AKCJE 2021/2022

„Giełda wczoraj i dziś – czyli o tym,
jak zmienia się rynek kapitałowy”

 

Lekcja online z ekspertem rynku kapitałowego w ramach projektu EduAkcja organizowanego przez Fundację GPW, CFA Society Poland, Warszawski Instytut Bankowości oraz Franklin Templeton.

Spotkanie online odbędzie się 18 maja 2022 r. o godzinie 8:55 – 9:40, w sali 57.

Plakat

 

Zbiórka na rzecz zwierząt z Ukrainy

Akcje

 

Foto Foto

 

Dzień Kobiet

 

Samorząd Uczniowski w imieniu męskiej części "Śląskich" złożył wszystkim Paniom piękne życzenia. O Dniu Kobiet pamiętali także Panowie-nauczyciele, Pan Damian i chłopcy z poszczególnych klas.

 

  

Serdecznie dziękujemy!

 

FotoFoto

Śląskie Drogi Niepodległej

Dyplom

"BohaterON w Twojej Szkole"

Dyplom

Honorowe krwiodawstwo

W dniu 7 grudnia 2021 w naszej szkole odbyła się akcja oddawania krwi: „Dzielmy się tym, co najlepsze”. Uczniowie Śl.TZN odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i w tym dniu aż 39 uczniów zarejestrowało się, aby oddać krew, a 16 uczniów dołączyło do grona Honorowych Krwiodawców.

Akcja krwiodawstwa poprzedzona była akcją edukacyjną promującą honorowe krwiodawstwo. Anna Bacik i Daniel Kałka, uczniowie klasy IIC przygotowali krótkie prelekcje dla młodzieży klas trzecich i czwartych. Jej celem było zachęcenie do oddawania krwi w czasach, gdy jest bardzo potrzebna, a więc w okresie epidemii.

Ludzkie życie w Waszych rękach!!!

Serdecznie dziękujemy młodzieży za przyłączenie się do akcji.

Organizator: Pani Marta Łyczba

Krwiodawstwo Krwiodawstwo Krwiodawstwo

 

Mikołajowe akcje

 Mikołaj

 

„Zostań Mikołajem z tarczą Śląskich” 

To akcja charytatywna, organizowana w Śl.TZN od wielu lat, a jej celem jest pomoc rzeczowa rodzinom naszych uczniów, będących w trudnej sytuacji materialnej, z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zbieramy żywność długoterminową, środki czystości, słodycze, itp. Dary serca prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego Warsztatów Szkolnych.

Akcja trwa do 16 XII br.

Organizatorzy: wolontariusze pod kierunkiem Pana Arkadiusz Dryszla

Wszelkie informacje na poniższym plakacie

Plakat

 

Mikołaj dla najmłodszych 

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, aby podarować na mikołajki najmłodszym zabawki i słodycze.

Akcja już dobiega końca i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Foto Foto

 

 

Zbiórka karmy KKKŚl 

Po raz kolejny KKKŚl. przeprowadziło zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Zebraliśmy 290 kg karmy dla psów i kotów oraz górę koców, legowiska, miski, zabawki, obroże i smycze oraz inne akcesoria.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

Opiekunki KKKŚl., Ludmiła Schopp i Edyta Sawicka

Foto Foto Foto

 

"Sprzątanie Świata 2021"

Jesienne porządki to akcja ekologiczna pod nazwą "Sprzątanie Świata". W tym roku szkolnym miała ona u nas charakter popularyzujący działania na rzecz środowiska. Uczniowie pod kierunkiem organizatorek: Pani Ludmiły Schöpp i Pani Joanny Romanek przygotowali wystawę plakatów.

Foto Foto Foto

stopka