zintegrować się w zespole rówieśników.

 

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – 24 X 2016 – integracja klasy 1n podczas gier i zabaw w kręgle pod opieką wychowawczyni Pani Lindy Grabowskiej i Pani Iwony Stańko.

Siemianowice Śląskie Siemianowice Śląskie Siemianowice Śląskie Siemianowice Śląskie

 

Wyjazd do USTRONIA (21-23 X 2016) z okazji Dnia Edukacji dla Nauczycieli i Pracowników zorganizował Pan Arkadiusz Dryszel, na ręce którego składamy serdeczne podziękowania.  

Gospodarze Ośrodka Wczasowego „Zameczek” podjęli nas „po królewsku” smacznymi posiłkami, a standard pokoi gościnnych zasługuje na 5+. Słoneczko świeciło radośnie przez dwa dni! Zwiedzanie Zameczku Prezydenckiego w Wiśle, a także Koniakowa bardzo usatysfakcjonowało uczestników.

Ustroń

 

ŁAPSZE NIŻNE – PIENINY – 11-13 X 2016 – klasa 2n – opiekunowie: wychowawczyni Pani Magdalena Szwedor i Pani Justyna Mazurek

Chociaż plany wyjazdu pokrzyżowała pogoda, to wycieczka należała do udanych.

W pierwszym dniu klasa zwiedziła Elektrownię Wodną w Niedzicy, jak przystało na „energetyków”. Drugiego dnia – Wąwóz Homole i bacówkę w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie akurat odbywało sie plucenie oscypków, wieczór miał charakter rekreacyjny – gra w kręgle. Dzień trzeci uczniowie spędzili w Niedzicy (zwiedzanie zamku) i na spacerze w Szczawnicy. Spływ przełomem Dunajca i wejście na Trzy Korony ze względu na warunki pogodowe zostały odwołane L

Pieniny Pieniny Pieniny

 

WĘGIERSKA GÓRKA – CISIEC – 11-13 X 2016 – klasa 2ek – opiekunowie: wychowawczyni Pani Iwona Stańko i Pani Linda Grabowska

Z pierwszego dłuższego wyjazdu klasowego uczniowie wrócili zadowoleni, wypoczęci i z postanowieniem – więcej wycieczek!

Węgierska Górka Węgierska Górka

 

RUDY RACIBORSKIE i okolice – 6-7 X 2016 – klasa 3n – opiekunowie: wychowawca Pan Jarosław Kiszka i Pan Marcin Zarzycki

Warto było zwiedzić kompleks klasztorno-pałacowy oraz rozległy park, a także rezerwat „Łężczak”. Klasa była w swoim żywiole podczas ulubionych zawodów paintballowych.

 

GŁUCHOŁAZY – 28-30 IX 2016 – klasa 3g – opiekunowie: wychowawczyni Pani Anna Światłoń i Pani Beata Dziedzic-Szymińska

Piesze wędrówki po okolicy, biesiadowanie przy ognisku, wspólne śpiewy z akompaniamentem gitary, miły wypoczynek w ośrodku „Banderoza” i o wiele za szybko minęła wycieczka…

Głuchołazy Głuchołazy Głuchołazy

WROCŁAW – 28-30 IX 2016 – klasa 2c – opiekunowie: wychowawczyni Pani Barbara Kuśka i Pani Ludmiła Schöpp

Uczniowie zwiedzili stolicę Dolnego Śląska, o której zabytkach przygotowali prezentacje. Byli również na koncercie w Narodowym Forum Muzyki. Nie zabrakło czasu na takie atrakcje, jak: Hydropolis, ZOO wraz z Afrykarium, przejazd łodzią po Odrze.

Wrocław Wrocław Wrocław

 

Wycieczka rekreacyjna – Energylandia

Wycieczka do Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze odbyła się 15.09.2016. i wzięli w niej udział uczniowie z różnych klas Śl.TZN. Organizatorem była Pani Aleksandra Kulik-Ciołka. Opiekę zapewnili nauczyciele: Pani Małgorzata Tomecka, Pan Przemysław Paszek, ks. Piotr Kędzior.

Wycieczka do Energylandii Wycieczka do Energylandii Wycieczka do Energylandii

 

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy